خانه گزارش های ملکی وام اجاره به پایان تابستان نمی رسد!

وام اجاره به پایان تابستان نمی رسد!

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیر عامل بانک مسکن گفت:برای پرداخت وام اجاره خانه ، عقد مرابحه در نظر گرفته شده است اما بانک مرکزی ملاحظاتی روی این موضوع داشت و آن را به بانک مسکن برگرداند .
وام اجاره

وام اجاره خانه به پایان تابستان امسال نمی رسد! این موضوع را مدیر عامل بانک عامل بخش مسکن در توضیحاتی اعلام کرد.

مدیر عامل بانک مسکن در عین حال ، افزایش اجاره‎بها را در مقایسه با سال گذشته طبیعی دانست.

به گزارش مجله پیام دلتا، ابوالقاسم رحیمی انارکی، درخصوص طرح بانک عامل بخش مسکن برای پرداخت وام اجاره‎بهای واحد های  مسکونی اظهار کرد: طرح پیشنهادی بانک مسکن را پیش تر به بانک مرکزی ارائه کرده ‌ایم، اما برخی ابهامات در مورد اجرای این طرح وجود داشت، به ویژه آن که بانک مرکزی درباره نوع عقدی که برای پرداخت این تسهیلات در نظر گرفته شده بود ابهاماتی داشت.

وی افزود: برای پرداخت وام اجاره خانه ، عقد مرابحه در نظر گرفته شده است اما بانک مرکزی ملاحظاتی روی این موضوع داشت و آن را به بانک مسکن برگرداند تا بررسی های لازم انجام شود و دفاعیات‌ خود را در باره این طرح ارائه دهیم.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین درباره جزئیات شرایط پرداخت این تسهیلات نیز، تصریح کرد: درباره مکانیزم پرداخت نیز باید بررسی کنیم و زمانی که مشخص شد، آن را اعلام خواهیم کرد.

وام اجاره

به گفته ابوالقاسم رحیمی انارکی، در پرداخت این تسهیلات از ابزارهای موجود و مخصوص خود بانک مسکن استفاده خواهد شد،اما وی توضیح جزئیات این موضوع را به زمان نهایی شدن طرح موکول کرد.

مدیرعامل بانک مسکن درباره زمان اجرای این طرح نیز گفت: هم‎اکنون نشست هایی  را درباره مباحث فقهی با صاحب‌نظران این حوزه برگزار می‌کنیم و زمانی که از نظر فقهی و شرعی ابهامات برطرف شد، دیدگاه های خود را به بانک مرکزی اعلام خواهیم کرد.

او تاکید کرد این طرح به پایان تابستان امسال نمی‌رسد، چراکه پس از بررسی بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار نیز باید این طرح را به تصویب برساند که این امر طبیعی است که زمان‌بر خواهد بود.

منبع : ایسنا

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…