خانه آشپزی نوشیدنی های خنک برای مهمانی

انواع نوشیدنی

نوشیدنی های خنک برای مهمانی

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در این مطلب با طرز تهیۀ چند نوشیدنی گوارا برای مهمانی آشنا می‌شوید.

در فصل گرما لذت نوشیدنی‌های خنک چند برابر می‌شود. اگر دوست دارید در تابستان با نوشیدنی‌هایی خاص از مهمان‌ها پذیرایی کنید، با ما همراه باشید تا با طرز تهیۀ سه نوشیدنی خنک و گوارای تابستانی آشنا شوید.

نوشیدنی آلبالویی با لیمو و نعناع

نوشیدنی

این یک نوشیدنی گوارا است که علاوه بر شیرینی آلبالو، خنکی نعناع و طعم بی‌نظیر لیموترش را هم دارد. برای آماده کردن این نوشیدنی نشاط‌آور مقداری شربت آلبالوی غلیظ را در لیوان بریزید.

سپس برش‌های حلقه‌ای و نازک لیموترش را در لیوان بیندازید و چند برگ نعناع تازه اضافه کنید. در صورت تمایل می‌توانید از دانه‌های یخ زدۀ آلبالو هم استفاده کنید.

در آخر آب سرد یا آب گازدار بریزید. پس از افزودن آب، حلقه‌های لیموترش و برگ‌های نعناع در لیوان شناور می‌شوند و زیبایی خاصی به آن می‌بخشند.

نوشیدنی توت‌فرنگی و موز

نوشیدنی

شیر، توت‌فرنگی و موز مواد اصلی این نوشیدنی هستند که باید از آن‌ها به یک میزان استفاده کنید. یعنی با توجه به میزانی که نیاز دارید، به مقدار مساوی از آن‌ها استفاده کنید.

مثلاً به‌ازای هر دو لیوان شیر، دو لیوان توت‌فرنگی و دو لیوان موز بریزید. نصف این مواد هم به یخ خرد شده و کمی شکر نیاز دارید. تمام مواد را داخل مخلوط‌کن بریزید و خوب با هم ترکیب کنید.

نوشیدنی خیار

نوشیدنی

این نوشیدنی می‌تواند شیرین باشد. اما میزان شیرینی آن را کنترل کنید و یک نوشیدنی کم‌کالری بسازید.

برای تهیۀ آن به چند عدد خیار بزرگ نیاز دارید. خیارها را پوست بگیرید و اگر دانه‌های درشت دارند، آنها را دربیاورید. خیارها را خرد کنید. به اندازۀ یک‌چهارم خیاری که دارید، از نعناع یا ریحان استفاده کنید.

کمی نمک و آب به خیارهای خرد شده اضافه کنید. آن را در مخلوط‌کن بریزید تا یکدست شود. سپس چند تکه یخ با نعناع و مقداری آب لیموترش تازه به مخلوط افزوده و مخلوط کنید.

مقداری شکر را با آب مخلوط کنید. آن را روی شعله متوسط بگذارید تا شکر حل  و مایع غلیظ شود. وقتی شربت خنک شد، آن را به بقیۀ مواد اضافه کنید.

به میزان دل‌خواه از این شربت استفاده کنید و اگر دوست دارید یک نوشیدنی بدون کالری بنوشید، از اضافه کردن این شربت چشم‌پوشی کنید.

 • عدس پلو

  عدس پلو با گوشت و کشمش پلویی

  عدس پلو یکی از غذاهای محبوب ایرانی است که به دو صورت ساده و مجلسی طبخ می‌شود. این غذای خوش…
 • بریانی هندی

  پلو بریانی هندی؛ غذایی لذیذ

  این غذا در آشپزخانه سلطنتی برای پادشاهان مغول پخته و در طرز تهیه آن از پلو ایرانی استفاده …
 • قلیه ماهی

  قلیه ماهی جنوبی و خوشمزه

  قلیه ماهی یکی از خورشت‌های معروف و لذیذ جنوب کشور است. طعم و مزه قلیه ماهی به‌قدری بی‌نظیر…
بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

عدس پلو با گوشت و کشمش پلویی

عدس پلو یکی از غذاهای محبوب ایرانی است که به دو صورت ساده و مجلسی طبخ می‌شود. این غذای خوش…