خانه گوناگون ۵ راز دوام ازدواج که باید بدانید

۵ راز دوام ازدواج که باید بدانید

۲۸
8
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دوام ازدواج؟ زن و شوهرهای مسنی که ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سال با هم زندگی کرده‎اند توصیه هایی را پیشنهاد می‎کنند که پاسخ خوبی برای این سوال خواهد بود.
دوام ازدواج

هر وقت زن و شوهرهای ۹۰ ساله را در پارک می‎بینم، این سوال در ذهنم جرقه می‎زند که چه چیز باعث شده ازدواج‎شان این همه سال پایدار بماند؟ و چطور ما می‎توانیم مثل آن‎ها برای همیشه کنار یکدیگر زندگی خوبی داشته باشیم؟

به گزارش مجله دلتا، زن و شوهرهای مسنی که ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سال با هم زندگی کرده‎اند، توصیه‎هایی را در رابطه با دوام ازدواج پیشنهاد می‎کنند که پاسخ خوبی به این سوال خواهد بود.

دوام ازدواج

رازهای ازدواج بادوام

۱- با یکدیگر گفت‎وگو داشته باشید

شاید این مسئله برای خیلی‎ها عادی باشد اما یکی از رازهای دوام ازدواج همین ارتباط‎هااست. پس از ازدواج درباره خوشی‎ها و ناخوشی‎ها، درباره چیزهایی که به شما حس خوبی می‎دهند و برعکس چیزهایی که حس بدی می‎دهند، آنچه که شما را به وجد می‎آورد و آنچه که بی‎تفاوت می‎کند، با هم صحبت کنید.
هیچ‎وقت به بهانه کم حرف بودن، این مسائل را نادیده نگیرید. البته کم‎حرف‎ها هم ممکن است زندگی موفقی داشته باشند، در صورتی که بدانند چگونه درباره احساساتشان حرف بزنند.

۲- تمایل به تغییر داشته باشید

با گذر زمان موقعیت‎ها تغییر می‎کند. زوج‎های موفق زمانی که مشکلات بزرگ یا کوچک پیش می‎آید، سعی می‎کنند خودشان را با شرایط وفق بدهند. مثلاً کمتر غر بزنید، کمتر شکایت و گلایه کنید تا تکیه‎گاه یکدیگر باشید.

۳- نیازهای همسرتان را در اولویت قرار دهید

در تحقیقاتی که انجام شده است بیشتر زوج‎های موفق توجه به رضایت همسرشان را در زندگی بسیار موثر می‎دانستند. آن‎ها سعی می‎کنند یک زندگی راحت و لذت‎بخش برای همسرشان ایجاد کنند و می‎دانند که این کار برای هر دو آن‎ها بهترین زندگی را به ارمغان می‎آورد.

۴- از خودتان مراقبت کنید

این که حواس‎تان به همسرتان باشد، به معنی نادیده گرفتن نیازهای خودتان نیست. زوج‎هایی که یک زندگی بادوام دارند، سعی می‎کنند همیشه خوش‎پوش و مرتب باشند، چون ‎می‎دانند این کار هم برای خودشان و هم برای همسرشان خوب است.

زوج‎هایی که یک زندگی بادوام دارند، معتقدند که ازدواج یک تعهد همیشگی است. حتی اگر این زندگی سختی‎ها و مشقات زیادی هم داشته باشد، باید آن را حفظ کنند و این تعهدی است که از همان ابتدا با یکدیگر توافق کرده‎اند.

۵- برای هم وقت بگذارید

برای هم وقت گذاشتن صرفاً به این معنی نیست که زمانی را کنار هم بگذرانید یا زمانی را باهم در یک مکان باشید یا وقتی خسته از کار و فعالیت روزمره به خانه می‎آیید تا شب زمان را سپری کنید، منظور آن است که برای علایق یکدیگر، تفریحات مشترکتان برای گفت‎وگوهای دو نفره و حتی برای پخت یک شام دلچسب برای همسرتان وقت بگذارید.

بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

طرز تهیه لازانیای بادمجان با ساده‌ترین روش

لازانیای بادمجان یکی از انواع غذا با بادمجان است که طعم بی‌نهایت خوبی دارد. این غذا را برا…