تب اجاره بها فروکش کرد ؛ ارزانی بیشتر در راه است

۶
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران تاکید کرد: هم اکنون بیشتر تغییرات کاهشی قیمت مسکن و اجاره مربوط به مناطق ۳، ۶ و ۱۰ شهر تهران است.
ارزانی

بررسی های میدانی در کلانشهر تهران نشان می‎دهد که تب اجاره‌بها فروکش کرده است و ارزانی بیشتر کم کم از راه می‎رسد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران از ادامه روند کاهش قیمت اجاره‎بها در ۲۲ منطقه  کلانشهر تهران خبر داد و گفت:مناطق ۳،۶ و ۱۰   با بیشترین میزان ارزانی و کاهش قیمت‌ها روبه‎رو بوده است.

به گزارش مجله پیام دلتا، مصطفی قلی خسروی روز شنبه گفت: نرخ اجاره‌بها در مسیری رو به کاهش قرار گرفته و با وجود اینکه در فصل جابجایی ها هستیم این روند به هیچ عنوان متوقف نشده است.

وی تصریح ‌کرد: کاهش قیمت واحد های مسکونی در ۲۲ منطقه شهر تهران کاهش نرخ‌های اجاره را هم در پی داشته است.

او با بیان اینکه معمولا بعد از کاهش قیمت خانه رفتار موجران تغییر می‌کند، اظهار کرد: در این بین تلاش بنگاه‌های املاک در سطح شهر تهران برای آگهی نکردن واحد های اجاره‌ای با نرخ های نامتعارف که از خرداد امسال به صورت خودجوش آغاز شده بود به کمک مستاجران آمد.

مصطفی قلی خسروی گفت: این انتظار می‌رود که کاهش قیمت ملک و به تبع آن قیمت اجاره‎بها در تهران به سایر استان‌های کشور نیز سرایت پیدا کند.

ارزانی

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران تاکید کرد: هم اکنون بیشتر تغییرات کاهشی قیمت مسکن و اجاره مربوط به مناطق ۳، ۶ و ۱۰ شهر تهران است.

وی همچنین با بیان اینکه میزان کاهش قیمت‌ها در مناطق مختلف تهران متفاوت بوده است خاطرنشان کرد: برخی از مناطق که رشد قیمتی بیشتری داشته و حباب قیمت‌ها در این مناطق زیاد تر بوده با کاهش بیشتری روبه روشده است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران یادآور شد: توان خرید مردم کاهش یافته است و در عین حال متوقف شدن خرید خانه‌های گران که بعد از اظهارات وزیر راه روی داد به پایان دادن روند رو به افزایش قیمت خانه کمک کرد.

منبع : خبرآنلاین

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…