خانه گردشگری جزایر آزور ؛ آنتالیای پرتغال

جزایر آزور ؛ آنتالیای پرتغال

۹
5
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آیا می توانید از یک همچین جایی پا بیرون بگذارید. لذتی بس بیشمار خواهد داشت حضور در این مکان و این جزیره. بهشت گردشگران. اما؟! لطفاً لبخند بزنید این مکان وجود دارد.
پرتغال

امروز شگفت‌زده خواهید شد با صفحه گردشگری مجله دلتا. می‌خواهیم به مقصدی متفاوت سفر کنیم. ولو اینکه این سفر فیزیکی نباشد و با چشمانتان این سفر را، خاطره‌ای در ذهنتان کنید.

بیایید برویم به پرتغال. جزایر زیبای آزور که زیبایی‌های کم‌نظیرش دل گردشگران و توریست‌ها را ربوده. دوچرخه‌سواران و صخره‌نوردان را به سوی خود خوانده، شناگران و دره نوردان را از خود بیخود کرده و هوش از سر طبیعت گردان ربوده است.

آزور پرتغال

لبخند بزن گردشگر

فکرش را بکنید درجایی باشید، در پهنه آبی بیکران اقیانوس، که آب‌ها خودشان را به صخره‌های بلند می‌کوبند و شاهکاری تماشایی از هجوم موج‌ها را خلق می‌کنند.

جنگلی سبز و انبوه خودنمایی کند و دریاچه‌ای در دل آن. درختانی باشند که از چشم مه و ابرهای پراکنده پنهان نمانده و  آبشارش هم سقوط شکوهمند آب را در حوضچه تشکیل‌شده بر دامنش به نمایش گذاشته باشد.

مناظر آزور پرتغال

به‌علاوه دهانه‌های آتش‌فشانی و چشمه‌های آب گرمی هم آنجا باشد که زیبایی‌های این جزیره اسرارآمیز را برایتان تکمیل کند.

آیا می‌توانید از یک همچین جایی پا بیرون بگذارید؟ لذتی بس بیشمار خواهد داشت حضور درپرتغال و این جزیره شگفت‌انگیز. بهشت گردشگران است و مأوای صخره‌نوردان. لطفاً لبخند بزنید این مکان وجود دارد.

ساحل جزیره آزور پرتغال

آزور ؛ مجمع الجزایری در اقیانوس اطلس و در کشور پرتغال قرار دارد. تفرجگاهی فوق‌العاده که نمی‌توانید آن را از خاطرتان پاک‌کنید.

جزایر آزور

جزایر آزور یکی از شگفت‌انگیزترین اماکن تفریحی پرتغال است؛ در فاصله‌ی ۱۳۸۰ کیلومتری این کشور و در غرب لیسبون جای دارد.

درواقع سه جزیره با فاصله کم از یکدیگر است. مجموعه جزایر غربی، مرکزی و شرقی.

جزایر آزور پرتغال

جزایر آزور جزء مناطق توریستی پر رفت‌وآمد و شلوغ است ولی اگر درپی آرامش و استراحت هستید باز هم می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

به پرتغال که رسیدید می‌توانید با اتوبوس, قایق, اجاره ماشین, تاکسی, موتور, دوچرخه و انواع تورهای زمینی و هوایی به آزور سفر کنید.

 تفریحات آبی هیجان‌انگیزی را هم تجربه کنید: غواصی، ماهی گیری، قایقرانی، شنا کردن با دلفین‌ها و تماشای ماهی‌ها و نهنگ‌های عظیم.

اینجا خوشمزه‌هایی مثل پنیرهای محلی، میوه‌های شیرین گرمسیری و آب‌میوه‌های عالی نیز پیدا می‌شوند.

دره نوردی شاخصه جزیره آزور

جالب است به شما بگوییم برای بالا بردن سطح توانایی‌های دره نوردان ایران صحبت‌هایی در مورد برنامه‌های مشترک، با فرانسه انجام شده ، که نام مجموعه جزایر آزور در فهرست دوره دانش‌افزایی دره نوردان ایران قرار گرفته است. آزور  به بیش از ۱۰۰ مسیر دره نوردی مجهز است. سرزمینی بی‌نظیری برای تمرین.

کوهنوردی در ازور پرتغال

بنابراین  اطمینان داشته باشید که بدون خستگی می‌توانید چندین ساعت در کوه‌های این منطقه با چشم‌اندازهای طبیعی دره نوردی و کوه‌نوردی کنید.

این مسیرها در جزیره‌های آزور ریشه آتش‌فشانی دارند،؛زیبا، عالی, و پر از تصاویر جذاب هستند. جایی مجبور می‌شوید از جریان‌های آبی پرفشار و آبشارهای که به دریا ختم می‌شوند گذر کنید.

جزایر آزور در پرتغال

بخشی از جزیره خوشبختی

آزور با قرار گرفتن در امتداد مجمع‌الجزایر مادیرا, جزایر قناری, منطقه‌ای به نام ماکارونسیا را تشکیل می‌دهد. یعنی جزیره خوشبختی؛ معروف است میان مردمی که از آن بازدید یا در آنجا زندگی می‌کنند.

جزیره خوشبختی پرتغال

در جزیره آزور می‌توانید این فعالیت‌ها را تجربه کنید:

 • کوهنوردی
 • دوچرخه‌سواری
 • چتربازی
 • ماهیگیری
 • مشاهده نهنگ ها

مشاهده نهنگ ها در آزور پرتغال

 • پرنده‌نگری
 • قایق‌سواری
 • دره نوردی
 • گلف
 • اسب‌سواری
 • پاراگلایدر

چتر بازی در پرتغال

 • غواصی در آب‌های عمیق
 • موج‌سواری

می توانید زیبایی های این جزایر زیبا رو در ویدئوی زیر ملاحظه کنید:

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جنگل آبی بلژیک، رویا یا واقعیت؟

جنگلی در کشور بلژیک وجود دارد که در فصل بهار به خاطر شکوفه هایش، این احساس را به شما می ده…