جهانگردی ، قاره آفریقا

ترمینال حیات وحش کنیا (+ویدئو)

۱۶
6
زمان مطالعه: 4 دقیقه
گاهی یک حیوان بامزه و زیبا مثل زرافه به انگیزه سفر و عامل رشد گردشگری یک کشور تبدیل می‌شود!
جاهای دیدنی کنیا

کنیا یکی از کشورهای آفریقایی است که حیات وحشش، یکی از اصلی‌ترین جاهای دیدنی آن است. جاهای دیدنی کنیا صدها فرسنگ با تصور ذهنی شما از گردشگری متفاوت است. تقریبا همه حیواناتی که در پاییز و بهار مهاجرت می‌کنند، سر راه‌شان از کنیا می‌گذرند و همین موضوع، موقعیت منحصر به فردی برای گردشگری این کشور ایجاد کرده است. هر ساله هزاران گردشگر، محقق و طبیعت گرد خودشان را به کنیا می‌رسانند تا این حیوانات جذاب را از نزدیک ببیند و تجربه‌‌های منحصر به فردی کسب کنند. گردشگری کنیا بر پایه حیات وحش، به خصوص حیوانات دوست داشتنی آن استوار است. با مجله گردشگری پیام دلتا همراه باشید تا با هم به کنیا برویم و زرافه‌ها، این موجودات بلند قد دوست‌داشتنی را ببینیم.

جاهای دیدنی کنیا

کنیا کجاست؟

کنیا در قاره آفریقا قرار دارد. در واقع کنیا در شرق قاره آفریقااست و در کنار اقیانوس هند قرار گرفته است. طبیعت این کشور و حیات وحشش بی نظیر است. انواع حیواناتی که ما ایرانی‌ها فقط در فیلم و کارتن‌های کودکی دیده‌ایم، در این کشور زندگی می‌کنند. مثلا گورخر، شیر، بوفالو، کرگدن، اسب آبی، فیل، گوزن و زرافه را می‌توانید با سفر به کنیا، از نزدیک ببینید. به صورت دقیق‌تر، کنیا کشوری است که حیوانات آفریقایی در مهاجرت بهار و پاییزی خود از آن عور می‌کنند. طبیعت گردان به کنیا لقب ترمینال حیوانات داده‌اند. حیرت انگیز است. مگر نه؟ زرافه‌ها! زرافه‌های بلند قد و دوست داشتنی که وقار و مهربانی از چشم‌هایشان می‌بارد را نیز می‌توانید در کنیا از نزدیک ببینید. هر ساله تعداد زیادی گردشگر صرفا به شوق ملاقات با این قدبلندهای دوست داشتنی راهی کنیا می‌شوند.

جاهای دیدنی کنیا

جاهای دیدنی کنیا

ماسای مارا یکی از اصلی‌ترین جاهای دیدنی کنیا است. جایی که منطقه حفاظت شده و پارک ملی است و ترمینال حیوانات به شمار می‌رود. در فصل مهاجرت، حیوانات را در قبیله‌ها و گروه‌های بزرگ می‌بینید که از این منطقه عبور می‌کنند. تورهای سافاری کنیا یکی از پر طرفدارترین تورهای طبیعت‌گردی دنیا هستند. مخصوصا در فصل مهاجرت. پارک ملی نایروبی هم یکی دیگر از جاهای دیدنی کنیا به شمار می‌رود. حیوانات سر راه مهاجرت‌شان سری به این منطقه هم می‌زنند.

جاهای دیدنی کنیا
جاهای دیدنی کنیا

بنابراین این منطقه در فصل مهاجرت، افزون بر حیوانات، میزبان گردشگرانی است که با دوربین دوچشمی و ماشین‌های آفرود کمین کرده‌اند تا حیوانات را از نزدیک ببینند و از هیجان نفس‌شان به شماره بیفتد. بندر مومباسا هم از دیگر جاهای دیدنی کنیا برای طبیعت گردی به شمار می‌رود. این بندر بزرگ‌ترین بندر شرق آفریقا هم هست. طبیعت بکر و دست نخورده و عجیبی دارد که جان می‌دهد برای طبیعت گردی. رد پای حیوانات را در دشت‌های ساوانا هم می‌توانید ببینید.

جاهای دیدنی کنیا

نکات مهم در بازدید از کنیا

کنیا بهشت طبیعت گردان است. مخصوصا آنهایی که به حیوانات علاقه دارند. هتلی به اسم هتل زرافه‌ها هم در کنیا وجود دارد که می‌توانید زرافه‌ها را از نزدیک در آن ببینید. این هتل به یکی از محبوب‌ترین جاهای دنیا تبدیل شده است و از ماه‌ها قبل باید برای یک شب ماندن در آن اتاق رزرو کنید. بنابراین اگر شما فوبیای حیوانات دارید، کنیا جای مناسبی برای سفر شما نیست.

جاهای دیدنی کنیا

ویدئویی جالب از زرافه های کنیا:

همچنین در نظر داشته باشید همراه داشتن تجهیزات ضروری مثل لباس مناسب طبیعت گردی، کوله پشتی و دوربین دوچشمی جزئی از واجبات این جور سفرها است.

همچنین باید نسبت به ماندن در طبیعت آموزش دیده باشید. استفاده نکردن از هر نوع ماده بودار، مثل عطر، مام و لوازم آرایش واجب است. حیوانات را فراری می‌دهد و نظم زندگی‌شان را به هم می‌زند. همچنین از هر گونه سر و صدا خودداری کنید. صدای غیرطبیعی، یعنی چیزی به جز صدای طبیعت، باعث مشکلات زیادی برای ساکنان محیط زیست می‌شود. مثلا ممکن است فرزندان‌ حیوانات مرده به دنیا بیاییند و یا مادران دچار زایمان زودرس شوند و یا اینکه برای غذا دادن به نوزادشان باز نگردند. شما که نمی‌خواهید دردسر درست کنید. اینطور نیست؟

پوشش طبیعی کنیا نیز جذاب و عجیب است. حواس‌تان به درختان بائوباب و آکاشیا باشد.

جاهای دیدنی کنیا
درختان بائوباب کنیا
دانلود اپلیکیشن
 • عجیب‌ترین کشور اروپا

  همچنین بخوانید: اسرار شگفت انگیز تخت جمشید جزیره مرگباری که ورود به آن ممنوع است! وحشتناک‌…
 • روستای رومانو

  روستایی با مردمان اروپایی در قلب ایران!

  تنها روستای رومانو زبان ایران، روستای زرگر محسوب می‌شود. با وجود این که افسانه‌های قدیمی ز…
 • تعطیلات تیر ماه کجا برویم

  تعطیلات تیر ماه کجا برویم؟

  تیرماه سال ۱۴۰۱، غیر از جمعه‌ها، دو روز تعطیلی دیگر هم دارد که به این ترتیب می‌توانید با ا…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین کشور اروپا

همچنین بخوانید: اسرار شگفت انگیز تخت جمشید جزیره مرگباری که ورود به آن ممنوع است! وحشتناک‌…