هزینه اثاث کشی در تهران + جزئیات آن

۲۶
47
زمان مطالعه: 4 دقیقه
هزینه اثاث کشی در تهران بسیار بالااست و با توجه به اعداد و ارقام اعلام‌شده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقل و باربری، به‌صرفه است که با صاحب‎خانه‌های‎تان کنار بیایید و فکر جابه‎جایی نباشید!
هزینه اثاث کشی در تهران

از هزینه اثاث کشی در تهران خبر دارید؟

به گزارش مجله دلتا، هزینه‌های جابه‌جایی حداقل می‌تواند یک تا دو میلیون تومان خرج داشته باشد. تازه این تنها هزینه‌های مادی جابه‌جا‌شدن است و خستگی و زحمات آن تا مدت‌ها در تن‎تان خواهد ماند. سه‌ دسته هزینه جداگانه برای جابه‌جایی وجود دارد. اول باید فکری به حال وسیله حمل بار کنید که حدود ۴۲۰هزار تومان برای‎تان خرج دارد. البته خاور، کامیونت و نیسان و… هرکدام نرخی جداگانه‌ دارند.

هزینه اثاث کشی در تهران

یک هزینه ۷۷۰هزار تومانی باید برای دستمزد کارگرهای حمل بار در نظر بگیرید و یک هزینه ۷۰۰هزار تومانی برای خرید محافظ و دستمزد کارگر بسته‌بند کنار بگذارید. در این گزارش همه هزینه‌هایی را که باید برای جابه‌جایی اسباب و اثاثیه منزل کنار بگذارید، آورده‌ایم. تلاش‎تان را بکنید تا کل کار سه‌ساعته تمام شود، در غیر این‌صورت به ازای هر یک‌ساعت اضافه‌کار، مبلغ قابل توجهی به هزینه‌های جابه‌جایی اضافه می‌شود.

هزینه‌ وسیله باربری، ۴۲۰ هزار تومان است

سه‌ گزینه برای انتخاب دارید: وانت نیسان، مینی‌کامیون و کامیون خاور. توجه داشته باشید که نیسان می‌تواند ۲ تُن بار را حمل کند. شرکت‌های حمل‌و‌نقل یک خاور مسقف برای جابه‌جایی اسباب و اثاثیه منزل در نظر می‌گیرند که می‌تواند بین سه تا شش‌تن بار را جابه‌جا کند. یکی از شرکت‌های کوچک حمل‌ بار منزل، برای اجاره خاور ۲۲۰ هزار تومان در نظر گرفته است. البته این مبلغ برای سه‌ساعت کار است و به ازای هر ساعت اضافه، یک‌سوم به این رقم اضافه می‌شود و باید ۷۵هزار تومان بیشتر به شرکت حمل بار پول بدهیم. از آن‎جا که بعید است کار اثاث کشی در سه‌ ساعت تمام شود، باید دست کم یک‌ساعت اضافه‌کار را از قبل در نظر داشته باشیم.

هزینه اثاث کشی در تهران

 توجه داشته باشید که هزینه‌های اجاره وسیله حمل و بار در شرکت‌های اسم و رسم‌دار خیلی بیشتر است. مثلاً یکی از این شرکت‌ها تنها ۱۹۰ هزار تومان برای اجاره سه‌ساعته نیسان در نظر می‌گیرد و به ازای هر ساعت اضافه ۶۰ هزار تومان به هزینه اضافه می‌شود. گزینه دیگر مینی‌خاور است که هزینه اجاره سه‌ساعته آن ۳۱۰ هزار تومان است.

هزینه‌های دستمزد کارگران حدود ۷۷۰هزار تومان است

شرکت‌های حمل بار به طور معمول ۴ کارگر برای انجام اثاث کشی برای شما می‌فرستند. این شرکت‌ها برای سه‌ ساعت اول یک نرخ تعیین می‌کنند و هر ساعت که کار اثاث کشی شما طول بکشد، به هزینه کارگر اضافه می‌شود.

تعرفه‌های هر شرکت مختلف است. اول می‌خواستیم براساس مصوبه اتحادیه حمل‌و‌نقل بار شهری محاسباتمان را انجام دهیم، اما بعد از تماس با شرکت‌های حمل بار متوجه شدیم که تقریبا هیچ‌کدامشان برای قیمت‌گذاری کاری به کار تعرفه‌های مصوب اتحادیه ندارند.

برای مثال، یکی از شرکت‌های اسم و رسم‌دار حمل بار، ۴ کارگر برای شما می‌فرستد که یک‌ نفر آن‎ها راننده است. این شرکت برای هر کارگر ۶۷ هزار تومان هزینه تعیین کرده و آن‎ها را به مدت ۳ ساعت در اختیار شما می‌گذارد. اگر کار طول بکشد، به ازای هر ساعت باید نفری ۳۰ هزار تومان به کارگرها دستمزد بدهید. این یعنی جمع هزینه اولیه کارگرها ۲۶۸هزار تومان است و هر ساعت که اضافه شود، باید ۱۲۰ هزار تومان دیگر پرداخت کنید.

خدا نکند چشم کارگرها به بوفه و یخچال سایدبای‌ساید بیفتد. در این حالت باید برای جا‌به‌جایی این وسایل حجیم و سنگین، هزینه اضافه پرداخت کنید.

هزینه اثاث کشی در تهران

برای مثال جابه‌جایی یخچال ساید‌بای‌ساید برای هر طبقه ۱۵هزار تومان به هزینه‌های اثاث کشی در تهران  اضافه می‌کند. اگر میز ناهارخوری داشته باشید، قیمت‌گذاری برای جابه‌جایی آن هزار و یک تبصره دارد. میز ناهارخوری شش‌نفره با ضخامت یک سانتی‌متر، به ازای هر طبقه جابه‌جایی ۱۰هزار تومان هزینه دریافت می‌کند.

هزینه‌های جابه‌جایی گاوصندوق کاملاً به وزن آن مربوط است و پشت تلفن به شما قیمت نمی‌گویند. هزینه جابه‌جایی گاوصندوق برای هر طبقه کمتر از ۳۰ هزار است. اگر بخواهیم هزینه‌های کارگر برای اثاث کشی از طبقه چهارم به طبقه دوم را حساب کنیم، باید تعداد طبقات جابه‌جایی را شش‌ طبقه در نظر بگیریم. در این صورت هزینه جابه‌جایی یخچال فریزر سایدبای‌ساید می‌شود ۹۰هزار تومان.

هزینه‌های بسته‌بندی، حدود ۷۰۰هزار تومان است

شرکت‌های حمل‌و‌نقل بار و اثاثیه منزل، به طور معمول خدمات بسته‌بندی هم به مشتریان ارائه می‌کنند. یکی از شرکت‌های اسم و رسم‌دار در حوزه حمل بار قیمت‌های عجیبی برای بسته‌بندی اثاث منزل اعلام می‌کند.

اثاث کشی در تهران

آن‎ها به ازای دریافت ۱۰۰ هزار تومان، یک کارگر بسته‌بند برای شما می‌فرستند که باید در مدت سه‌ساعت کل لوازم خانه را بسته‌بندی کند. اگر نتوانید در ۳ ساعت کل کار را انجام دهید، باید به ازای هر ساعت اضافه،  ۳۰ هزار تومان به شرکت حمل بار پرداخت کنید.

هزینه‌های بسته‌بندی صرفاً به دستمزد کارگر بسته‌بند خلاصه نمی‌شود و باید مبلغ زیادی را برای خرید کارتن و محافظ، کنار بگذارید. البته شرکت حمل بار یک پکیج برای بسته‌بندی ارائه کرده که ۹۰ متر مشمای ضربه‌گیر دارد و ۵۰۰ متر سلفون با دو حلقه چسب. هزینه این پکیج واقعاً بالا است و شرکت برای آن ۶۰۰ هزار تومان از شما پول می‌گیرد!

 

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…