خانه گزارش های ملکی شرایط بخشش جریمه اقساط معوق بانک مسکن

شرایط بخشش جریمه اقساط معوق بانک مسکن

۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جرایم سازنده‌هایی که تسهیلات ساخت دریافت کرده اند، در صورت تعیین تکلیف مطالبات تا پایان آبان ماه بخشیده می‌شود.
شرایط

شرایط بخشش جریمه اقساط معوق بانک مسکن اعلام شد.

بانک مسکن شرایط جدید بهره‌مندی از بخشودگی جرایم مربوط به اقساط معوق  وام ‌گیرنده ها را تا پایان آبان ماه سال ۹۸، در طرح میثاق اعلام کرد.

به گزارش مجله پیام دلتا، هیئت مدیره بانک مسکن به منظور دستیابی به اهداف تعیین شده سال ۹۸ در وصول مطالبات معوق و بهبود عملکرد شعب و مدیریت‌های شعب در حوزه وصول مطالبات در جهت ایجاد شرایط و مشوق‌های لازم برای مشتریان دارای اقساط غیر جاری به خصوص با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و تسریع در روند کاهش مطالبات غیر جاری (سررسید گذشته، معوق و مشکوک الوصول)، با طرح ویژه کاهش مطالبات غیر جاری (طرح میثاق) از تاریخ سی‌ام مرداد تا تاریخ سی‌ام آبان سال جاری موافقت کرد.

در اولین بند از این طرح مقرر شد در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیر جاری تسهیلات پرداختی اعم از انواع عقود مبادله‌ای، مشارکتی وام قرض الحسنه و … و همچنین مطالبات مربوط به ضمانت‌نامه‌های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده بر اساس نوع قرارداد (حسب مورد ۶ تا ۱۴ درصد از نرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخشودگی قرار گیرد.

آن دسته از مشتریان بانک مسکن که به روش‌های غیر حضوری و از طریق پایانه‌های خودپرداز، خوددریافت، اینترنت بانک و همراه بانک نیز بدهی خود را پرداخت کنند، اسناد بخشودگی جرایم مربوط به عقود مبادله‌ای موجود در سیستم تسهیلات متمرکز (خوددریافت) به صورت سیستمی صادر خواهد شد و می‌توانند از مزایای طرح میثاق برخوردار شوند.

شرایط

این گزارش می افزاید: بر اساس دومین بند طرح میثاق، جرایم سازنده‌هایی که تسهیلات ساخت دریافت کرده بودند، در صورت تعیین تکلیف مطالبات تا پایان آبان ماه بخشیده می‌شود.

سومین بند از طرح ویژه کاهش مطالبات غیر جاری تا پایان آبان ماه سال ۹۸به تغییر نام مدیون، بدون واریز درصدی از بدهی در مورد آن دسته از مشتریانی که بدون مطالبات غیر جاری بوده و یا نسبت به واریز مطالبات غیر جاری خود به شرح مذکور اقدام کنند، اشاره دارد.

دربند بعدی از این طرح به منظور تعیین تکلیف مطالبات ناشی از تسهیلات مضاربه و اموال سرمایه‌ای (مانده بدهی تا سقف یک میلیارد ریال (۱۰۰ میلیون تومان) با تاریخ سررسید حداکثر پایان سال ۱۳۹۵ مشوق‌هایی در نظر گرفته شد.

در اطلاعیه بانک مسکن همچنین آمده است : پیامک اطلاع‌رسانی طرح بخشودگی جرایم، برای مدیونین تمام قراردادهای مطالباتی ارسال خواهد شد.

منبع : خبرآنلاین

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…