خانه دکوراسیون با قوانین فنگ شویی ؛ آشپزخانه را پر انرژی کنیم

دکوراسیون داخلی

با قوانین فنگ شویی ؛ آشپزخانه را پر انرژی کنیم

۲۰
7
زمان مطالعه: 3 دقیقه
استفاده از قوانین فنگ شویی فضای خانه‌تان را مثبت‌تر می‌کند.

حضور انرژی مثبت در هر قسمت از دکوراسیون داخلی شما لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی که بیشتر آن‌ها بر مبنای کاربرد، ایمنی و نظافت فضا تعریف شده‌اند، به شما کمک می‌کنند بتوانید فضایی مطابق با نیازهای خود و سرشار از انرژی مثبت ایجاد کنید. با مطلب امروز همراه باشید تا با هم قوانین فنگ شویی آشپزخانه را یاد بگیریم.

طبقه بندی و نظم دهی

فضای آشپزخانه را همواره تمیز و سازمان یافته و به دور از هرگونه ریخت و پاش نگه دارید. پس از انجام هر گونه فعالیت، زمانی را به مرتب کردن فضا و بازگرداندن ابزار خود به موقعیت اولیه‌شان و جمع کردن ظروف شسته شده از آب‎چکان اختصاص دهید. در فنگ شویی آشپزخانه هرگز طبقه بندی و نظم دهی فضای کابینت ها را فراموش نکنید.

نورپردازی به سبک فنگ شویی

میزان روشنایی و نور کافی و طبیعی برای هر فضا اهمیت دارد؛ بنابراین بهتر است آشپزخانه در محلی از خانه باشد که نوردهی کافی داشته باشد. اما این موضوع گاهی از دسترس ما خارج است. اگر چنین است با کمک نورهای مصنوعی، روشنایی مناسب را برای فضای داخلی‌تان ایجاد کنید. با این کار مانع از ایجاد احساس خستگی و افسردگی در فضای آشپزخانه خود شوید.

فنگ شویی آشپزخانه

رنگ

رنگ‌ها یکی از مهم‌ترین عناصر فوران انرژی در دکوراسیون داخلی هستند. انتخاب رنگ در فضای داخلی تا حد زیادی بسته به سلیقه‌ی شما است، اما باید توجه داشته باشید که رنگ‌های تیره، اتاق را سنگین و انرژی آن را منفی خواهند کرد. همچنین استفاده از وسایل استیل در کنار رنگ‌های تیره و براق، فضای آشپزخانه‌ی شما را تا حد زیادی سرد می‌کند؛ بنابراین بهتر است قواعد تعادل و ترکیب رنگ را در فضای داخلی آشپزخانه‌تان رعایت کنید و مانع ایجاد جریان انرژی منفی در این فضا شوید.

رنگ آشپزخانه

محل قرار گیری وسایل

برای قرار دادن وسایل بزرگ مانند اجاق گاز، سینک، یخچال و… در فضای آشپزخانه‌تان از قوانین فنگ شویی استفاده کنید. بر اساس اصول فنگ شویی و تاثیر عناصر پنج گانه آن بر یکدیگر، عنصر آب و آتش نباید در ارتباط مستقیم با یکدیگر باشند؛ بنابراین اجاق گاز، ماشین ظرفشویی و سینک را نباید به طور مستقیم در کنار یکدیگر قرار دهید، زیرا تقابل آب و آتش، تنش ایجاد می‌کند.

تا جایی که ممکن است از مایکروفر در فضای آشپزخانه استفاده نکنید، زیرا باعث تخریب انرژی مثبت فضا می‌شود. اما در زندگی مدرن امروزی حضور این وسیله پرکاربرد، لازم و ضروری است؛ بنابراین اگر بر این کار اصرار دارید، مطمئن شوید مایکروفر، جایی نزدیک به بالای اجاق گاز نصب نشده باشد.

فنگ شویی

سینک ظرف شویی، یخچال و ماشین لباس شویی را هم نباید در مجاور اجاق گاز قرار دهید، بهترین طرز قرارگیری یخچال، سینک ظرف شویی و اجاق گاز به صورتی است که این سه وسیله، سه راس یک مثلث را بسازند. در این صورت فرد کمترین انرژی را صرف دسترسی به آن‌ها می‌کند.

از نگه داشتن آب در داخل کتری و سماور خودداری کنید، زیرا قرار دادن آب راکد برای مدت طولانی روی اجاق گاز، از نظر قواعد فنگ شویی باعث بروز افسردگی می‌شود. از این آب برای آبیاری گل‌ها و گیاهان‌تان یا برای پخت و پز استفاده کنید.

استفاده از گیاهان خانگی

انتخاب و استفاده از گل‌ها و گیاهان را در فضای آشپزخانه خود فراموش نکنید. توجه کنید که گیاهان تیغ‎دار را برای فضای آشپزخانه خود انتخاب نکنید، چراکه زوایای تیز به طور کلی با قوانین فنگ شویی مغایر است.

فنگ شویی و گل های آپارتمانی

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی

یکی از سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ‌های گرم است. در واقع شما به منظور استف…