دکوراسیون داخلی

از کدام نوع مبل در دکوراسیون خانه استفاده کنیم؟

۱۷
7
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نوع مبل و طریقه صحیح چیدمان آن تاثیر بسیار زیادی در زیبایی خانه دارد.
نوع مبل در دکوراسیون خانه

دکوراسیون داخلی و نوع چیدمان مبل در دکوراسیون خانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در طراحی دکوراسیون منزل المان‌های متفاوتی مورد طراحی و اجرا قرار می‌گیرند و یکی از مهم‎ترین آن‌ها که نقش اصلی را در زیبایی داخلی خانه ایفا می‌کند، مبلمان است.

انتخاب مدل مبلمان باید کاملاً اصولی و با توجه به سبک‌های طراحی داخلی صورت گیرد. مبل فضای زیادی را در خانه به خود اختصاص می‌دهد و اولین چیزی است که به محض ورود به هر خانه مورد توجه قرار می‌گیرد؛ بنابراین در این نوشته سعی کردیم تا انواع مبلمان را به شما معرفی کنیم.

مبل راحتی

مبلمان راحتی نوعی از مبلمان است که با نشستن و تکیه دادن روی آن می‌توان خستگی روزانه را رفع کرد و به حسی سرشار از آرامش دست یافت. این نوع مبل‎ها در دو نوع نیمه راحتی و کاملاً راحتی ساخته می‌شوند. مبلمان کاملاً راحتی جنبه شخصی دارند و ظاهر آن‌ها به نحوی است که بیشتر برای استراحت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما مبل‎های نیمه راحتی تا حدودی رسمی هستند و علاوه بر استفاده شخصی، برای پذیرایی از مهمانان نیز مناسب هستند.

مبل در دکوراسیون خانه

مبل سلطنتی

همان‌طور که از اسمش پیدا است این نوع مبلمان، حالت سلطنتی دارد و مناسب سلیقه افرادی است که زندگی به سبک سلطنتی را دوست دارند. این مبل‎ها، دسته‌ها و پایه‌های متنوع و پر از نقش و نگاری دارند که با هنر دست انجام می‌شود. قاب این مبلمان بیشتر به رنگ طلایی و بژ است و استفاده از وسایل دکوراتیو در کنار مبلمان سلطنتی، نمای این مبلمان را شیک‌تر نشان می‌دهد.

مبل سلطنتی

مبل ال شکل

امروزه به دلیل کوچک بودن فضای خانه‎ها از مبلمان ال شکل برای دورتادور فضای اتاق نشیمن استفاده می‌شود. این مبل‎ها بر اساس فضای مورد نظر ساخته می‌شوند و از مزیت‌های آن می‌توان به ایجاد فضای بیشتر برای اتاق نشیمن، تفکیک فضای نشیمن از دیگر فضاها و هماهنگی با دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک اشاره کرد.

مبل ال

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک در طراحی داخلی منازلی که به سبک کلاسیک چیده شده‌اند، کاربرد فراوانی دارد. سبک کلاسیک یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال  اصیل‌ترین سبک‌ها در دکوراسیون داخلی است. این سبک در طراحی خانه‌های امروزی نیز با توجه به سلیقه افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در طراحی برخی از این مبل‎ها از هنر منبت‎کاری استفاده می‌شود که نمایی فوق‎العاده زیبا به این نوع مبلمان می‌بخشد.

دکوراسیون منزل

مبل چرمی

مبل‎های چرمی از تنوع طرح و رنگ بسیاری برخوردار هستند. این مبل۳ها طول عمر بالایی دارند و تمیز کردن آن‌ها کار راحتی است. این مبل‌ها را می‌توان در طراحی خانه‌هایی که به سبک معاصر و مدرن چیده شده‌اند، مورد استفاده قرار داد.

مبل چرمی

مبل چوبی

این نوع مبلمان یکی از پرطرفدارترین انواع مبل در دکوراسیون خانه است که از چوب ساخته می‌شود و حسی گرم و صمیمی به فضای خانه می‌بخشد. در انتخاب مبلمان چوبی باید مقاومت و استحکام چوب مد نظر قرار گیرد. در ساخت مبل‌های چوبی از چوب انواع درختان از جمله راش، گردو، بلوط، چنار و توسکا استفاده می‌شود.

دکوراسیون داخلی

منبع: سایت ساختمانچی

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

در خانه ژل حالت‌دهنده ابرو بسازید

ساختن ژل ابرو در خانه به شما کمک می‌کند همیشه ابروهای مرتبی داشته باشید. ژل ابرو برای زیبا…