خانه گردشگری هیجان ایستادن روی آخرین پله دنیا(+ویدئو)

جهانگردی ، نروژ

هیجان ایستادن روی آخرین پله دنیا(+ویدئو)

۱۰
5
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا شما هم گردشگری هیجان انگیز دوست دارید؟
جاهای دیدنی نروز

آیا از آن دسته افرادی هستید که هیجان را دوست دارید؟ آیا سفرهای هیجان انگیز برای شما جذابیت دارد؟ پس خواندن این صفحه را از دست ندهید. می‌خواهیم با هم به هیجان انگیزترین جای دنیا سفر کنیم و روی آخرین پله جهان بایستیم و از آن بالا به دنیا نگاه کنیم. صخره ترول تونگا در نروژ منتظر شمااست با مجله پیام دلتا همراه باشید.

جاهای دیدنی نروز

ترول تونگا چیست؟

یک صخره بیرون زده به صورت افقی، در کوهستانی در نروژ! در اعماق فلات نروژ در منطقه‌ای بنام اُدا یک مقصد پیاده‌روی جذاب و دیدنی نهفته است. طبیعت بکر و دست نخورده‌ی این منطقه زیبایی خاصی به آن بخشیده است. ترول تونگا بهشت گردشگران هیجان طلب است. افراد زیادی صرفا برای اینکه آدرنالین خون‌شان را تا مرز بی نهایت ببرند، به ترول تونگا سفر می‌کنند و کارهای هیجان انگیز، از گرفتن عکس‌های عجیب و غریب گرفته تا پرش از روی صخره به اعماق دریاچه‌ای که آن پایین قرار دارد، انجام می‌دهند. حتی بعضی‌ها با قایق رفتینگ از بالای صخره خودشان را به پایین پرتاب می‌کنند تا وقتی درون دریاچه افتادند، سوار قایق شوند و روی دریاچه پارو بزنند. فاصله صخره تا دریاچه زیرش ۷۰۰ متر است.

جاهای دیدنی نروز

باید کوهنوردی کنید

برای رفتن به ترول تونگا باید مسیری ۱۰۰ متری را در شیب بپیمایید. وقتی از پیچ و خم کوهستان بالا رفتید، صخره را با طبیعت رویایی اطرافش می‌ینید. چشم انداز صخره‌ای فوق العاده، پوشش گیاهی بی‌نظیر و دریاچه‌‌ای آبی رنگ که در دره بین کوه‌ها قرار دارد، این تصور را ایجاد می‌کند که گویی در تکه‌ای از بهشت قرار گرفته‌اید.

ایستادن روی صخره معروف ترول تونگا دل شیر می‌خواهد. افرادی که دل و جرات به خرج داده و روی آن می‌ایستند، احساس می‌کنند روی آخرین پله دنیا ایستاده‌اند و از آن بالا کل دنیا را می‌توانند ببینند.

جاهای دیدنی نروژ

نفس‌گیر است

پیاده‌روی کامل به ترول تونگا و بازگشت از آنجا دست کم ۱۰ ساعت طول می‌کشد و فقط برای کوهنوردان با تجربه توصیه می‌شود جاذبه‌های مختلفی در طول مسیر وجود دارد که تماشای آنها شما را به وجد می‌آورد. به لطف آزادی قوانین نروژ، شما همچنین می‌توانید اردوگاه‌هایی در طول مسیر برپا کنید. بهترین فصل صعود به ترول تونگا اواسط خرداد تا اواسط شهریور است.

جاهای دیدنی نروژ
جاهای دیدنی نروژ
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستای ایرانی که جاذبه‌اش تمساح است!

مردم روستا گاندو را مقدس می‌دانند و هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌کنند؛ اهالی گاندو به‌قدری …