بازار استانبول؛ قیمت ها شکسته شد!

۱۴
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
امروز با صفحه گردشگری مجله دلتا به بازار بزرگ و پرهیاهوی استانبول آمده‌ایم. رنگارنگ و قدیمی‌ است، قلب این شهر تاریخی.
استانبول

همین سه – چهار سال پیش بود، سال ۲۰۱۴ که بازار استانبول به‌عنوان پربازدیدترین بازار “دنیا” شناخته شد. جایی شبیه به بازار تهران خودمان. یکی از بزرگ‌ترین بازارهای سرپوشیده جهان و محبوب‌ترین و پرطرفدارترین بازارهای ترکیه است.

بازار استانبول

اگر اهل بازارگردی هستید یا علاقه‌مند به بناهای تاریخی، یا اصلاً قصد دارید برای تعداد زیادی از بستگان‎تان خرید کنید، حتماً به ‌جای رفتن به مال‌ها و پاساژهای گران، به بازار استانبول سر بزنید.

بازار بزرگ استانبول

وقتی صحبت از سفرهای ارزان خارج از کشور می‌شود، معمولاً ترکیه و تایلند اولین گزینه‌ها هستند. استانبول به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری و پرجاذبه‌ی اطراف ایران معمولاً در فهرست مسافران نوشته‌ شده‌ است. گذشته از نقاط دیدنی‌اش، این شهر بازار بزرگی دارد که برای خرید کردن فوق‌العاده است.

شهر استانبول

اصلاً می‌شود به ترکیه رفت و به استانبول سر زد و اما بازار بزرگش را ندید؟ چه می‌شود روزی در حال قدم‎زدن در بازار باشی و ناگهان به تابلوی اعلانی برسی که روی آن نوشته: “قیمت‌ها در بازار شکسته شد.”

کیف و کفش استانبول

تازه اگر هم قصد خرید ندارید، در حال گشت‌وگذار بین بناهای تاریخی، کاخ‌ها، مساجد باشکوه، سواحل زیبا، خیابان‌های پرزرق‌وبرق و… مجبور می‌شوید بارها از کنار این بازار بگذرید؛ پس چه خوب که سری به آن بزنید. اما به شما هشدار می‌دهم که مراقب باشید با جیب خالی بیرون نیایید.

پوشاک در استانبول

این‎جا به‌قدری جنس برای خرید هست که پشیمان نمی‌شوید. همان‌جایی که هسته تاریخی شهر محسوب می‌شود. خیابان‌های تنگ و قدیمی دارد و بازارگردی متفاوتی را برای‎تان رقم خواهد زد.

قیمتها در استانبول

بازار استانبول از نمای نزدیک

امروز با صفحه گردشگری مجله دلتا به بازاری بزرگ و پرهیاهوی استانبول آمدیم. رنگارنگ و قدیمی. قلب این شهر تاریخی‌است. وسعتی حدود ۱۱۰,۸۶۸مترمربع است. چقدر باید برای دیدنش وقت بگذارید. گشت‌وگذارتان در مجموع ۶۵ خیابان مسقف، ۳۶۰۰ مغازه و ۱۴ کاروان‎سرا خواهد بود.

ورودیه بازار استانبول

باورتان نخواهد شد که چقدر گردشگر را در این مکان خواهید دید. البته که هم‌وطنان‌مان هم این‎جا کم نیستند. همچنین بخش‌های مختلف خوشمزه‎گردی با آن غذاهای خوشمزه و کباب‌ترکی‌های عالی هم دست از سرتان بر نخواهند داشت.

کباب ترکی استانبول

انواعی از صنایع‌دستی ترکیه، پوشاک، کیف وکفش، وسایل تزئینی، ادویه‌جات، انواع خوراکی ها و… همه و همه در این بازار به شما عرضه خواهد شد.

صنایع دستی استانبول

دالان‌های بازار استانبول شما را حسابی سرگرم خواهد کرد. گردشگری‌تان هم تکمیل خواهد شد؛ جالب است به شما بگویم این بازار روزانه حدود ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار بازدیدکننده دارد. پس فراموش نکنید سفر گردشگری‌تان را با سر زدن به این بازار، به‌یادماندنی‌تر کنید.

خرید در استانبول

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بندر پارسیان، بهشتی در هرمزگان

اگر فکر می‌کنید جای یک سفر جنوبی در حاشیه خلیج فارس بین سفرهایتان خالی است، پیشنهاد ما به …