تهران گردی

باغ نگارستان، محبوب خارجی ها

۱۳
5
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دوشنبه‌ها سالن‌های باغ موزه نگارستان بسته است، ولی از فضای باغ و رستورانش می‌توانید استفاده کنید.
باغ نگارستان

باغ نگارستان را هنوز ندیده‌اید؟ دست بجنبانید و هرچه زودتر برای گذراندن یک روز عالی در این باغ برنامه‎ریزی کنید. باغ نگارستان یکی از دیدنی‌های تهران است. هم باغ، هم گالری، هم ساختمان‌های تاریخی و هم کافه تراسی رویایی دارد و خارجی‌ها بیشتر از خود تهرانی‌ها آن را می‌شناسند. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا گشتی در این باغ زیبا و باغچه‌های پر گل و حوض‌ و جوی‌های پر آبش بزنیم تا روح‌مان به رقص در بیاید.

باغ نگارستان

باغ نگارستان کجاست؟

جایی حوالی میدان بهارستان و در خیابان دانشسرا. این باغ قاجاری است. فتحعلی‎شاه دستور داد تا این باغ را به عنوان عمارتی تابستانی بسازند. به رسم همه باغ‌های ایرانی، حوض و جوی آب و باغچه‌های رنگارنگ دارد. بهترین زمان برای بازدید به باغ نگارستان، بهار است. مخصوصاً در روزهایی که بارانی لطیف و ملایم، به آرامی در حال باریدن باشد. با این حال، در تمام ۳۶۵ روز سال می‌توانید به باغ بروید و حسابی خوش بگذرانید.

باغ نگارستان

نکات مهم در بازدید از باغ نگارستان

باغ نگارستان یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی تهران برای خارجی‌هااست. تقریباً همه تورهای ورودی به ایران، بازدید از این باغ موزه را در برنامه‌های خود دارند. با رفتار متشخص خود، خاطره‌ای شیرین برای بازدیدکنندگان خارجی بر جای بگذارید. باغ موزه یک کافه رویایی و زیبا به اسم رستوران روحی دارد. حتماً خودتان را به غذا یا نوشیدنی در این کافه دعوت کنید. چشم‌اندازش روح‌تان را ۳۵ سال جوان‌تر می‌کند. مخصوصاً اگر میزتان زیر بنای حافظیه باغ باشد.

باغ نگارستان

موزه نقاشی‌های کمال الملک در یکی از ساختمان‌های باغ قرار دارد. بازدید از آن را فراموش نکنید. همچنین موزه منیر فرمانفرمایان، نخستین زنی که نامش را روی یک موزه گذاشته‌اند هم در یکی از سالن‌های باغ قرار دارد. آن را هم ببینید. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید پروین اعتصامی، شاعر بزرگ ایرانی، مدتی در کتابخانه مرکزی باغ به عنوان کتابدار کار می‌کرده است.

باغ نگارستان در محدوده طرح ترافیک تهران قرار دارد. به قوانین تازه‌ای که در این باره اعمال شده توجه کنید. اگر قصد دارید با وسایل حمل و نقل عمومی خودتان را به باغ برسانید، بهترین وسیله مترو و ایستگاه میدان بهارستان است.

باغ نگارستان

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

زیبایی‌‌های بی‌نظیر گیاهان در منزل

همچنین بخوانید: گلدان‌های زیبا در منزل درست کنیم روستای آدم‌کوتوله‌ها در ایران واقعیت دارد…