جهانگردی ، پرو

زیباترین جای دنیا، کوه‌های رنگین کمانی

۱۲
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دلیل رنگارنگ بودن کوه‌های رنگین کمانی وجود مواد آلی و معدنی مختلف در خاک آن است.
زیباترین جای دنیا

زیباترین جای دنیا می‌تواند کوهستانی رنگارنگ باشد. جایی که انگار بچه‌های خوش ذوق یک مهدکودک، با شادترین مدادهای جعبه مداد رنگی‌شان آن را کشیده‌اند. کوه‌های رنگارنگ پرو یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های دنیااست. جایی که گردشگران حاضرند رنج یک هفته کوهنوردی را به جان بخرند، تا با چشم خودشان ببینند که یک کوهستان تا چه اندازه می‌تواند زیبا و باورنکردنی باشد. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با هم یک کوهنوردی دل‌انگیز در زیباترین کوهستان دنیا داشته باشیم.

زیباترین جای دنیا

پرو کجاست؟

یک جای خیلی دور آن سوی کره زمین. پرو در قاره آمریکا قرار دارد. به طور دقیق‌تر پرو یکی از کشورهای قاره آمریکای جنوبی است. پایتخت آن هم لیما است. پرو به داشتن معادن بسیار غنی طلا، نقره، مس و کانی کمیاب وانادیوم معروف است. تمدن اینکاها در پرو، دیدنی‌های زیادی را در این کشور برجای گذاشته که اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری پرو هستند. کوه‌های رنگین کمانی در رشته کوه آندس قرار دارند. از نظر رنگارنگی، جزیره هرمز خودمان را می‌توانیم شبیه کوه‌های رنگین کمانی پرو بدانیم. کوه‌های آلاداغلاری در مسیر تهران به تبریز نیز نمونه وطنی کوه‌های رنگین کمانی هستند.

البته جاذبه‌های رنگارنگ زیادی در دنیا وجود دارد. مثلا مزرعه‌های هزار رنگ چین، هوش از سرتان می‌برد. با دیدن کویر رنگارنگ هیجان زده می‌شوید و درخت‌های اکالیپتوس رنگی حتما برای‌تان حیرت انگیز است.

نکات جالب درباره کوه‌های رنگین کمانی

کوه‌های رنگین کمانی پرو یکی از مرتفع‌ترین نقاط جهان هستند. مردمان بومی این کوهستان به کار دامپروری اشتغال دارند. تا پیش از اینکه کوه‌های رنگین کمانی در فهرست زیباترین جای دنیا قرار بگیرند، مردمان روستاهای این کوهستان از نظر اقتصادی ضعیف بودند. با معرفی این کوه‌ها به جهانیان و ورود جهانگردان به منطقه، وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم بومی هم بهتر شد.

مردم بومی پرو به کوه‌های رنگین کمانی احترام بسیار زیادی می‌گذارند. در واقع این کوهستان را مقدس می‌دانند و در آن به عبادت می‌پردازند.  بازدید از روستا‌های کوهستانی، تماشای حیوانات بومی مثل لاماها و همچنین دیدن یخچال‌های طبیعی و چشمه‌های آب گرم از جذابیت‌های تورهایی است که برای سفر به کوه‌های رنگین کمانی پرو تهیه شده‌اند. این تورها برای کوهنوردان حرفه‌ای طراحی شده است. چون به صورت میانگین، یک هفته پیاده روی در کوهستان بخش جدای ناپذیر این برنامه است. همچنین دیدن کوه‌ها در طلوع و غروب آفتاب و یا پس از باران، چشم‌انداز رویایی‌تری دارد.

راز رنگ‌ها

کوه‌های رنگین کمانی از رنگ‌های مختلفی تشکیل شده‌اند. هر رنگ به علت وجود نوع خاصی از مواد معدنی و آلی در خاک است. مثلا وجود اکسید آهن، طیف قرمز به خاک‌ها بخشیده. سولفید آهن و آهک، باعث شده کوه‌ها به رنگ زرد کمرنگ به نظر برسند. وجود کلریت در خاک هم باعث شده طیف سبز رنگ زیبایی در کوه‌ها ایجاد شود. لاجورد هم طیف آبی ساخته است.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین رستوران‌های دنیا، جاذبه گردشگری متفاوت

رستوران رفتن یکی از تفریحات جذابی است که می‌توانید در سفر تجربه کنید. اگر از رستوران‌های ع…