خانه آشپزی تهیه دسر ماست ژله ای خامه ای راحت و آسان

انواع دسر

تهیه دسر ماست ژله ای خامه ای راحت و آسان

۷
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ماست ژله‌ای خامه‌ای یک دسر خنک و خوش‌مزه است که از ترکیب چند چیز خنک و دوست داشتنی درست شده است. ماست ژله‌ای خامه‌ای یک دسر رنگی است که بافت و ظاهر خوبی دارد.
دسر

اگر از ژله خسته شده‌اید و تهیۀ پاناکوتا هم سخت و وقت‌گیر است، حتماً دسر ماست ژله‌ای خامه‌‌ای را امتحان کنید. این دسر خیلی هم جدید نیست، اما خیلی خوش‌مزه و خوش‌رنگ است. خوبی این دسر در سادگی درست کردن آن است، چون همه می‌توانند به راحتی آن را در خانه درست کنند.

نکتۀ جالب این دسر آن است که طعم آن اختیاری و به دل‌خواه شمااست. می‌توانید هر طعمی که دوست دارید انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

مواد لازم:

  • ژلۀ دل‌خواه: یک بسته
  • آب جوش: یک پیمانه
  • ماست: نصف پیمانه
  • خامۀ غلیظ: نصف پیمانه

مواد لازم برای تزیین:

  • خامۀ غلیظ
  • میوۀ انتخابی
  • برگ‌های نعناع

طرز تهیه:

دسر

پودر ژله را در کاسه‌ای بریزید. آب جوش را روی آن ریخته و هم بزنید تا کاملاً حل شود. آن را کنار بگذارید تا خنک شود و به دمای اتاق برسد. این کار حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. برای خنک شدن به‌هیچ‌وجه  آن را در یخچال نگذارید. چون ژله می‌بندد و جامد می‌شود.

در حالی که ژله سرد می‌شود، ماست و خامه را از یخچال بیرون بیاورید تا به دمای محیط برسند.

وقتی ژله خنک شد، ماست و خامه را اضافه کنید و تا زمانی که کاملاً ترکیب شود، آن‌ها را با لیسک هم بزنید.

مخلوط را در ۴ لیوان برای سرو یا یک کاسه بریزید. آن را در یخچال بگذارید تا خنک و سفت شود. این کار حدود ۴ تا ۵ ساعت زمان می‌برد.

در صورت دل‌خواه، روی دسر را با خامۀ زده شده تزیین کنید. سپس روی خامه را میوۀ دل‌خواه و برگ نعناع بگذارید. نوع میوۀ انتخابی بهتر است از انواع توت‌ها مانند توت‌فرنگی یا تمشک باشد.

نکات مهم:

بهتر است از ماست پرچرب طبیعی استفاده کنید. البته استفاده از ماست کم‌چرب چکیده هم اشکال ندارد. استفاده از ماست چکیده آن را غلیظ‌تر می‌کند.

اگر می‌خواهید دسر چربی کمتری داشته باشد، می‌توانید به جای خامه از ماست استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که مزۀ آن کمی ترش‌تر می‌شود.

بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

کوفته کباب مرغ با سس مخصوص

کوفته کباب در واقع نوعی کباب است که با گوشت قرمز چرخ کرده، ادویه‌های متنوع‌تر و سبزیجات تا…