توصیه‌هایی برای مراقبت از موی رنگ شده

۲
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
موی رنگ شده نسبت به موی عادی آسیب‌پذیرتر و شکننده‌تر است.
مراقبت از موی رنگ شده

حتماً شما هم می‌دانید که رنگ کردن بیش از حد مو‌ها می‌تواند ضرر‌هایی برای مو‌ها و گاهی هم سلامت ما داشته باشد، اما گاهی جدا از رنگ کردن، اشتباهاتی را مرتکب می‌شویم که بر این آسیب بیشتر دامن می‌زند. به‌بیان ساده‌تر برای مراقبت از موی رنگ شده علاوه‌بر انجام اقدامات مراقبتی، می‌بایست کارهایی را نیز انجام نداد.

شامپو زدن بعد از رنگ کردن مو

به گزارش مجله پیام دلتا؛ این یکی از اشتباه‌های رایجی است که اکثر خانم‌ها از آن بی‌خبرند. پس از رنگ کردن موها، شما باید به مدت ۷۲ ساعت از شامپو زدن به موهایتان خودداری کنید. در واقع ۳ روز زمان لازم است تا رنگ به طور کامل روی مو‌های شما تثبیت شود. در غیر این صورت رنگ مویتان دوامی نخواهد داشت.

رنگ کردن دوباره مو

مراقبت از موی رنگ شده

اگر از رنگی که آرایشگر موهایتان به سرتان زده راضی نیستید، کمی تحمل کنید. اگر بخواهید به سرعت رنگی بخرید و خودتان در خانه آن را تغییر دهید، تنها شرایط را بدتر می‌کنید. این کار موهایتان را خشک کرده و می‌سوزاند. به جای آن چند روزی صبر کنید و به پیش آرایشگر دیگری بروید تا این کار را مجدداً برای شما انجام دهد.

شستن بیش از حد مو‌ها

آب دشمن مو‌های رنگ کرده است. مواد شیمیایی موجود در رنگ مو مو‌های شما را در مقابل آب آسیب پذیر می‌کند. البته این بدین معنی نیست که شما از حمام رفتن و شستن موهایتان خودداری کنید، بلکه باید نسبت به تعداد شستن آن دقت بیشتری به خرج دهید؛ بنابراین بهتر است که از شستن مکرر موهایتان به شدت بپرهیزید، زیرا هر چه آب بیشتری به موهایتان بخورد، آسیب بیشتری به آن وارد خواهد آمد.

شستن مو‌ها با آب داغ

دمای آبی که می‌خواهید موهایتان را با آن بشویید را معتدل کنید. آب داغ لایه‌های بیرونی کوتیکول را از میان می‌برد که همین رایج‌ترین دلیل از بین رفتن زود هنگام رنگ موهایتان است؛ بنابراین این را به خاطر بسپارید که هر چه آب داغ‌تر باشد، رنگ مویتان با سرعت بیشتری از بین خواهد رفت.

عدم استفاده از نرم کننده مو

رنگ مو معمولاً روغن طبیعی مو را از بین می‌برد و مو‌ها را خشک و بی روح می‌سازد، از این رو استفاده از نرم کننده ضروری است. در واقع نرم کننده‌ها مانند یک سد عمل کرده و از مو‌ها در مقابل خشکی بیشتر محافظت می‌کنند. فقط یادتان باشد که حتماً پس از هر بار شامپو، به موهایتان نرم کننده بزنید، حتی اگر مو‌های خشکی ندارید.

خشک کردن مو‌ها با حوله

اگر شما هم مانند بسیاری از خانم‌ها عادت دارید که موهایتان را با حوله خشک کنید و محکم به آن چنگ بزنید، باید بگوییم که این کار نه تنها رنگ موهایتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه موجب خشکی موهایتان نیز می‌شود. به جای آن اجازه دهید که موهایتان به طور طبیعی، به تدریج و به کمک هوا خشک شود.

استفاده بیش از حد از سشوار یا اتوی مو

مراقبت از موی رنگ شده

مو‌های رنگ شده در برابر گرما آسیب‌پذیر است، به همین دلیل کشیدن سشوار یا اتو می‌تواند به موهایتان آسیب برساند؛ بنابراین تا جایی که می‌توانید استفاده از این دستگاه‌ها را به حداقل برسانید. اگر هم مجبور به این کار شدید، قبل از هر کاری، از اسپری‌های محافظ مو استفاده کنید تا آسیب کمتری به موهایتان وارد آید.

عدم استفاده از براق کننده مو

شاید مو‌های خوبی داشته باشید، اما پس از رنگ کردن آیا هنوز هم موهایتان همان درخشش قبل را دارد؟ رنگ مو، با از بین بردن لایه‌های حاوی پروتئین مو، درخشش مو‌ها را از بین می‌برد، بنابراین لازم است که از سرم‌های مو یا اسپری‌های براق کننده مو استفاده کنید.

مدام در معرض نور آفتاب قرار گرفتن

اگر قصد دارید که مدت زمان زیادی را زیر نور خورشید بگذرانید، پیشنهاد می‌کنیم که سرتان را با کلاه یا روسری بپوشانید. همانطور که در بالا هم بدان اشاره کرده ایم، گرما به مو‌های رنگ شده آسیب می‌رساند و موجب از بین رفتن رنگ مو یا حتی روشن شدن آن می‌شود.

زیاد رنگ کردن

اگر می‌خواهید موهایتان همیشه رنگ شده و مرتب به نظر آیند، به جای این که هر دفعه کل موهایتان را رنگ کنید، تنها رنگ را به ریشه موهایتان بزنید. پس از این که موهایتان رنگ گرفت، به زیر دوش آب بروید و بگذارید که آب، رنگ موی ریشه سرتان را پخش کند. سپس با دست رنگ پخش شده را به باقی و نوک موهایتان بزنید و ماساژ دهید. کافی ست این کار را به مدت ۲ دقیقه ادامه دهید و پس از آن موهایتان را بشویید. مطمئناً از نتیجه آن راضی خواهید بود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیش‌تر با تاثیر رنگ مو در ظاهر “رنگ مو و تاثیر آن در زیبایی چهره” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

با این خوراکی‌ها دیرتر گرسنه می‌شوید!

بنابراین اگر بیشتر اوقات احساس گرسنگی می‌کنید و در هنگام گرسنگی با نوسانات خلقی مواجه می‌ش…