جهانگردی

زیباترین مساجد جهان

۱۲
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با هم از زیباترین مساجد دنیا بازدید کنیم.
زیباترین مساجد دنیا

بیش از یک سوم جمعیت جهان مسلمان هستند. مسجد یکی از مهمترین اجزای دین اسلام است. در مسجد اعمال عبادی انجام می‌شود. برای همین مساجد همیشه یکی از زیباترین مکان های شهر در کشور های اسلامی هستند. در واقع مسلمانان همه ذوق هنری خودشان را در ساختن مسجد به کار می‌برند. مساجد یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری هستند. با مجله گردشگری پیام دلتا همراه باشید تا با هم سری به زیباترین مساجد دنیا بزنیم.

مسجدالحرام

مسجدالحرام همان جایی است که کعبه، خانه خدا در آن قرار دارد. مسجدالحرام مهم‌ترین مسجد دنیا به شمار می‌رود. بخش بزرگی از اعمال حج در این مسجد انجام می‌شود. مسجدالحرام از زیباترین مساجد دنیا به شمار می‌رود.

زیباترین مساجد دنیا

 

مسجدالنبی

مسجدالنبی مسجد حضرت محمد، پیامبر اسلام است. مرقد مطهر ایشان نیز در همین مسجد قرار دارد. مسجدالنبی با سقف و مناره‌های خیره کننده یکی از زیباترین مساجد دنیاست.

زیباترین مساجد دنیا

 

مسجد حسن دوم

مسجد حسن دوم یکی از زیباترین جاهای دیدنی کازابلانکا است. این مسجد کنار دریا ساخته شده و چشم اندازی رویایی دارد. شاید دل‌تان بخواهد درباره کازابلانکا بیشتر بدانید.

 

زیباترین مساجد دنیا

 

مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول یکی از بزرگترین مساجد ترکیه به شمار می‌رود. این مسجد نیز ساحلی است و شکوه و عظمت آن در چشم انداز ساحل دوچندان می‌شود.

زیباترین مساجد دنیا

مسجد قل شریف روسیه

مسجد قل شریف با آن نمای آبی دلربایش یکی از زیباترین دیدنی‌های کازان است. شاید دلتان بخواهد درباره کازان و جزییات سفر به آن بیشتر بدانید.

زیباترین مساجد دنیا

 

مسجد شی‌آن چین

شاد باورتان نشود. ولی این ساختمان یک مسجد است. مسجد شی‌آن چین یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور به شمار می‌رود.

زیباترین مساجد چین

 

مسجد کریستالی مالزی

مسجد کریستالی یکی از جذاب‌ترین و زیباترین دیدنی‌های مالزی به شمار می‌رود. این مسجد نخستین مسجد هوشمند جهان است. مسجد کریستالی نمایی کریستالی دارد و بر خلاف مساجد صدر اسلام از خشت و آجر ساخته نشده است.

زیباترین مساجد چین

 

مسجد نصیرالملک شیراز

مسجد نصیرالملک که به آن مسجد صورتی هم می‌گویند، یکی از زیباترین مساجد ایران و جهان است. بازی نور و رنگ در این مسجد یکی از دیدنی‌ترین منظره‌هایی است که در زندگی ممکن است ببینید.

زیباترین مساجد دنیا

مسجد شیخ زاید امارات

امارات یکی از مقاصد گردشگری به ویژه برای ایرانیان به شمار می‌رود. در شهر ابوظبی این کشور، سومین مسجد بزرگ دنیا بعد از مسجدالحرام و مسجدالنبی قرار دارد. مسجد شیخ زاید یکی از دیدنی‌های جذاب امارات و زیباترین مساجد دنیا به شمار می‌رود.

زیباترین مساجد دنیا

مسجد ایاصوفیه ترکیه

مسجد ایاصوفیه یکی از مهمترین دیدنی‌های این کشور است. این مسجد یکی از باشکوه‌ترین و زیباترین مساجد دنیا به شمار می‌رود.

زیباترین مساجد دنیا

 

برای دیدن ویدئوی این مطلب اینجا کلیک کنید

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بندر پارسیان، بهشتی در هرمزگان

اگر فکر می‌کنید جای یک سفر جنوبی در حاشیه خلیج فارس بین سفرهایتان خالی است، پیشنهاد ما به …