دکوراسیون داخلی

چگونه مبل هایمان را بچینیم؟

۱۱
6
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اولین و مهم‌ترین نکته در طراحی و چیدمان مبل در خانه توجه به متراژ فضای مورد نظر است.
مبل

در دکوراسیون خانه و چیدن آپارتمان نو چه چیزی برایتان اهمیت بیشتری دارد؟ مردم علاقه‌مندی‌های مختلفی در چیدمان خانه دارند. برخی از آن‌ها به فرش، برخی میز ناهارخوری و برخی دیگر به نوع چیدمان مبل بیشتر دقت می‌کنند. توصیه ما نیز به شما توجه و اهمیت قائل شدن برای مبلمان خانه است. مبل نقش عمده‌ای در زیبایی، تقسیم فضای مثبت و راحتی اهالی منزل دارد.

در ادامه‌ی این مطلب از مجله دلتا با نقش مبل در دکوراسیون داخلی آشنا خواهید شد.

 آشنایی با نقش مبل در دکوراسیون داخلی

مبل‌ها به دلایل بسیاری از اجزای مهم چیدمان خانه به حساب می‌آیند؛ بنابراین در اولین گام برای چینش دکوراسیون باید به جایگاه مبلمان توجه کرد.

میز تلویزیون، فرش‌ها، تابلوها، میز غذاخوری، نحوه نورپردازی منزل، گلدان‌ها و بسیاری از وسایل دیگر با محوریت نحوه چیدن مبلمان تغییر کرده و موقعیت آن‌ها در اتاق و دکوراسیون پذیرایی را مبلمان منزل مشخص می‌کنند. در ادامه به معرفی برخی از این موارد و دلیل اهمیت آن‌ها پرداخته‌ایم:

چه چیزی هویت یک اتاق نشیمن و طرح و نقش میز غذاخوری را مشخص می‌کند؟ چه چیزی در نحوه انتخاب دکوراسیون منزل شما تاثیر گذار است؟
پاسخ به هیچ یک از سوالات بالا سخت نیست؛ مطمئناً وجود مبلمان در یک اتاق و یا سالن پذیرایی، مشخص کننده‌ی محوریت اصلی انتخاب دیگر وسایل دکوراسیون آن اتاق خواهد بود.

مبل

تصور کنید که یک عدد مبل کلاسیک را در اتاق نشیمن خود قرار داده‌اید؛ در این صورت هرگز از یک تابلو در زمینه قهرمانان داستان‌های تخیلی در آن اتاق برای تزیین استفاده نخواهید کرد. این به این معنا است که تقریباً همه انتخاب‌های شما بر اساس یک پیش زمینه‌ی قبلی اتفاق افتاده و پس از انتخاب تِم اصلی منزل، مبلمان اولین چیزی بوده که در انتخاب شما نقش داشته است.
با این دیدگاه اکنون تصور کنید که می‌خواهید یک مهمانی برگزار کنید. انتظار دارید مهمانان‌تان روی چه مبلی بنشینند؟

قطعاً نحوه انتخاب مبلمان، هم از لحاظ زیبایی و هم کارایی یکی از ویژگی‌های سلیقه‌ای شما را منعکس می‌کند. سلیقه انسان‌ها در این زمینه می‌تواند متفاوت باشد، اما به طور قطع این انتخاب نقشی تعیین‌کننده در کل چیدمان دکوراسیون منزل شما خواهد داشت؛ بنابراین همواره سعی کنید در انتخاب مبلمان خود هوشمندانه عمل کنید.

طبیعی است که حجم بالای مبلمان عموماً فضای بسیاری از یک اتاق را اشفال می‌کند. پس توجه به این نکته که نحوه چینش آنها، مخصوصاً در اتاق‌های کوچک چگونه باشد، می‌تواند آزادی عمل، در دسترسی به بخش‌های مختلف منزل را به همراه داشته باشد.

مشکل بزرگی که بسیاری از افراد پس از انتخاب مبلمان دارند، گلایه از نداشتن فضای کافی در اتاق و منزل است. حتی اگر مبلمانی متناسب با منزل خود تهیه کرده باشید، اما نحوه چیدمان شما مطلوب نباشد باعث ایجاد عدم رضایت می‌شود.

مبل در دکوراسیون داخلی

روش‌های گوناگون چیدمان مبل در خانه

  • حداقل دو مسیر آزاد برای تردد در بین فضای اتاق قرار دهید
  • این مسیرها به گونه‌ای انتخاب شوند که حرکت از کنار مبل و صندلی انجام شود نه از بین آن‌ها
  • میز و صندلی را به گونه‌ای بچینید که به سادگی قابل استفاده باشند یا به عبارتی صندلی پشت میز قفل نشود
  • سعی کنید مبلمان را دور از دیوار بچینید
  • به گونه‌ای چیدمان را انجام دهید که محوریت بر پایه یک مکالمه گرم بین اعضا در نظر گرفته شود
  • اتاق‌های بزرگ را به چندین گروه مبلمان تقسیم کنید
  • حتما در اثنای چیدمان دکوراسیون رفت و آمد را امتحان کنید

در این مطلب سعی کردیم به مهم بودن نحوه چینش و انتخاب مبلمان در دکوراسیون خانه بپردازیم. نظر شما در مورد نقش مبل در دکوراسیون داخلی چیست؟ آیا مبلمان نقش تعیین‌کننده در دکوراسیون داخلی را دارند یا به نظرتان وسایل دیگر در دکوراسیون منزل مهم‌ترند؟

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بهترین پارچه برای مبلمان منزل چه جنسی دارد؟

آیا برای مبل راحتی خود به دنبال پارچه مناسب می‌گردید؟ می‌خواهید بدانید که بهترین نوع پارچه…