خانه گردشگری شهرک سینمایی غزالی ؛ سفر به تهران قدیم در سال ۹۸ (+ویدئو)

تهران گردی

شهرک سینمایی غزالی ؛ سفر به تهران قدیم در سال ۹۸ (+ویدئو)

۱۰
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از دیدنی‌های شهرک سینمایی غزالی، ماشین دودی است. یادتان نرود با ماشین دودی عکس یادگاری بیندازید.
شهرک سینمایی غزالی

شهرک سینمایی غزالی را می‌شناسید؟ تهران قدیم همانجااست. بله، درست خواندید. اگر خیلی دل‌تان می‌خواهد تهران را زمانی که “طهران” بود ببینید، همین الان کفش و کلاه به تن کنید و راهی شهرک سینمایی غزالی شوید. در کوچه پس کوچه‌های تهران قدیم قدم بزنید و حس کنید به دوران شاهان قاجاری پرتاب شده‌اید. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با هم گشت و گذار دلپذیری در این شهرک داشته باشیم.

شهرک سینمایی کجااست؟

همین جا در غرب تهران. جایی بین اتوبان و جاده مخصوص کرج. شهرک سینمایی غزالی ساخته شده تا حال و هوای تهران قدیم و بافت تاریخی آن حفظ شود. همچنین برای ساختن فیلم‌هایی درباره تهران قدیم  یا نقاط دیگر از این شهرک استفاده می‌کنند.

شهرک سینمایی توسط علی حاتمی و به پیشنهاد او ساخته شده است. هدف از ساختن این شهرک، حفظ چهره قدیمی پایتخت بوده است. بنابراین به راحتی و بدون هیچ دردسری می‌توانید در آخر همین هفته برای گردش در تهران قدیم برنامه ریزی کنید.

شهرک سینمایی غزالی

در شهرک سینمایی غزالی چه چیزی منتظر شمااست؟

میدان توپخانه، ساختمان قدیم شهرداری، ساختمان عدلیه، خیابان اکباتان، خیابان لاله زار، گراند هتل، جواهر فروشی قازاریان و کافه پارس، سینما تابان و همچنین کافه نادری را می‌توانید در شهرک سینمایی ببینید. آن هم دقیقاً به همان شکل و شمایل اصلی خودشان! هیجان انگیز به  نظر می‌رسد. اینطور نیست؟

انواع ماشین‌های کلاسیک، از همان‌هایی که در فیلم‌های قدیمی در خیابان‌های تهران حرکت می‌کنند، را نیز می‌توانید در گوشه و کنار شهرک سینمایی ببینید.

شهرک سینمایی غزالی

رد پای شهرک سینمایی در فیلم‌ها و سریال‌ها

فیلم و سریال‌های زیادی در این شهرک ساخته شده است. هزار دستان، شیخ مفید، سربداران، هشت بهشت، کارآگاه علوی، کفش‌های میرزا نوروز،  و بسیاری فیلم‌های دیگر در این شهرک فیلم‌برداری شده است. برای فیلم مریم مقدس هم بخشی از اورشلیم را در این شهرک ساختند. سریال یوسف پیامبر هم در بخش‌هایی از این مجموعه فیلم‌برداری شد. همچنین در دل خیابان لاله زار، کوچه‌ای برای فیلم تختی ساخته شد که محله خانی آباد قدیم را نشان می‌دهد. سریال پرطرفدار شهرزاد هم در این شهرک فیلم‌برداری شد.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

صد اژدها، بلندترین آسانسور فضای باز در دنیا

منطقه ولینگ یانگ Wulingyuan یکی از مشهورترین بخش‌های طبیعی در کشور چین است که بسیاری از تو…