جهانگردی

مثلث برمودا ؛ جایی که هرگز نباید به آن سفر کنید!

۱۷
9
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کریستف کلمب، کاشف قاره آمریکا، اولین کسی بود که فهمید در مثلث برمودا اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد!
مثلث برمودا

مثلث برمودا ترسناک‌ترین جای جهان است! جایی که مثل یک هیولای گرسنه، تاکنون چندین کشتی و هواپیما را بلیعده و ناپدید کرده است. روایت‌ها و داستان‌های عجیبی درباره این مکان شگفت انگیز وجود دارد. با مجله گردشگی دلتا همراه باشید تا رازهای این نقطه از کره زمین را به شما بگوییم. جایی که هرگز نباید گذرتان به آن بیفتد.

مثلث برمودا

مثلث برمودا جایی در غرب اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد و بدنام‌ترین جای دنیااست. جایی که محال است گذر گشتی یا هواپیمایی آن حوالی بیفتد و اتفاق عجیبی رخ ندهد. تا حدی که به آن لقب “مثلث شیطان” هم داده‌اند. تاکنون گزارش‌های زیادی درباره ناپدید شدن کشتی‌های مسافری و هواپیماهایی که در آسمان بالای مثلث برمودا پرواز می‌کردند به جهان مخابره شده است. هنوز کسی نمی‌داند چه اتفاقی می‎افتد که منجر به چنین حوادثی می‌شود. مثلا کشتی‌های عظیم مسافربری یا هواپیماهای غول پیکر، به گونه‌ای در این منطقه دچار سانحه می‌شوند که هیچ اثری از آنها پیدا نمی‌شود. گویی که ناگهان به کره مریخ سفر کرده و هیچ رد پایی از خود باقی نگذاشته باشند!

مثلث برمودا

علت وقع اتفاقات عجیب مثلث برمودا هر چه که هست، اختلالاتی در سیستم حمل و نقل دریایی و هوایی ایجاد کرده و حتی در صنعت گردشگری هم تاثیر منفی گذاشته است. شرکت‌های هواپیمایی ترجیح می‌دهند کلی مسیرشان را دور کنند تا مسافران را از جایی امن به مقصد برسانند و مجبور نشوند از روی مثلث برمودا رد شوند. هزینه سفر کشتی‌هایی که از اقیانوس اطلس شمالی می‌گذرند نیز به طرز معناداری کمتر از دیگر خطوط دریایی است. شوخی که نیست! جان عزیز است.

سریال لاست را دیده‌اید؟

حدسیات دانشمندان تاکنون راه به جایی نبرده و راز مثلث برمودا هنوز به طور کامل و دقیق کشف نشده است. هر چه که هست، مربوط به جریان عظیمی از انرژی است. انرژی که هنوز کسی نمی‌داند منشا آن دقیقا کجااست و چطور عمل می‌کند. با این حال، این انرژی خرابکاری‌های زیادی تاکنون کرده و موج‌هایی به بلندی ۳۰ متر را ایجاد می‌کند. موج‌هایی که در غرق و ناپدید شدن کشتی‌ها بی اثر نیستند. داستان اتفاقات عجیب این مثلث مشهور باعث شده قوه تخیل نویسندگان زیادی به کار بیفتد و داستان‌های تخیلی جذابی با الهام از آن بنویسند. سریال فوق العاده جذاب لاست یا گمشدگان (lost)، با الهام از مثلث برمودا ساخته شد. سریالی که با وقوع یک اتفاق حیرت انگیز در هواپیما و سقوط در جزیره‌ای خارج از زمان و مکان شروع شد و بینندگان خود را سال‌ها پای صفحه تلویزیون میخکوب کرد.

مثلث برمودا
مثلث برمودا

این نیروهای دیوانه

جدیدترین یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد که اتفاقات مرموز مثلث برمودا از دسیسه چینی آدم فضایی‌ها ناشی نمی شود. پای هیچ طلسم و جادویی هم در میان نیست. به جن و پری هم ارتباط ندارد. سفر در زمان و جهان‌های موازی هم هیچ ربطی به این ماجرا ندارد. به احتمال خیلی زیاد حوادث عجیب این نقطه از جهان، ناشی از تلاقی سه طوفان بزرگ دریایی است. یعنی جریان‌های سه طوفان بزرگ دریایی، در محدوده مثلث برمودا به هم می‌پیوندند، قدرت‌شان زیاد می‌شود و به طرز دیوانه‌واری دست به خرابکاری می‌زنند و قربانی این دیوانه‌بازی‌ها، کشتی‌ها و هواپیماهایی است که گذرشان به این محدوده می‎افتد. در هر صورت لازم نیست برای راستی آزمایی این فرضیات به مثلث برمودا سفر کنید. دور این نقطه از جهان را برای سفر خط بکشید. آن هم خط قرمز!

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کوچک‌ترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

کشورهایی در دنیا وجود دارند که بسیار کوچک هستند. همچنین این کشورها موقعیت‌های جغرافیایی خا…