لاغری با بوی خوراکی ها

۱۷
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رژیم بینی بگیرید! تعجب نکنید بو کردن میوه ها و سبزیجات و حتی بوی ادویه‎ها می‎تواند باعث لاغری بدن شما شود.
لاغری با بو

لاغری با بو کشیدن! مگر ممکن است؟! بله شما با بو کردن بعضی از مواد خوراکی و میوه و سبزیجات تازه هم می‎‎توانید لاغر شوید و چربی‎سوزی کنید.

به گزارش مجله پیام دلتا، اگر می‌خواهید لاغر شوید، باید ورزش کنید و تغذیه خود را بهبود بخشید؛ البته روش‎های دیگری هم برای لاغر شدن و رسیدن به تناسب‎اندام وجود دارد که باعث سلامتی بدن شما می‎شود. لاغری با بو یکی از گزینه‎های کاهش وزن است که موضوع جالب و علمی دارد.

لاغری با بو

بوی خوراکی عامل چاقی و لاغری

تحقیقات نشان داده است که عطر محیط می‎تواند بر اندازه و شکل بدن  تاثیر بگذارد. بوییدن عطر باعث ایجاد واکنش در سیستم‎های مختلف بدن خواهد شد.

به یک لیموی تازه و آبدار فکر کنید، به نظرتان این میوه‎ی کوچولو با سایز بدن شما چه می‎کند؟ طبق تحقیقات مشخص شده است که حس بویایی می‎تواند به صورت مستقیم و غیرمستقیم باعث افزایش یا کاهش وزن شود.

مطالعه‎ای که در سال ۲۰۱۶ انجام شد، نشان داد که بوی شیرین مانند وانیل باعث افزایش میل شرکت‎کنندگان برای مصرف هله‎هوله و خوراکی‎هایی مانند شکلات و آب‎نبات می‎شود. بوییدن، بدن را در مورد نوع کالری مصرفی مطلع می‎کند و باعث می‎شود که از خوردن غذا لذت ببرید.

طبق مطالعه که در سال ۲۰۱۷، روی موش‎ها انجام شد، نشان داد که بعضی از حیوانات با بوییدن، افزایش وزن را متوقف  و پیشرفت‎هایی در مقدار چربی و مقاومت به انسولین را در خود ایجاد می کنند اما بر عکس، یک بوی سالم می‎تواند طوری تاثیر بگذارد که میل به مصرف کالری کاهش یابد.

لاغری با بو

رژیم لاغری با بوی خوراکیها

آروماتراپی سال های متمادی لست که در سلامتی و پزشکی سنتی برای ایجاد فضای آرامش‎بخش و حمایت از عملکرد بدن سالم استفاده شده است که متعادل کردن بدن از جمله آن است. ما می‎توانیم به این رایحه‎های چربی‎سوز از طریق غذاهای کامل یا روغن‎ها دسترسی پیدا کنیم.

لیمو

دانشمندان دریافته‎اند که رایحه شفاف و انرژی‎دهنده لیمو، لیپولیز ایجاد می‏‎کند که باعث کاهش چربی بدن می‏‎شود.

نعناع

تحقیقات نشان می‎دهد که استنشاق نعناع به کنترل اشتها و نخوردن غذا کمک می‎کند و باعث کاهش وزن و لاغری بدن می‎شود.

قهوه

استنشاق عطر قهوه می‎تواند باعث افزایش انرژی و تمرکز شود و فرایندهای چربی‎سوزی را افزایش می‎دهد.

اسطوخودوس

عطر کلاسیک اسطوخودوس یا شکوفه‎های دیگر مانند یاسمن، باعث آرامش می‎‏شود و تولید کورتیزول هورمون استرس را کاهش می‎دهد و این فرایندها باعث کاهش میزان چربی بدن می‎شود.

سرو

بسیاری از عطر چوب‎های معطر مانند سرو، صنوبر، کندر، اکالیپتوس و چوب صندل شناخته شده‎اند و در درمان‎های سنتی مانند حمام کردن جنگل ژاپنی سودمند هستند. مطالعات نشان می‎دهد که این روش در کاهش استرس و التهاب مفید است و می‎تواند عوامل مختلف افزایش وزن را کاهش دهد .

خیار

این گیاه کلاسیک در سبزیجات باعث آرامش بدن شما می‎شود و به جلوگیری از پرخوری عصبی یا خوردن ناشی از استرس نیز کمک خواهد کرد.

لاغری با بو

روغن زیتون

 مطالعات نشان داده است که عطر روغن زیتون می‎تواند واکنش‎های خفیفی را در مغز ایجاد کند؛ بنابراین نه فقط خوردن این روغن در انواع غذا و سالاد سودمند است بلکه بوی آن نیز مفید خواهد بود.

نارنگی

عطرهای مرکباتی مانند نارنگی، پرتقال وحشی یا ترنج که تقویت‎کننده‎های قدرتمندی هستند، برای جلوگیری از پرخوری ناشی از عوامل عاطفی و روحی مفید هستند. همچنین  قند خون و میزان کلسترول را متعادل می‏‎کنند.

رز ماری

بوی این گیاه معطر می‎تواند تمایل به خوردن را سرکوب کند. زمانی که احساس گرسنگی می‎کنید، اسانس روغن رزماری را بو کنید.

دارچین

این ادویه گرم برای تعادل سطح قند خون و جلوگیری از گرایش به غذا خوردن و لاغری موثر است و به پیشگیری از افزایش وزن کمک می کند.

زنجبیل

تحقیقات نشان می‎دهد که زنجبیل به طور مستقیم از ذخیره چربی بدن و رشد چاقی جلوگیری می‎کند.

رازیانه

تحقیقات ثابت کرده است که استنشاق رایحه رازیانه به هضم غذا و لاغری کمک می‎کند.

جونیپر‎بری

این روغن غنی از آنتی اکسیدان است و می‎تواند مسیرهای سم‎زدایی بدن را بهبود بخشد و باعث کاهش وزن و لاغری شود.

برگ لیمو

عطر تازه برگ لیمو برای مبارزه با خستگی ذهنی و کمبود انرژی مفید است و یک سم‎زدای طبیعی برای بدن است که به طور قطع در لاغر‎شدن  تاثیر دارد.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

طالبی معجونی از ویتامین‌ها

همچنین بخوانید: آیا میوه ملون تراریخته و سرطان‌زاست؟ فواید بی‌شمار قیسی رامی‌شناسید؟ شلیل …