۱۲ هزار مسکن روستایی در خوی مقاوم سازی شد

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش مجله ی خبری دلتا:مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوی گفت: از ابتدای اجرای طرح مقاوم سازی خانه های روستایی با ارائه تسهیلات بهسازی، بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی در روستاهای این شهرستان مقاوم شده است.

اروج رحیملو افزود: از این تعداد یکهزار و ۲۰۰ خانه مسکونی در سال جاری مقاوم سازی شده است.
وی در خصوص سهمیه سال آینده شهرستان خوی در این خصوص اظهار کرد: در سال آینده نیز یکهزار و ۳۰۰ واحد مسکن روستایی در این شهرستان مقاوم می شود.
وی اضافه کرد: از نظر بنیاد مسکن هر واحد مسکونی که در ساخت آن مشخصات کامل فنی و مقررات ملی ساختمان رعایت نشود، مسکن غیرمقاوم نامیده می شود و نیازمند مقاوم سازی است.
وی بیان کرد: کارمزد تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی تنها پنج درصد است و همه روستائیان می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوی اضافه کرد: تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی در روستاهای خوی / همزمان با کشور/ به میزان ۲۰۰ میلیون ریال پرداخت می شود و مدت بازپرداخت آن نیز ۱۵ سال در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا، طرح بهسازی مسکن روستایی، توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با هدف بهبود کیفیت مسکن و بافت روستایی و ارتقاء سطح ایمنی، بهداشتی، رفاه و آسایش مسکن روستایی اجرا می شود.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…