خانه گوناگون قوانین طلایی موفقیت

قوانین طلایی موفقیت

۴۵
12
زمان مطالعه: 3 دقیقه
موفقیت حق مسلم شمااست اما اینکه شما در زندگی شخصی و اجتماعی خود به چه میزان فرد موفقی هستید، به هیچ عنوان به شانس شما بستگی ندارد، بلکه رسیدن به قله موفقیت نیازمند آشنایی و رعایت اصول و قوانینی دارد که در این مقاله به آنها می پردازیم.
قوانین موفقیت

موفقیت به توانایی های ذهن شما بستگی دارد، همین الان شما قدرت رسیدن به هر چیز که در زندگی تصور می‌کنید، دارید و می‎توانید یک فرد موفق باشید. همان‎طور که توانایی‌های ذهنی و خلاق خود را در اختیار دارید، می‌فهمید که می‌توانید آنچه دیگران برای دستیابی به آن سال‌ها وقت گذاشته‌اند، شما  فقط طی چند ماه به دست آورید. پس توانایی‌های ذهنی خود را سازنده و سودمند به کار بگیرید.

در واقع اگر شما در پی کسب موفقیت در حوزه کسب و کار یا تمام مراحل زندگی خود هستید، اولین قدم آشنایی و مطالعه قوانین و راهکارهای موفقیت است که بیشتر آن‎ به توانایی های ذهن شما بر می گردد که در ادامه به آن‎ها می پردازیم.

به گزارش مجله دلتا، برای تحقق یافتن رویاهای زندگی و دستیابی به موفقیت‌های فوق‌العاده، هفت قانون برای ذهن وجود دارد که باید از آن‎ها پیروی کنید:

قانون علت و معلول

«افکار ما علت‌ها و شرایط معلول‌ها هستند.»

بنابراین، برای تغییر زندگی خود، آنچه را اغلب درباره‌اش فکر می‌کنید، تغییر دهید. در نهایت، افکار شما واقعیتی را شکل می‌دهند که خودتان را در آن واقعیت پیدا خواهید کرد.

قانون جذب

«هر فرد یک آهن‌ربای زنده است». افکار غالب شما باعث می‌شوند تا مردم، شرایط، ایده‌ها و منابعی را که بیشترین هماهنگی با تفکر شما دارند، جذب زندگی‌تان شوند.»

این قانون به معنای موفقیت است، به جای این‎که ذهنتان را روی موضوعات منفی متمرکز کنید، زندگی خود را با افکار مثبت پر کنید. خیلی زود، این افکار مثبت در زندگی شما تأثیر خواهند گذاشت.

قانون باور

«هر چیز که باور کنید، تبدیل به واقعیت در زندگی‌تان می‌شود.»

اگر شما کاملاً بر این باورید که به موفقیت بزرگی می‌رسید، در حقیقت به شیوه‌هایی فکر و عمل خواهید کرد که با آن مجموعه از شرایط که در آینده برای تحقق آن‎ها شکل خواهند گرفت، مطابقت دارند.

 

قوانین موفقیت

قانون ذهن

 

«افکاری که در ذهن نهادینه شده‌اند، واقعیت‌هایی را مطابق با طبیعت خود ایجاد می‌کنند.»

به عبارت دیگر، هرچقدر بیشتر درباره چیزی فکر کنید، احتمال این‎که فرصت‌های پیش آمده برای انجام آن را تشخیص داده و از آن‌ها استفاده کنید، بیشتر می‌شود.

قانون استثناها

«هرچه از خود انتظار دارید، با اعتمادبه‎نفس، رسالت خودمختار شما می‌شود.»

محدودیت‌های واقعی، درون شما هستند نه بیرون از شما؛ بنابراین، اگر خط‌ مشی موفقیت‌آمیز و ارزشمند می‌خواهید، انتظارات مثبتی از خود داشته باشید و با این باور واقعی که رویداد جذابی شکل خواهد گرفت، عمل کنید.

قوانین موفقیت

قانون فعالیت ناخودآگاه

«هر فکر یا هدفی که در ذهن هشیار خود می‌پذیرید، ناخودآگاه شما، آن فکر را به عنوان یک فرمان می‌پذیرد.»

این یعنی ناخودآگاه شما به جست‎وجوی اطلاعات جدیدی می‌پردازد که به طور مستقیم، به هر چیز که شما ذهنتان را روی آن متمرکز می‌کنید، مربوط است؛ بنابراین، ذهن هوشیارتان را با افکار خوب پر کنید تا ناخودآگاهتان به صورت خودکار روی آن‎ها کار کند.

قانون عمل متقابل

«دنیای بیرونی شما انعکاسی از دنیای درونتان است.»

به عبارت دیگر، زندگی بیرونی شما، دقیقاً همان چیزی را منعکس می‌کند که در ذهنتان رخ می‌دهد؛ بنابراین، کلید بهبود یافتن شرایط بیرونی این است که کیفیت آنچه درباره‌اش به طور مداوم فکر می‌کنید، ارتقا دهید. به این ترتیب، خواسته‌های درونی و تصمیم شما برای دیگران واضح و روشن خواهند شد و تأثیری مستقیم روی شرایط شما خواهند داشت.

همه این قوانین مهم ذهنی را می‌توان با قانون معادلات ذهنی، این‎چنین خلاصه کرد: «آنچه در زندگی تجربه می‌کنید، معادل ذهنی همان چیزی است که ابتدا در ذهنتان ایجاد کرده‌اید.»

بنابراین، باورهای شما درباره خودتان و جهانتان انتظارات شما را می‌سازند؛ انتظارات نگرش شما را شکل می‌دهد؛ نگرش شما رفتار و راه ارتباط‌تان با دیگران را تعیین می‌کند و در نهایت، نحوه رفتار و ارتباط شما با دیگران، تعیین‎کننده‌ رفتار و ارتباط آن‎ها با شما است.

پس همواره به خاطر داشته باشید که موفقیت حق مسلم شمااست، نه شانس شما.

بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

خانه‌ سازی فقط برای لجبازی!

خانه کینه، خانه ای است که برای عصبانی کردن و لجبازی با همسایه و یا مالک بخشی از خانه ساخته…