چگونه از هک شدن اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

۱۲
13
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یکی از روش‌های مهم برای افزایش امنیت و جلوگیری از هک شدن اینستاگرام، فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام است.
هک شدن اينستاگرام

هم‎زمان با فراگیر شدن استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال‌های اخیر، اخبار مرتبط با هک شدن این صفحه اجتماعی هم بیشتر به گوش می‌رسد. این در حالی است که با تکنیکی ساده در بخش تنظیمات این شبکه می‌توان ضریب امنیتی صفحه اینستاگرام را دو برابر کنید.

به گزارش مجله دلتا، یکی از روش‌های مهم برای افزایش امنیت در اینستاگرام فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام است.

مراحل انجام:

برای این کار  باید چند مرحله ساده را طی کرد:

در ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی اندرویدی یا ios خود اجرا کرده و از منوی زیر صفحه به بخش پروفایل (آیکون آدمک) بروید؛ در نسخه اندرویدی اینستاگرام باید آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید اما در نسخه آی او اس آن باید آیکون چرخ‎دنده موجود در همین بخش را لمس کنید.

هک شدن اینستاگرام

پس از لمس گزینه نام‎برده شده به منویی هدایت می‌شوید که گزینه Two factor Authentication در آن ارائه شده است. این گزینه را لمس کنید.

هک شدن اینستاگرام

حالا باید گزینه Require Security Code را فعال کنید.

هک شدن اینستاگرام

در پنجره پاپ آپ نمایش داده شده هم گزینه Turn on را لمس کنید.

هک شدن اینستاگرام

در این شرایط اینستاگرام برای شما یک پیامک حاوی کد امنیتی خاصی را ارسال می‌کند. کدی را که از طریق پیامک دریافت کردید، در اپلیکیشن اینستاگرام وارد کنید. دقت داشته باشید که اگر هنوز شماره تماس خود را در اکانت اینستاگرام‌تان فعال نکرده باشید، لازم می‌شود تا ابتدا نسبت به فعال‌سازی و تایید شماره تماس خود اقدام و سپس کد امنیتی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای را از این طریق دریافت کنید.

هک شدن اینستاگرام

مرحله نهایی:

برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام، پس از ارائه کد تایید، اینستاگرام چند کد امنیتی یا دراصطلاح بک‌آپ کد (Backup Code) را در اختیارتان قرار می‌دهد تا در شرایط خاص بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. می‌توانید با لمس گزینه Copy Codes آن‌ها را کپی و در هر جای دیگری ذخیره کنید یا با لمس گزینه Take Screenshot از این کدهای اسکرین‌شات ضبط کنید تا در شرایط لزوم قابل دسترس باشند.

هک شدن اینستاگرام

در نهایت تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام فعال می‌شود.

هک شدن اینستاگرام:

در صورتی که زمانی اکانت اینستاگرام شما هک شد و متوجه آن شدید، برای جلوگیری از ایجاد مشکل و تبعات منفی آن می‌توانید از طریق پلیس سایبری برای شناسایی فردی که آن‎ را هک کرده است، اقدام کند.

همچنین افراد با ورود به سایت پلیس فتا می‎توانند شکایت خود را ثبت کرده و از طریق همین سایت بدون نیاز حضوری در مرکز پلیس، شکایت خود را پیگیری کنند.

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

محاسبه مهریه به نرخ روز

قانون‌گذار برای محاسبه‌ کردن مهریه یک فرمولی را تعیین کرده است. این فرمول عبارت‌ است از مت…