دکوراسیون داخلی

۷ اشتباه رایج در چیدمان خانه

۹
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای داشتن خانه‌ای آرام و زیبا باید تمام قوانین فنگ شویی را رعایت کرد.
7 اشتباه رایج در چیدمان فنگ شویی خانه

در این مطلب با ۷ اشتباه رایج در چیدمان خانه که معمولاً افراد علاقه مند به این حوزه مرتکب می‌شوند آشنا خواهید شد.

به گزارش مجله دلتا، فنگ شویی یعنی ایجاد هارمونی و تعادل در فضای خانه و داشتن آپارتمانی کاملاً هماهنگ و هارمونیک؛ بنابراین اگر می‌خواهید خانه‌ای پر از انرژی مثبت و آرامش بخش داشته باشید باید تغییراتی را بر اساس راهنمای فنگ شویی اجرا و تمام چیزهایی که بر خلاف این قوانین هستند حذف کنید.

شاید نتوانید عناصر ساختاری خانه را که مخالف قوانین فنگ شویی هستند تغییر دهید، اما بدون شک می‌توانید یکسری اشتباهات دکوراسیونی را اصلاح کنید.

۱.قرار دادن آینه در مقابل در ورودی

بیشتر مردم راهروی ورودی خانه را با یک میز کنسول و آینه تزیین می‌کنند و آینه را در مقابل در قرار می‌دهند. این کار در فنگ شویی منع شده است، زیرا انرژی مثبتی که وارد خانه می‌شود با آینه به بیرون از خانه منتقل خواهد شد.

7 اشتباه رایج در چیدمان فنگ شویی خانه

۲.کفپوش‌ های متفاوت اتاق‌ها

در فنگ شویی کف پوش به منزله‌ی بنیان خانه است. اگر کف پوش‌های هر اتاقی متفاوت باشد، یعنی در تداوم و استحکام بنیان خانه خللی ایجاد شده است. پس بهتر است از کف پوش‌های یک شکل در اتاق‌های خانه استفاده کنید.

۳.آکواریوم در آشپزخانه، غذاخوری یا اتاق خواب

درست است که آب یکی از عناصر مثبت در فنگ شویی است، اما می‌توانید آن را در هر اتاقی به جز آشپزخانه یا اتاق خواب به کار ببرید. در فنگ شویی فضای آشپزخانه و اتاق باید عناصر آتش و زمین به کار برده شود.

دکوراسیون داخلی

۴.ترکیب رنگ‌های کاملاً خنثی

در فنگ شویی، رنگ‌های خنثی برای ایجاد آرامش به کار برده می‌شوند. نکته دیگر این است که نباید فضا کاملاً سفید یا کاملاً بژ باشد. در این شیوه معمولاً بین رنگ‌های خنثی با ترکیب رنگ‌های آتشین تعادل ایجاد می‌کنند.

۵.عکس‌های خانوادگی در اتاق خواب

اتاق خواب یک فضای کاملاً خصوصی است که فقط به شما و همسرتان اختصاص دارد. پس بهتر است عکس‌های خانوادگی را در هر اتاق دیگری به جز اتاق خواب آویزان کنید.

۶.تلویزیون در اتاق خواب

خیلی‌ها در اتاق خواب تلویزیون دارند و با تماشای برنامه‌ی مورد علاقه خود به خواب می‌روند. اما در فنگ شویی تاکید شده است که هیچ ابزار الکترونیکی را با خود به اتاق خواب نبرید. اتاق خواب فضایی برای آرامش است که تلویزیون و موبایل آرامش  آن را می‌گیرند.

دکوراسیون خانه

۷.فنگ شویی بیشتری را به خانه بیاورید

درست است که نمی‌توان تمام تغییرات دکوراسیونی طبق فنگ شویی را در خانه اعمال کرد. مثلاً عوض کردن کفپوش‌ها ممکن است هزینه زیادی داشته باشد، اما وقتی وارد خانه‌ی جدیدی می‌شوید حتماً این قوانین را در نظر بگیرید. بعضی تغییرات مثل تغییر جای آینه یا تلویزیون و یا عکس‌ها هزینه‌ای ندارند و هر جا که باشید می‌توانید آن‌ها را اعمال کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ایده‌های جذاب برای تزیین ورودی خانه‌

ورودی منزل اولین چیزی است که مهمانان‌ در بدو ورود به خانه آن را می‌بینند و به‌طور حتم دکور…