کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت اجاره و خرید خانه در تهران

۴
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طی دو هفته اخیر قیمت های اجاره و خرید و فروش خانه در 22 منطقه پایتخت روند رو به کاهش داشته است .
خرید و اجاره

بررسی های میدانی نشان می دهد، در دو هفته اخیر قیمت‌ها در بازار اجاره و خرید و فروش ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش داشته است.

رییس اتحادیه املاک استان تهران با بیان این مطلب گفت : بازار مسکن در تمام بخش ها روندی رو به  کاهش را در پیش گرفته است.

به گفته وی در ۲۲ منطقه  تهران قیمت‌ها در حوزه خرید و فروش و اجاره بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش یافته اما در منطقه ۲ و ۳ تهران قیمت‌ها در هر دو بازار طی دو هفته اخیر ثابت بوده است.

به گزارش مجله پیام دلتا ، مصطفی قلی خسروی با بیان اینکه در منطقه ۴ قیمت‌ها در بخش  اجاره ثابت بوده، اما در بخش خرید و فروش ۱۰ درصد کاهش داشته است افزود: در منطقه ۵ تهران قیمت‌ها در بخش اجاره ۲۰ درصد و در بخش خرید و فروش ۳ میلیون تومان در هر متر مربع کاهش داشته است البته در برخی از محله‌های منطقه ۵ در هر دو بخش با افزایش قیمت روبه‎رو بوده‌ایم.

او به منطقه ۶ تهران هم اشاره کرد و گفت: در منطقه ۶ بخش اجاره در برخی محله ها ۵ درصد کاهش و در برخی دیگر با کاهش ۲۰ درصدی روبه‎رو بوده‌ایم.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره منطقه ۷ تهران هم گفت: قیمت‌های اجاره در این منطقه روند افزایشی داشته به طوری که در برخی از محله‌ها تا ۵ درصد افزایش قیمت مشاهده می شود و در برخی از محله‌ها هم قیمت‌ها ثابت بوده، اما در بخش دیگر با کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی روبه‎رو بوده‌ایم.

خرید و اجاره

رییس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه در منطقه ۱۱ تهران قیمت‌های اجاره ثابت، ولی در بخش دیگر ۱۰ درصد کاهش داشته است گفت: در منطقه ۱۲ قیمت‌های اجاره ۱۰ درصد افزایش داشته و قیمت‌های خرید و فروش هم ثابت بوده است.

او با بیان اینکه در منطقه ۱۳ قیمت‌های اجاره ثابت و قیمت‌های خرید و فروش ۵ درصد کاهش داشته است، گفت: در منطقه ۱۴ قیمت‌های اجاره و خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است و در منطقه ۱۴ هم شاهد کاهش قیمت در هر دو حوزه بوده‌ایم.

مصطفی قلی خسروی با بیان اینکه در منطقه ۱۵ قیمت‌های اجاره ۱۵ درصد افزایش داشته است گفت: قیمت‌ها در حوزه خرید و فروش در برخی از محله‌ها ثابت، اما در برخی از محله‌ها ۱۵ درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره منطقه ۱۶ و ۱۸ هم گفت: در این دو منطقه قیمت‌ها در هر دو بخش روندی رو به  کاهش داشته است.

او درباره منطقه ۱۹ هم گفت: متأسفانه در برخی از محله‌های این منطقه قیمت‌های اجاره ۸۰ درصد افزایش داشته، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به منطقه ۲۱ تهران گفت: قیمت‌های اجاره در این منطقه ثابت بوده، اما در بخش خرید و فروش روبه کاهش بوده است.رییس اتحادیه املاک استان تهران درباره منطقه ۲۲ تهران هم گفت: قیمت‌های اجاره در این منطقه ثابت بوده، اما در حوزه خرید و فروش با کاهش ۱۰ درصدی روبرو بوده‌ایم.

منبع : خبرآنلاین

۴ دیدگاه

 1. روزبهانی

  ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ در ۲:۱۸ ب٫ظ

  متشکرم

  پاسخ

 2. صلابت

  ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۷ ق٫ظ

 3. نژادی

  ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۰:۱۳ ق٫ظ

  امیدوارم همه قیمتها کاهش پیدا کنن

  پاسخ

 4. آرین

  ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۰:۱۲ ق٫ظ

  آمار جالبی بود

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه

آیا سوهان کشیدن ناخن برای شما هم به یک دغدغه تبدیل شده است؟ حفظ سلامت ناخن‌ها یکی از مهم‌ت…