آپارتمان های پرطرفدار پایتخت چه قیمتی دارند؟

۶
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
براساس گفته‌های مشاوران املاک هم اکنون  بیشترین آپارتمان‌ های عرضه شده در بازار زیربنای بیشتر از ۸۰ مترمربع دارند. همین موضوع منجر به ایجاد عدم تعادل و توازن میان سمت عرضه و تقاضا در بازار شده است.
آپارتمان

آپارتمان های پرطرفدار پایتخت چه قیمتی دارند؟

 گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در نیمه تابستان سال ۹۸ حاکی است که آپارتمان‌ های ۵۰ تا ۶۰ مترمربع پر طرفدار ترین خانه ها و بیشترین خریداران را در پایتخت داشته‌اند.

به گزارش مجله پیام دلتا ،توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در مردادماه امسال به گونه‌ای بوده که بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ مترمربع با سهم ۹/ ۱۵ درصد اختصاص داشته است.

 واحدهای دارای زیربنای ۶۰ تا ۷۰ و ۷۰ تا ۸۰ مترمربع به ترتیب با سهم‌های ۴/ ۱۳ و ۱/ ۱۲ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ مترمربع، ۹/ ۵۵ درصد از معاملات انجام شده را از آن خود کرده اند..

این گزارش در حالی است که براساس گفته‌های مشاوران املاک هم اکنون  بیشترین آپارتمان‌ های عرضه شده در بازار زیربنای بیشتر از ۸۰ مترمربع دارند. همین موضوع منجر به ایجاد عدم تعادل و توازن میان سمت عرضه و تقاضا در بازار شده است.

اپارتمان

مشاوران املاک می گویند: بخش زیادی از متقاضیان خرید در بازار مسکن پایتخت، به دلیل کاهش  توان خرید، امکان تهیه واحدهای مسکونی با متراژ بیش از ۸۰ مترمربع را ندارند. از این رو سعی می‌کنند واحدهای مسکونی کوچک ‌متراژ حتی با وجود عمربنای بالا را انتخاب کنند.

 همین‌طور در این ماه که تعداد  معاملات واحدهای مسکونی به کمترین میزان طی سال‌های اخیر رسیده است، توزیع فراوانی میزان واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب ارزش هر واحد نشان دهنده آن است  که در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، آپارتمان هایی با ارزش ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان با داشتن سهم ۱۵ درصدی بیشترین سهم از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع :خبر آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد

۶ دیدگاه

 1. میلاد سلمان زاده

  ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ در ۳:۰۳ ب٫ظ

  عالی

  پاسخ

 2. آقازاده

  ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ در ۹:۴۰ ق٫ظ

  خیلی خوبه

  پاسخ

 3. روزبهانی

  ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ در ۸:۴۹ ق٫ظ

  قیمت ها همچنان بالاست

  پاسخ

 4. فرهاد کرمی

  ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ در ۸:۲۷ ب٫ظ

 5. علي حنيفه پور

  ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ در ۶:۳۱ ب٫ظ

  مطلب خوبی بود، ممنونم

  پاسخ

 6. مهدی فراهانی

  ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ در ۴:۲۳ ب٫ظ

  مفید بود

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه

آیا سوهان کشیدن ناخن برای شما هم به یک دغدغه تبدیل شده است؟ حفظ سلامت ناخن‌ها یکی از مهم‌ت…