خانه گردشگری دریاچه آویدر ؛ مازندران

دریاچه آویدر ؛ مازندران

۱۷
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اطراف دریاچه مسیرهای پاکوب سطح‌های صاف و سرسبزی است که می‌توانید روزتان را همراه خانواده به پیک‌نیک بگذرانید.
دریاچه آویدر

امروز مقصد گردشگری‌مان دریاچه‌ای زیبا و چشم‌نواز است. دریاچه آویدر در استان زیبای مازندران. تعجب نکنید که باز هم شمال کشور؛ این طبیعت بکر استان مازندران است که مجبورمان می‌کند. در گوشه و کنار این استان دوست‌داشتنی با آن طبیعت و سرسبزی و آرامشی که دارد  احساس خوبی به گردشگران و مسافران دست می‌دهد.

دریاچه آویدر مازندران

دریاچه آویدر

در نزدیکی جنگل معروف سی‌سنگان و در ۳۰ کیلومتری شرق نوشهر، دریاچه زیبای آویدر زندگی می‌کند؛ به دلیل احداث یک سد خاکی پدید آمده و توجه بسیاری از طبیعت گردان و گردشگران را به خود جلب کرده است، علاوه بر زیبایی‌هایی که خود این دریاچه دارد یک جزیره سبز کوچک نیز در وسط دریاچه خودنمایی می‌کند که جذابیت آن را دوچندان کرده است.

جزیره دریاچه آویدربا اطمینان می گوییم دریاچه آویدر یک تفرجگاه محبوب و بی‌نظیر برای گردشگران و مقصد یک سفر جذاب و دل‌نشین برای مسافران خواهد بود. علاوه بر این؛ امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، بوفه، کافه و رستوران‌های محلی و امکان برپایی پیک‌نیک در این منطقه در نظر گرفته‌شده تا بتوان از طبیعت اطراف این دریاچه در کنار تمام زیبایی‌هایش بهره برد. اما فراموش نشود قبل از رفتن به این مقصد همه وسایل موردنیاز کمپ زنی را همراه خود ببرید.

دریاچه آویدر کجاست؟

چطور برویم؟

خود را به استان مازندران برسانید. سپس از نوشهر به سمت نور برانید، حدود ۱۰ کیلومتر از پارک جنگلی سی‌سنگان که رد شدید، نرسیده به روستای صلاح‌الدین کلاً در سمت راست تابلوی سد خاکی را خواهید دید. از این‌جا به سمت جنوب حرکت کنید. بعد از ۵ کیلومتر و گذر از کنار روستاهای صلاح‌الدین کلای سفلا، اولیا و ملاکلا آویدر زیبا را خواهید دید.

مسیر دریاچه آویدر

در دریاچه چه کنیم؟

قایق‌ سواری

در  این دریاچه زیبا قایق‌های پدالی و موتوری هستند که شما به‌راحتی به مرکز دریاچه بروید و لذت ببرید. جزیره میان آب با آن پوشش زیبایش حتماً از فاصله نزدیک دیدنی‌تر است.

قایق سواری در دریاچه آویدر

اسب ‌سواری

افراد محلی را در اطراف دریاچه خواهید دید که اسب‌هایشان را برای سواری اجاره می‌دهند. شما می توانید با سواری گرفتن از اسب‌ها؛ زیبایی‌های دریاچه را بهتر ببینید.

دوچرخه‌ سواری

مسیرهایی در نزدیک دریاچه هستند که از دور داد می‌زند که مناسب دوچرخه‌سواری است، پس اگر رکاب‌زن هستید و خودتان دوچرخه دارید از این نظر هم می‌توانید کنار دریاچه کلی لذت ببرید.

دوچرخه سواری در دریاچه آویدر

کمپ زنی

اطراف دریاچه مسیرهای صاف و سرسبزی است که می‌توانید روزتان را همراه خانواده به پیک‌نیک بگذرانید. فکرش را بکنید ساعاتی که با خانواده سپری شود در لحظات عمرمان شمرده نخواهد شد.

پیک نیک در دریاچه آویدر

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

موزه ای به خوشمزگی شکلات

در بعضی از کشورها هم خوراکی‌های خوشمزه و منحصربه‌فرد را در قالب یک نمایشگاه و یا حتی موزه …