آپارتمان ‌های جدید دربازار مسکن تهران

۶
4
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
میزان آپارتمان‌های خرید و فروش شده در بنگاه‌های املاک مناطق مختلف تهران در چهار ماه  ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.
آپارتمان های جدید

بنا به گفته مشاوران املاک در مناطق مختلف تهران، آپارتمان ‌های جدید به بازار مسکن تهران عرضه شده است .

در عین حال آن ها می‎گویند: بازار مسکن در آستانه ورود به یک دوره رکود در معاملات است. این گفته مشاوران املاک از طریق گزارش‌های رسمی نیز قابل ردیابی است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از دنیای اقتصاد ، گزارش رسمی بانک مرکزی از آخرین تحولات بازار مسکن در چهار ماه ابتدایی سال ۹۸ نشان می‌دهد: میزان آپارتمان‌ جدید خرید و فروش شده در بنگاه‌های املاک مناطق مختلف تهران در چهار ماه  ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.

 بررسی‌های انجام شده از روند تحولات بازار مسکن از ابتدای سال ۹۸ تا پایان تیرماه حاکی است که تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران در این مدت به حدود ۲۶ هزار و ۳۰۰ مورد  رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل ۹/ ۴۹ کاهش نشان می‌دهد.

 در این مدت میانگین قیمت یک مترمربع آپارتمان جدید معامله شده در بنگاه‌های املاک در شهر تهران معادل ۱۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته معادل ۱۰۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 نکته جالب آنکه برابر بررسی‌های انجام شده ، توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در تیرماه امسال به گونه‌ای بوده که بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰مترمربع با سهم ۶/ ۱۴ درصد اختصاص داشته است.

همچنین واحدهای با زیربنای ۶۰ تا ۷۰ مترمربع و ۷۰ تا ۸۰ مترمربع به ترتیب با سهم ۸/ ۱۳ و ۹/ ۱۱ درصد، در رتبه‌های بعدی بیشترین سهم معاملات آپارتمان ها در تهران ،قرار گرفته‌اند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

چه کار کنیم بعد از مصرف حبوبات نفخ نکنیم؟

حبوبات حاوی مقادیر مناسبی از روی، مس، منگنز، سلنیوم وغیره هستند. برخی با خوردن حبوبات نفخ …