۶ راهکار ساده و عالی برای پس انداز ماهانه بیشتر!

۲۷
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نوشتن جزئیات هزینه‎‌های شما باعث می‎‌شود حواستان بیش از پیش به پول و درآمدتان باشد، کمتر خرج کنید و در نتیجه، پولتان پس‌انداز شود.
پس انداز

شرایط اقتصادی جهان این روزها به گونه‌ای است که بسیاری از ما نوعی فشار و نگرانی اقتصادی را تجربه می‌‎کنیم. اگر می‎‌خواهید با صرفه‌جویی معقول، مقدار بیشتری از درآمد ماهانه خود را پس انداز کنید و دغدغه‌های مالی کمتری داشته باشید، حتما به نکات ساده و مهمی که در این مطلب پیشنهاد می‌شود، توجه کنید. با ما در مجله دلتا همراه باشید.

۶ راهکار ساده اما عالی برای پس‌انداز

صرف نظر از دورانی که در آن زندگی می‌‎کنید، لازم است که با مطالعه بیشتر با راه‌‎های اصلی پس انداز پول آشنا شوید که برای رسیدن به زندگی بهتر و آرام‎‌تر از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه چند راهکار ساده به شما پیشنهاد می‌‎شود که با رعایت آن نتیجه خوبی خواهید گرفت:

۱. پول‌های جیبتان را خرج کنید.

روی درآمد واقعی و ماهانه خود حساب کنید نه چیزهای باارزشی که از قبل داشته‌اید و یا هدیه گرفته‌اید.

۲. مراقب خریدهای بدون برنامه باشید.

فروشگاه‎‌های بزرگی که انواع محصولات را برای فروش عرضه می‌کنند، برای صرفه‌جویی در وقت بسیار مناسب هستند. اما زمانی که در این فروشگاه‎‌ها قرار می‎‌گیرید، باید بیشتر مواظب خرج کردن پول توی جیب خود باشید.

پس انداز

۳. مقدار مصرف مواد شوینده را کمتر کنید.

در خرید و مصرف برخی اقلام لازم، باید دقت بیشتری داشته باشید. به طور مثال، مواد شوینده را با میزان لباس‎‌ها هماهنگ کنید. نه بیشتر مصرف کنید و نه کمتر. توجه داشته باشید که میزان بالای مواد شوینده تضمینی برای تمیز شدن لباس‌های‎ شما نیست.

۴. هر ماه ۱۰ درصد پولتان را پس‌انداز کنید.

روزی که حقوق می‎‌گیرید، اول ده درصد آن را جدا کنید، بعد شروع به خرج کردن مابقی آن براساس اولویت‌های خود کنید. بعد از مدتی یک حساب پرپول خواهید داشت.

۵. هزینه‌های جاری و روزمره خود را یادداشت کنید.

نوشتن جزئیات هزینه‎‌های شما باعث می‌‎شود حواستان بیش از پیش به پول و درآمدتان باشد، کمتر خرج کنید و در نتیجه، پولتان پس‌انداز شود.

۶-از کارشناسان مالی مشاوره و کمک بخواهید.

اگر واقعا احساس می‌کنید که همه راه‎‌ها را امتحان کرده‌اید و به نتیجه نرسیده‌اید و این موضوع شما را تحت فشار قرار داده، خیلی راحت و بدون خجالت از دیگران کمک بخواهید. به یک کارشناس امور مالی مراجعه کنید و شرایط خود را با او در میان بگذارید. این افراد، تجربه رویارویی با مشکلی شبیه به مشکل شما را دارند و با ارائه برنامه‌ای واقع‌بینانه به حل مشکل مالی شما کمک خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب اختراعات مهم ناسا که هر روز از آنها استفاده می‌کنیم را در مجله دلتا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی با ۶ ترفند ساده

برای نگهداشتن درست سیب زمینی بایدها و نبایدهایی وجود دارد. مجله دلتا در این مطلب به بررسی …