دکوراسیون داخلی

اصول نورپردازی آشپزخانه مدرن!

۱۲
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با کسب آگاهی‌های لازم درباره نورپردازی آشپزخانه، صاحب خانه‌ای زیبا شوید.
نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه دارای اصول و قواعدی است که باید رعایت شود. برای داشتن آشپزخانه‌ای جذاب، لازم نیست وسیله‌های گران قیمت تهیه کنید، بلکه با اطلاع از قوانین موجود در نورپردازی می‌توانید فضای زیبایی را به وجود بیاورید.

در این گزارش از مجله دلتا به بررس برخی از اصول نورپردازی آشپزخانه خواهیم پرداخت.

کارهایی که قبل از نورپردازی آشپزخانه باید انجام دهید

برای نورپردازی آشپزخانه می‌شود از روش‌های خلاقانه کمک گرفت. اما برای این کار ابتدا باید آشپزخانه را مرتب کرد.

در دکوراسیون آشپزخانه ظروف بسیار با اهمیت هستند، اگر ظروف‌تان همیشه تمیز و براق باشند، به  نورپردازی فضای شما کمک خواهند کرد.

نور مصنوعی

یکی از منابع نوری که می‌تواند در نورپردازی آشپزخانه به شما کمک کند، استفاده از لامپ‌ها و منابع نوری مصنوعی است.

خوشبختانه در سال‌های اخیر با طراحی و ساخته شدن منابع نوری جدید، به زیبایی خانه‌ها اضافه شده است؛ بنابراین با توجه به نوع دکوراسیون آشپزخانه، نوع و رنگ کابینت‌ها و سایر شرایط موجود، برای خرید این لامپ‌ها می‌توانید اقدام کنید.

نورپردازی آشپزخانه

سقف کاذب

ایجاد منابع نوری از طریق سقف کاذب یکی دیگر از راهکارهای مفید در این زمینه است.

در این سبک از نورپردازی که به آن سقف کاذب آسمان مجازی نیز می‌گویند، در صورتی که ساختمان از قبل دارای پروفیل‌های مخصوص نصب سقف کاذب باشد، می‌توان از این فضای مخصوص استفاده کرده و مانند تصویر، نسبت به نصب سقف آسمان مجازی اقدام کرد.

دکوراسیون خانه

استفاده از رنگ مناسب

در گزارش‌های قبلی بارها در مورد تاثیرات رنگ و ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها صحبت کرده‌ایم. همان‌طور که می‌دانید استفاده از رنگ‌های روشن در این بخش از خانه نیز باعث انعکاس نور بیشتر و در نتیجه پررنگ‌تر و پرنورتر دیده شدن فضا می‌شود. همچنین استفاده از رنگ‌های روشن برای آشپزخانه به زیبایی آن می‌افزاید.

استفاده از رنگ‌های شاد مثل صورتی، نارنجی، آبی و… بسیار جذاب است. شما می‌توانید با خریدن ظروف رنگی یا با استفاده از کابینت‌های خوش رنگ جلوه‌ای خاص به آشپزخانه‌تان بدهید.

رنگ آشپزخانه

نور مخفی و نواری

با استفاده از نورهای نواری و نورهای مخفی در حاشیه کابینت‌ها و حتی میزهای داخل آشپزخانه می‌توان فضای روشن و زیبایی را به وجود آورد.

همان‌طور که در تصویر می‌بینید، با استفاده از نورهای نصب شده در زیر کابینت‌ها، علاوه بر نورپردازی صحیح آشپزخانه، می‌توانید از نورهای موجود به صورت کاربردی نیز استفاده کنید.

نورپردازی داخلی

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز جلومبلی را شیک و مدرن کنید +ویدیو

آیا می‌دانستید با یک وسیله تزیینی می‌توانید میز جلومبلی را تزیین کنید؟ در این ویدیو از مجل…