جهانگردی ، قاره آمریکا

زیباترین جای دنیا؛ کویر هم رنگارنگ می‌شود؟ (+ویدئو)

۱۸
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کویر رنگارنگ آریزونا، زیباترین جای دنیا ، روزگاری پر از دار و درخت بود. آن روزها دایناسورها هم در این محدوده زندگی می‌کردند. جالب است، مگر نه؟
زیباترین نقطه جهان

زیباترین جای دنیا می‌تواند صحرایی رنگارنگ باشد. آن هم در آن سوی کره زمین. می‌گویید شرایط رفتن به آن سوی کره زمین را ندارید تا زیباترین نقطه جهان را از نزدیک ببینید؟ بله، حق با شماست. ما برای همین کنار شما هستیم. با مجله گردشگری دلتا می‌توانید بدون این‎که از روی مبل راحتی حتی یک سانتی‌متر تکان بخورید، به همه جای ایران و جهان سفر کنید. با ما همراه باشید تا سفری کوتاه به کویر رنگارنگ آریزونا داشته باشیم. جایی که پر از رنگ و نقش و نگار است و از زیباترین جا های دنیا به شمار می‌رود.

زیباترین نقطه جهان
نمای کویر رنگارنگ از بالا

کویر رنگارنگ آریزونا کجاست؟

در ایالت آریزونا. جایی در قاره آمریکا. هر وقت قصد سفر داشتید، آدرس دقیق آن را از برنامه‌های مکان‎یاب بگیرید. کویر رنگارنگ آریزونا در پارک ملی Petrified Desert National Park قرار دارد. خیلی هم برای حفظ و نگهداری آن دقت و مراقبت می‌کنند. چنین پدیده‌هایی به همه دنیا تعلق دارند و عناصر گردشگری ارزشمندی هستند.

زیباترین نقطه جهان

این محدوده با گرند کانیون فاصله نزدیکی دارد. کویر رنگارنگ آریزونا، زیباترین نقطه جهان ، هزاران سال است که به وجود آمده است. یعنی پدیده‌ای زمین ساخت شناسی است. در هر بار سیل و آتشفشان، این محدوده تغییر چهره داده و با هر وزش باد و ریزش بارانی هم شکل کویر رنگارنگ، تغییر کرده است. راستی یادتان باشد که سفر به نمونه ایرانی گرند کانیون را هم در برنامه سفرتان قرار دهید.

زیباترین نقطه جهان

چرا اینجا رنگارنگ است؟

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید هر ماده معدنی یک رنگ دارد. کویر رنگارنگ آریزونا برای همین موضوع مثل جعبه مداد رنگی شده است. چون در هر قسمت از آن، ماده معدنی متفاوتی وجود دارد. یعنی به زبان دیگر، این کویر دریایی از مواد معدنی و املاح مختلف است. مثلاً قسمت‌های قرمز، نارنجی و صورتی یعنی اینکه آن قسمت آهن زیادی دارد.

زیباترین نقطه جهان

نکات مهم در بازدید از کویر رنگارنگ

کویر رنگارنگ آریزونا که به آن تپه‌های کایوت هم می‌گویند، جایی منحصربه‎فرد است. یعنی گردشگران طبق قانون و آداب خاصی باید از آن دیدن کنند. یکی از این قانون‌ها این است که روزانه فقط ۲۰ نفر حق بازدید از منطقه را دارند. این متقاضیان باید از پیش، مجوزهای لازم را بگیرند.

زیباترین نقطه جهان

ویدئویی زیبا از طبیعت کویر رنگارنگ آریزونا:

 

 

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کوچک‌ترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

کشورهایی در دنیا وجود دارند که بسیار کوچک هستند. همچنین این کشورها موقعیت‌های جغرافیایی خا…