خانه گوناگون ۶ راهکار ساده و عالی برای پس انداز ماهانه بیشتر

۶ راهکار ساده و عالی برای پس انداز ماهانه بیشتر

۱۶
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نوشتن جزئیات هزینه‎های شما باعت می‎شود حواستان بیش از پیش به پول و درآمدتان باشد، کمتر خرج کنید و در نتیجه پولتان پس انداز شود.
پس انداز

شرایط اقتصادی جهان این روزها به گونه ای است که بسیاری از ما نوعی فشار و نگرانی اقتصادی را تجربه می‎کنیم. اگر می‎خواهید با صرفه جویی معقول، مقدار بیشتری از درآمد ماهانه خود را پس انداز کنید و دغدغه های مالی کمتری داشته باشید، حتما به نکات ساده و مهمی که در این مطلب پیشنهاد شده، توجه کنید.

۶ راهکار ساده اما عالی برای پس انداز :

صرفنظر از دورانی که در آن زندگی می‎کنید، لازم است که با مطالعه بیشتر با راه‎های اصلی پس انداز پول آشنا شوید که برای رسیدن به زندگی بهتر و آرام‎تر از آنها استفاده کنید. در ادامه چند راهکار ساده به شما پیشنهاد می‎شود که با رعایت آن نتیجه خوبی خواهید گرفت:

۱. پول توی جیبتان را خرج کنید نه چیز دیگر

روی درآمد واقعی و ماهانه خود حساب کنید نه چیزهای باارزشی که از قبل داشته اید و یا هدیه گرفته اید و…

۲. مراقب خریدهای بدون برنامه باشید

فروشگاه‎های بزرگی که انواع محصولات را برای فروش عرضه می‌کنند، برای صرفه جویی در وقت بسیار مناسب هستند. اما زمانی که در این فروشگاه‎ها قرار می‎گیرید، باید بیشتر مواظب خرج کردن پول توی جیب خود باشید.

پس انداز

۳. مقدار مصرف مواد شوینده را کمتر کنید

در خرید و مصرف برخی اقلام لازم، باید دقت بیشتری داشته باشید. به طور مثال، مواد شوینده را با میزان لباس‎ها هماهنگ کنید. نه بیشتر مصرف کنید و نه کمتر. توجه داشته باشید که میزان بالای مواد شوینده تضمینی برای تمیز شدن لباس های‎ شما نیست.

۴. هر ماه ۱۰ درصد پولتان را پس انداز کنید

روزی که حقوق می‎گیرید، اول ده درصد آن را جدا کنید، بعد شروع به خرج کردن مابقی آن، بر اساس اولویت های خود کنید. بعد از مدتی یک حساب پرپول خواهید داشت.

۵. هزینه های جاری و روزمره تان را یادداشت کنید

نوشتن جزئیات هزینه‎های شما باعت می‎شود حواستان بیش از پیش به پول و درآمدتان باشد، کمتر خرج کنید و در نتیجه پولتان پس انداز شود.

۶-از کارشناسان مالی مشاوره و کمک بخواهید

اگر واقعا احساس می کنید که همه راه‎ها را امتحان کرده اید و به نتیجه نرسیده اید و این موضوع شما را تحت فشار قرار داده، خیلی راحت و بدون خجالت از دیگران کمک بخواهید. به یک کارشناس امور مالی مراجعه کنید و شرایطتان را با او در میان بگذارید. این افراد تجربه رویارویی با مشکلی شبیه به مشکل شما را دارند و با ارائه برنامه ای واقع بینانه به حل مشکل مالی شما کمک خواهند کرد.

منبع: دلگرم

بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

۵ توصیه مهم برای خرید بلوز زنانه

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا در خرید لباس تصمیم درستی بگیرید آن است که از خودتا…