۶۵ درصد تعهدات مسکن مهر خراسان جنوبی در دولت یازدهم انجام شد

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مجله ی خبری دلتا:معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: از مجموع سهمیه مسکن مهر خراسان جنوبی، ۱۹ هزار و ۵۴۶ واحد در دولت یازدهم افتتاح شد که ۶۵ درصد تعهدات استان بود.

احمد ولی پور مطلق روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: در حال حاضر ۲۹ هزار و ۴۲۴ واحد در عمل تحویل متقاضیان شده است.
وی سهمیه استان خراسان جنوبی از مسکن مهر را ۳۱ هزار و ۲۴۷ واحد اعلام و پیش بینی کرد که تا اواخر اسفند یا سه ماه ابتدای سال آینده جشن اختتامیه مسکن مهر در استان برگزار شود.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: زمین برای ساخت مسکن مهر خانواده های دارای ۲ معلول استان همچنین خانواده های شهدا و ایثارگران در حال واگذاری است.
وی با بیان اینکه ۸۰۰ واحد تعاونی ارتش نیز نازک کاری آن انجام شده است عنوان کرد: آماده سازی خیابان ها برای آسفالت و خطوط اصلی فاضلاب در دست اقدام است.
ولی پور مطلق هزینه نصب انشعابات را چهار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: نصب انشعابات یکی از مشکلات اساسی این پروژه است چرا که افراد قادر به خرید انشعابات و پرداخت آن نیستند.
وی با اشاره به خدمات انجام شده در سایت مسکن مهر استان افزود: راه و شهرسازی در زمینه خدمات روبنایی ۱۷ مدرسه با مشارکت اداره نوسازی مدارس، ۱۴ مسجد و ۲ کلانتری را احداث کرد.
وی گفت: همچنین در زمینه خدمات زیربنایی مسکن مهر پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در اختیار شرکت آب و فاضلاب و چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به اداره کل آموزش و پرورش داده شد تا به تکمیل برخی زیرساخت ها اقدام شود.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی عنوان کرد: آماده سازی اراضی ۴۵۰ هکتاری یکی از بزرگترین پروژه ها در زمینه اقتصاد مقاومتی است که امید است این پروژه نیز اواسط سال ۹۸ با تمامی خدمات تعهد شده به اتمام رسیده و در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.
وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی پروژه های مشارکتی را از سال ۹۵ آغاز و با توجه به رکود حکمفرما بر بازار مسکن، احداث ۲۰۰ واحد مسکن در شهرهای قاین و بیرجند را پیگیری کرد که امید است بتوان نظر سرمایه گذار را جلب و این پروژه ها آغاز شود.
ولی پور مطلق گفت: در بحث شهرسازی ۲۸ شهر استان دارای طرح جامع است، ۱۶ شهر دارای طرح تفضیلی مصوب و ۱۲ شهر طرح تفضیلی آن در دست اجراست که ۲ طرح تا پایان ۹۶ به اتمام می رسد.
وی ادامه داد: همچنین طرح تفضیلی ۱۰ شهر استان در سال ۹۷ تکمیل و مصوب خواهد شد.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اظهار کرد: طرح بالادستی ناحیه خراسان جنوبی با پیشرفت ۷۰ درصد برای کل پهنه استان در دست تهیه است.
وی گفت: بازنگری طرح جامع بیرجند و قاین نیز در دست اجراست و در حال پیگیری برای انجام هرچه سریعتر آن هستیم.
وی اظهار کرد: ۲ طرح آماده سازی مهم در مرکز استان به مساحت ۴۵۰ هکتار در زمین های پادگان بیرجند و ۶۰ هکتار در شهر طبس نیز به زودی به صورت مشارکتی آغاز می شود.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…