رئیس قوه قضاییه

برخورد قوه قضاییه با تغییر قیمت و زمان تحویل خودرو

۱۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئیس قوه قضاییه به خودروسازان هشدار داد که در صورت تغییر قیمت و زمان تحویل کالا، به دلیل نقض حقوق عامه، مورد برخورد قرار خواهند گرفت.
خودرو

در جلسه شورای عالی قضایی مطرح شد:

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم اجرای هرچه بهتر قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی، گفت:«نظارت به هیچ عنوان به معنای بی‎اعتمادی نیست، بلکه به معنای تضمین اجرای قانون و اعتماد بیشتر است. بر این مبنا، هرگز نباید نظارت را مزاحمت، ایجاد مانع یا مچ‎گیری تلقی کرد. اصل نظارت برای صیانت از افراد است و این نظارت نیز در وهله اول بر عهده مدیران قرار دارد.»

خودرو

 رئیس قوه قضاییه همچنین بر ضرورت پایبندی شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی به تعهدات خود و حقوق عامه مردم تاکید کرد و گفت: «اگر سازمانی به خود اجازه دهد که تعهدش نسبت به مشتری را به صورت یک‌طرفه نقض کند، در واقع مرتکب نقض حقوق عامه مردم شده است.

مثلاً فرض کنیم یک شرکت خودروسازی متعهد شده است که خودرو را با قیمت مشخص در زمان مشخص به مشتری تحویل دهد. اگر به صورت یک طرفه و با میل خود قیمت و زمان تحویل خودرو را تغییر دهد، اقدامش خلاف حقوق عامه مردم است.»

خودرو

حجت الاسلام و المسلمین، رئیسی، به خودروسازان هشدار داد که در صورت تغییر قیمت و زمان تحویل کالا، به دلیل نقض حقوق عامه مردم، مورد برخورد قانونی قرار خواهند گرفت.

به گزارش مجله دلتا، رئیس قوه قضاییه ادامه داد: دستگاه‌ها و شرکت‌ها از جمله خودروسازان برای جلب رضایت مردم باید بیش از دیگران به تعهدات خود عمل کنند. چرا یک شرکت به خود اجازه می‌دهد قیمت را بر خلاف تعهدش به مردم افزایش دهد یا زمان تحویل کالا را تغییر دهد؟

قطعاً ما با چنین مواردی به دلیل نقض حقوق عامه مردم برخورد قاطعی می‌کنیم. نباید یک شرکت یا دستگاه‌های اجرایی به دلیل ایستادن در نقطه قدرت و نیاز عامه مردم به کالای آن‎ها، برخلاف موازین شرعی و قانونی اقدام به نقض تعهداتش کند و قانون را زیر پا بگذارد.

۱۱ دیدگاه

 1. فرهنگ

  ۲۶ تیر ۱۳۹۸ در ۴:۵۶ ب٫ظ

  Like ?

  پاسخ

 2. فرهنگ

  ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در ۶:۰۰ ب٫ظ

  خوبه

  پاسخ

 3. ناشناس

  ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در ۵:۰۱ ب٫ظ

  چه خوب

  پاسخ

 4. هیوا

  ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در ۴:۴۲ ب٫ظ

  جدی نگیرید

  پاسخ

 5. فرهنگ

  ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در ۴:۲۰ ب٫ظ

  عالی

  پاسخ

 6. رفیعی

  ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در ۳:۵۳ ب٫ظ

  بازار خودرو خیلی عجیب غریب شده واقعا

  پاسخ

 7. وحید مختاریان

  ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در ۳:۲۹ ب٫ظ

  چرا یک شرکت به خود اجازه می‌دهد

  پاسخ

 8. وحید مختاریان

  ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در ۳:۲۹ ب٫ظ

  هرگز نباید نظارت را مزاحمت، ایجاد مانع یا مچ گیری تلقی کرد

  پاسخ

 9. وحید مختاریان

  ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در ۳:۲۸ ب٫ظ

  باید یک شرکت و یا دستگاه‌های اجرایی به دلیل ایستادن در نقطه قدرت و نیازعامه مردم به کالای آن، برخلاف موازین شرعی و قانونی اقدام به نقض تعهداتش کندو قانون را زیر پا بگذارد.

  پاسخ

 10. کاشی پور

  ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در ۲:۰۹ ب٫ظ

  خبر خوبیه اگر اجرا بشه

  پاسخ

 11. ناشناس

  ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۵ ب٫ظ

  سایپا قرار بود خودرو کوییک را ۳۰ تحویل بدهد و الان بیش از ۲ ماه گذشته؟ از قوه قضاییه میخواهیم با عوامل مربوطه برخورد شدید نماید.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

این آینه دکوری شیک را خودتان بسازید +ویدیو

آینه دکوری یکی از وسایلی است که زیبایی چیدمان منزل شما را دوچندان می‌کند. برای اینکه یه آی…