ایرانگردی، مازندران

دریاچه ولشت مرزن آباد ؛ شگفتی تابستانه

۱۶
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تمامی مناطق اطراف دریاچه ولشت در لیست مناطق حفاظت شده سازمان حفاظت از محیط زیست قرار دارد و به عنوان هفتاد و یکمین اثر طبیعی ایران در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفته است.
دریاچه ولشت

هر قدر هم راجع به مازندران صحبت کنیم باز هم کم گفته‌ایم. اصلاً طبیعت مازندران پر از شگفتی‌است و دریاچه ولشت مرزن آباد یکی از آن‌ها.  هر ساله هزاران گردشگر را به سوی خود کشانده و همه را محو زیبایی، آرامش و جادو طبیعتش کرده است.

بدیهی‌است اگر از عاشقان طبیعت‌گردی باشید، با خواندن این مطلب بلافاصله بار سفرتان را می بندید و به عزیزانتان خبر می دهید که سفری بسیار لذت بخش در پیش دارید، و همین حالا برنامه رفتن‎تان را ترتیب می‌دهید. با صفحه گردشگری مجله دلتا هم‌قدم شوید تا دریاچه ولشت را خودتان قضاوت کنید.

دریاچه ولشت مرزن آباد

دریاچه ولشت بزرگترین دریاچه آب شیرین مازندران

۱۵۰۰۰۰ مترمربع وسعت و ۲۰ متر عمق دارد. دریاچه ولشت است و در میان یک دره واقع شده. یکی از ۱۰ دریاچه آب شیرین ایران اما بزرگترین دریاچه آب شیرین مازندران.

آب دریاچه ولشت شیرین است و از طریق جوشش چشمه ها تامین می‎شود. ریزش گاه‎و‎بی‎گاه باران‎ نیز در تامین آب این دریاچه نقش دارند.

مرزن آباد ولشت

تمام مناطق اطراف دریاچه ولشت در فهرست مناطق حفاظت شده سازمان حفاظت از محیط زیست قرار دارد و به عنوان هفتاد و یکمین اثر طبیعی ایران در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده است.

چشم اندازهای چشم‌نواز این دریاچه جلوه زیبایی از طبیعت بی‌مثال شمالی کشور است که آن را در فهرست دیدنی های گردشگران داخلی و خارجی قرار داده است.

زیبایی های دریاچه ولشت

چطور برویم؟

برای رسیدن به این دریاچه باید به جاده چالوس برویم، همان‎جا که نیم بیشتر خاطرات جاده نوردی‌مان از همین‌جااست. در ۳ کیلومتری مرزن آباد دریاچه منتظر مااست. پس از چندی مناظر روستایی و کلبه‌های کوچکی از مقابل چشمان‌مان می‎گذرند و زیبایی‌های سفر جاده‌ای ما را دو چندان می‎کنند.

جاده مرزن آباد دریاچه ولشت

تفریحات دریاچه

دوچرخه سواری

جالب است به شما بگوییم کل مسیر دریاچه ولشت جایگاه  رکاب‌زن‌هااست. یکی از مسیرهای محبوب دوچرخه‌سواری. حتماً هنگامی که در راه دریاچه هستید گروه های دوچرخه سواری را خواهید دید که در حال رفتن به مقصد دریاچه هستند.

ماهی گیری

یکی از پاتوق های ماهیگیران دریاچه ولشت است. با فاصله کمی که از تهران دارد معمولا تفریحگاه یک روزه ماهیگیران است. البته امکانات ماهیگیری در این دریاچه فراهم نیست و شما باید وسایل تان را خودتان همراه ببرید.

ماهیگیری در دریاچه ولشت

قایق سواری و بیگ بال (توپ بادی بزرگ)

قایق سواری در دریاچه ولشت چند نوع است. قایق برقی. قایق پدالی قو. قایق موتوری و … اما لذت اصلی در این دریاچه به بیگ بال آن است. توپ پر از باد بزرگی که شما داخل آن قرار گرفته و روی آب شناور می‌شوید. نمی‎دانید داخل این توپ چه حس غریبی‌است گویا شما در خیال‎تان در حال راه رفتن روی آب هستید.

بیگ بال دریاچه ولشت

می توانید در این ویدئویی زیبا، تصاویر بی‌نظیری از دریاچه ولشت را شاهد باشید:

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

ماسوله، بهشت مه‌آلود گیلان

به ماسوله گیلان‌‌ می‌رویم؛ مقصدی جذاب با بافتی پلکانی که شما را برای لحظاتی از همهمه‌‌های …