خانه دکوراسیون ترفندهایی ساده برای دکوراسیون پذیرایی کوچک

دکوراسیون داخلی

ترفندهایی ساده برای دکوراسیون پذیرایی کوچک

۸
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای دکوراسیون پذیرایی کوچک راه حل های ساده ای وجود دارد که در این گزارش به بیان برخی از آنها خواهیم پرداخت.
دکوراسیون پذیرایی کوچک

در زندگی مدرن کنونی با کم متراژ شدن خانه‌ها اغلب مردم با کمبود جا مواجه هستند و همین امر سبب شده تا نتوانند خانه خود را به شکل دلخواه‌شان تزیین کنند. در این مقاله می‌خواهیم با ارائه تکنیک‌هایی برای دکوراسیون پذیرایی کوچک ، اتاق‌های کوچک شما را به مکان‌های زیبا و دلباز تبدیل کنیم. اما برای شروع این کار چه باید کرد؟

کنترل وسایل اضافه

حتی اتاق‌های بسیار بزرگ هم با وجود وسایل اضافه، به هم ریخته دیده می‌شوند، چه برسد به مکان‌های کوچک؛ بنابراین اگر خانه‌تان کوچک است دقت داشته باشید تا از وسیله های بی مورد استفاده نکنید.

معمولاً فضاهای کوچک برای نگهداری از وسایل چندان مناسب نیستند؛ بنابراین در هنگام دکوراسیون پذیرایی کوچک باید برای نگهداری از وسایل اضافه از فضاهای مانند زیر میز غذاخوری خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید در گوشه و کنار خانه هم قفسه قرار دهید و لوازم خود را داخل آن‌ها بچینید.

همچنین از فضاهای داخل کمد، قفسه‌ها و کابینت‌های آشپزخانه استفاده کرده و با صرف کمترین هزینه، یک مکان مناسب برای نگهداری وسایل خود ایجاد کنید. همه جا را خوب بگردید. در هر خانه‌ای یک فضای کوچک پیدا می‌شود که می‌تواند جای فوق‌العاده‌ای برای یک قفسه جدید باشد.

توجه به تعداد لوازم موجود در خانه

مطمئناً وسایلی مانند مبل، صندلی، میز غذاخوری و … به طور همزمان در یک پذیرایی کوچک جا نمی‌شوند؛ بنابراین با کنار گذاشتن برخی از وسایل می‌توانید این مشکل اساسی را حل کنید. با این روش فضای خانه را افزایش می‌دهید و از شلوغی آن کم می‌کنید.

مبلمان

در انتخاب مبلمان محیط‌های کوچک نیز باید دقت کنید. در این وضعیت سعی کنید، یک مبل با رنگ خنثی، دسته‌های ساده و قسمت پشتی کوتاه انتخاب کنید، زیرا بهتر است در مکان‌های کوچک وسایل کوچک به کار برده شود. در انتخاب صندلی هم بهتر است از صندلی‌های ساده و بدون دسته استفاده کنید.

دکوراسیون پذیرایی کوچک

اگر مبل‌ها بزرگ و مناسب خانه‌ شما نیستند، آن را دور نیندازید؛ بلکه سعی کنید در خرید سایر لوازم منزل خود بیشتر دقت کنید تا بیش از این فضای خانه‌تان را کوچکتر نکند.

استفاده بیش از حد از رنگ و طرح

دیوارهای پررنگ یا طرح‌های برجسته برای خانه‌های کوچک مناسب نیستند. چوب‌های تیره، لوازم تیره رنگ و رنگ آمیزی‌های غلیظ می‌توانند بزرگ‌ترین مکان‌ها را نیز کوچک‌ نشان دهند، زیرا فضای یک خانه به سرعت با رنگ و طرح پر می‌شود.

اما راه حلی که در این خصوص می‌توانیم به شما ارائه دهیم این است که در هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون پذیرایی کوچک، از سایه‌های خنثی و رنگ‌های روشن استفاده کنید. در مکان‌های کوچک بهتر است از پالت‌های سه رنگ استفاده کنید و یا اینکه کل فضا را به رنگ سفید در بیاورید.

در هنگام انتخاب وسایل بزرگ‌تر مانند مبل یا قفسه نیز، از رنگ‌های یک‌دست و چوب‌های روشن استفاده کنید.

عدم وجود نور کافی

خانه‌های کوچک اغلب به دو دلیل نور کافی ندارند، اول به دلیل اینکه سازندگان می‌دانند پنجره گران است و ساخت یک دیوار می‌تواند ارزان‌تر تمام شود، به همین دلیل خانه‌های کوچک پر از دیوار هستند و دوم به علت محدودیت فضای مثبت.

دکوراسیون خانه های کوچک

اما راه حل کم نوری خانه های کوچک چیست؟ در این خصوص باید به توصیه های زیر عمل کنید.

۱.فضای سطح خانه یا میز را با لامپ پر نکنید. به جای آن از لامپ‌ها و روشنایی‌های آویزی و دیواری استفاده کنید.

۲.یکی از راه ها برای بزرگ کردن و پر نور کردن یک فضا استفاده از نورهای کف است.

۳.در هنگام طراحی یک اتاق پذیرایی کوچک که نور طبیعی ندارد، می‌توانید از انواع نورهای کف، دیواری و آویز استفاده کنید تا هم فضا روشن‌تر شود و هم جایی روی کف خانه از طریق گذاشتن آباژورها و منابع نوری این گونه اشغال نشود.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تغییر دکوراسیون اتاق غذاخوری با اقدامات ساده

اتاق غذاخوری در برخی از خانه‌ها می‌تواند بر اساس ساختار معماری خانه، به عنوان یک اتاق مستق…