۳۰ هزار مسکن روستایی کهگیلویه و بویراحمد نوسازی شد

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
320 30 هزار مسکن روستایی کهگیلویه و بویراحمد نوسازی شد

به گزارش مجله ی خبری دلتا:معاون بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰ هزار واحد مسکونی این استان از ابتدای شروع طرح ویژه مسکن روستایی در سال ۱۳۸۴ تاکنون نوسازی شده است.

سهراب اصالت زاده افزود: این واحدهای مسکونی با دریافت تسهیلات مسکن روستایی در شهرستان‌های مختلف کهگیلویه و بویراحمد نوسازی شده‌اند.
وی بیان کرد: پس از شروع طرح نوسازی مسکن روستایی برخی از مناطق این استان شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستاها بوده‌اند.
اصالت زاده تصریح کرد: هم اکنون ۴۵ هزار خانه روستایی کهگیلویه و بویراحمد با زلزله‌ای به قدرت پنج ریشتر تخریب می‌شود که این امر ضرورت توجه به مسکن روستایی را بیشتر کرده است.
وی پرداخت تسهیلات ۲۰۰ و ۱۸۰ میلیون ریالی برای احداث خانه در زمین‌های خالی و نوسازی یا خانه‌های قدیمی، کمک‌های بلاعوض ۵۰ میلیون ریالی را از برنامه‌های دولت برای شتاب بخشی به مسکن روستایی کهگیلویه و بویراحمد ذکر کرد.
اصالت زاده همچنین از معرفی ۵۰۰ خانوار کم بضاعت به بنیاد برکت برای نوسازی واحدهای مسکونی در این استان خبر داد.
معاون بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج هزار نفر در سال جاری برای بهره‌مندی از تسهیلات ساخت مسکن روستایی نام نویسی کردند.
اصالت زاده افزود: از این تعداد سه هزار تن پس از تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.
وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۶۰۰ تن تسهیلات بازسازی و نوسازی مسکن روستایی دریافت کرده‌اند.
کهگیلویه و بویراحمد بیش از یک هزار و ۷۰۰ روستا دارد که در ۷۰۰ روستای آن بیش از ۲۰ خانوار و در یک هزار روستای آن نیز کمتر از ۲۰ خانوار سکونت دارند.
بر اساس سرشماری نفوس و مسکن کهگیلویه و بویراحمد ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۸ درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند.

بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

باغرود نیشابور، بهشت دره های بینالود

باغرود نیشابور از مراکز گردشگری طبیعی نیشابور است و در ۱۲ کیلومتری شمال این شهر قرار دارد.…