طراحی پناهگاه موقت برای زلزله زدگان

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

زلزله ۵.۲  ریشتری چندی پیش تهران ، بهانه ای  شد تا با طرح  برگزیده  مسابقه طراحی  Ikuku   که  در زمان زلزله نپال برگزار  شد ، آشنا

شوید.

معماری و طراحی این مسکن موقت را  Barberio Colella ARC انجام داده است  و مردم محلی ،خودشا ن می توانند این خانه‌ موقت را فورا” برپا کنند.

به گزارش مجله دلتا به نقل از سایت تیتر شهر ، این پناهگاه‌ های سبک را می‌توان به سادگی با مصالح ارزان قیمت بومی ساخت و با سیستم‌ هایی از قبیل سیستم جمع آوری آب باران و پانل های خورشیدی  مجهز کرد .

مسکن های موقت ، سطوحی ضد آب دارند و از سازه ای از چوب  بامبو ساخته شده که به راحتی نصب می شوند و برای نصب و ساخت آن به تکنولوژی های پیچیده  و متخصصان نیاز نیست .

این پناهگاه سازه ‌ای انعطاف پذیر است  به طوری  که ، به کمک ستون های X شکل بامبو باز و بسته می شود. بنابراین مساحت آن از ۴ تا ۱۱/۷ مترمربع متغیر بوده و ۴ تا ۱۰ نفر را می تواند در خود جای دهد.

این پناهگاه پیش ساخته  در خارج از محل ساخته  و چون قابل باز و بسته  شدن است فشرده و بسته بندی و با هواپیما حمل  و به  محل نصب منتقل می شود . ساکنان  در مکان  مورد  نظر  ، به راحتی می توانند آن را مطابق نیاز خود توسعه دهند. برای عایق بندی  آن  هم  از پشم شیشه  استفاده شده است .

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

طرز تهیه پاستای مرغ در فر

احتمالا پاستا مرغ با سس آلفردو را قبلا امتحان کرده‌اید، به همین خاطر این بار می‌خواهیم طرز…