محله گردی

اجاره آپارتمان در هفت تیر متری چند؟

۵
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای آگاهی از شرایط اجاره آپارتمان در هفت تیر با این گزارش همراه باشید.
اجاره آپارتمان در هفت تیر

خیابان هفت تیر یکی از خیابان‌های پر جنب و جوش تهران است. میدانی که به هر سمت آن نگاه کنید مغازه‌هایی را خواهید دید که با ویترین‌های رنگارنگ خود جلوه متفاوتی به پایتخت بخشیده‌اند.

هفت‌تیر نام محله‌ای در منطقه هفت تهران است و این میدان یکی از میدان‌های مهم پایتخت محسوب می‌شود که در محدوده‌ی مرکز شهر جای گرفته است.

این خیابان دارای کوچه‌ها و ساختمان‌های بسیار خوش ساختی است و به همین دلیل بازار رهن و اجاره آپارتمان در هفت تیر از رونق نسبی خوبی برخوردار است.

موقعیت جغرافیایی:

به گزارش مجله پیام دلتا، این میدان به لحاظ جغرافیای شهری از سمت جنوب با خیابان‌های شهید مفتح و کریم‎خان زند و از سمت شمال با خیابان شهید مفتح، بهار شیراز و بزرگراه مدرس همجوار است.

این خیابان در منطقه ۷ تهران واقع شده است. منطقه ۷ به لحاظ جغرافیایی و دسترسی به خیابان‎ها و مناطق دیگر دارای موقعیت‌های خوبی است به این ترتیب که از شمال با مناطق ۳و ۴، از شرق با منطقه ۸، از غرب با منطقه ۶ و از سمت جنوب با مناطق ۱۲ و ۱۳ همجوار بوده و امکانات ویژه‎ای را برای ساکنین خود به وجود آورده است.

ویژگی‌های محلی

از ویژگی‎های مهم این منطقه علاوه بر فضای تجاری موجود می‌توان به وجود خیابان‎های اصیل مانند خیابان بهار شیراز اشاره کرد. این خیابان که در بخش شمال شرقی میدان هفت تیر قرار دارد، دارای فضای سبز و پارک‎های متعددی است، اما یکی از ویژگی‎های مهم آن وجود موزه «عکاسخانه شهر» در این محدوده است.

مراکز خرید خیابان هفت تیر

این بخش از شهر تهران دارای جوی پویا و تجاری است که توانسته انواع نام‌های تجاری داخلی و خارجی موجود در بازار پوشاک را در خود جای دهد. از مراکز مهم خرید در این محدوده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • فروشگاه زنجیره ای یاس
  •  پاساژ مادر
  • مغازه ها و پاساژ های سطح خیابان هفت تیر

اجاره آپارتمان در هفت تیر

مراکز درمانی

متاسفانه این بخش از شهر دارای امکانات درمانی ویژه‌ای نیست و ساکنین برای رفع نیازهای درمانی خود غالباً باید از درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های محله‌های مجاور خود استفاده کنند، اما با این اوصاف می‌توان گفت که وجود بیمارستان سجاد و چند درمانگاه کوچک در این محله برخی از مشکلات مربوط به این حوزه را برطرف کرده‌اند.

اماکن تفریحی، ورزشی، رفاهی

  • فروشگاه یاس
  • پارک بهار
  • موزه عکاس خانه
  •  پارک هنرمندان در مجاورت محله

برای مشاهده املاک موجود در این منطقه و آگاهی از قیمت اجاره بهای آپارتمان‌های هفت تیر ایـــنجــــا کلیک کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

این گیاهان آپارتمانی مخصوص خانه‌های تاریک هستند

شاید گاهی با خرید یک گیاه آپارتمانی و انتقال آن به محیط کم نور خانه، شاهد از بین رفتن آن ش…