روانشناسی رنگ قرمز

۲۴
8
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چرا عاشق‌ها، مدیرها، آشپزها، افراد تند مزاج رنگ قرمز را دوست دارند؟ مجله دلتا جواب این سؤال را می‌داند.
روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز می‌تواند نشان‌دهنده‌ی روان و شخصیت شما باشد. استفاده از این رنگ گرم، میزان احساس، خشم و هیجانات شما را کنترل می‌کند.

به گزارش مجله دلتا، روان‌شناسی رنگ‌ها یکی از موضوعات جذاب است که طرفداران خاص خود را دارد؛ از میان رنگ‌ها، رنگ قرمز نماد و نشانه‌ی موضوعات خاص از جمله میزان عشق و علاقه‌ی شما است البته کاربرد این رنگ فقط به موضوعات احساسی ختم نمی‌شود؛ در حقیقت این صلح عاشقانه می‌تواند به یک جنگ ادامه‌دار خشن تبدیل شود.

رنگ قرمز نماد چیست؟

رنگ قرمز نماد انرژی، جنگ، خطر، قدرت، عزت و بزرگی، اشتیاق و عشق است؛ چه نشانه‌ای بهتر از یک عشق جذاب و ماجراجو؟

رنگ قرمز همچنین می‌تواند نماد شادی، جاذبه‌ی جنسی، شور، حساسیت و عشق و از طرف دیگر قدرت، اراده، خشم، رهبری، شجاعت و اشتیاق شما باشد؛ پس اگر همکار یا مدیر شما قرمزپوش است، مراقب باشید؛ عکس این مسئله در حالی است که پوشیدن این رنگ برای نامزد یا همسر شما معنای لذت‌بخش و احساسی دیگری دارد.

روانشناسی رنگ قرمز

رهبران کاریزماتیک و جذاب

افرادی که به رنگ قرمز علاقه دارند، بسیار فعال و پرجنب و جوش هستند، زیاد ورزش می‌کنند و به تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند. این افراد بسیار جاه‌طلب و خودخواه هستند، سریع تصمیم می‌گیرند و به نظرات دیگران اهمیت نمی‌دهند.

ماجراجوهای عاشق

کسانی که رنگ قرمز را دوست دارند، عاشق‌پیشه‌اند؛ آنها معمولا عاشق سفر کردن و کشف ناشناخته‌ها هستند؛ همیشه دوست دارند که در مرکز توجه باشند و اغلب به دلیل شور و شوقی که دارند، توجه دیگران را جلب می‌کنند.

عصبی‌مزاج‌ها

افرادی که رنگ قرمز را دوست دارند، خیلی زود خشمگین و عصبانی می‌شوند و این جنبه‌ی منفی شخصیت آن‌هااست. متأسفانه برخی تحقیقات نشان داده است که اگر زیاد در معرض رنگ قرمز قرار داشته باشید، تحریک‌پذیر، آشفته و در نهایت عصبی‌مزاج می‌شوید.

روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز با بدن ما چه می‌کند؟

  • رنگ قرمز باعث آزاد شدن آدرنالین در خون می‌شود، انرژی را افزایش می‌دهد و ضربان قلب را بالا می‌برد.
  • رنگ قرمز افراد را وادار به حرکت و فعالیت می‌کند و در آنها میل و اشتیاق ایجاد می‌کند. این رنگ می‌تواند انگیزه و حس امید به زندگی افراد را در محیط کار احیا کند.
  • قرمز باعث افزایش متابولیسم بدن انسان می‌شود و به لاغری و کاهش وزن کمک می‌کند. البته جالب است بدانید این رنگ می‌تواند متضاد هم عمل کند؛ یعنی اشتها را تحریک کند؛ به همین دلیل اغلب در رستوران‌ها، پیشخدمت‌ها از لباس‌های قرمز رنگ استفاده می‌کنند.
  • استفاده از این رنگ باعث افزایش تنفس، افزایش میل جنسی و افزایش فشار خون می‌شود.
  • رنگ قرمز باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد خجالتی می‌شود.

بنابراین، اگر یک عاشق رمانتیک، یک ماجراجوی پر ریسک، یک آشپز باتجربه یا یک رهبر کاریزماتیک هستید؛ رنگ قرمز را از وعده غذایی و خوراک روحتان هرگز حذف نکنید البته همیشه رنگ‌ها را به اندازه به کار ببرید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

طالبی معجونی از ویتامین‌ها

همچنین بخوانید: آیا میوه ملون تراریخته و سرطان‌زاست؟ فواید بی‌شمار قیسی رامی‌شناسید؟ شلیل …