دکوراسیون داخلی

کدام نوع میز تلویزیون برای خانه مناسب تر است؟

۱۳
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتخاب صحیح میز تلویزیون می‌تواند فضای نشیمن شما را به کلی عوض کند.
میز تلویزیون

یکی از عناصر مهم که در شکل گیری و زیبایی فضای نشیمن تاثیر دارد، میز تلویزیون است. وجود یک میز شیک و متناسب با فضا می‌تواند بر زیبایی فضای خانه‌تان بیفزاید و جلوه‌بخش دکوراسیون داخلی باشد. در این گزارش قصد داریم تا میزهای مختلفی را که می‌توانید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل‌تان استفاده کنید، به شما معرفی کنیم.

اندازه‌ی میزهای تلویزیون بسته به بزرگی یا کوچکی فضای داخلی منزل شما می‌توانند تغییر کنند. به طور مثال الزامی ندارد که همه میزهای تلویزیون از یک سری قفسه‌های به هم پیوسته با رنگ‌های غالب سیلور، مشکی و یا قهوه‌ای باشند، بلکه مانند تصویر زیر گاهی این میزها می‌توانند به‌عنوان یک پایه برای گذاشتن تلویزیون عمل کنند.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر تلویزیون مرکز ثقل فضای اتاق‌ است، پس حتماً از میزی با طراحی خلاقانه و رنگ شاد استفاده کنید تا جلوه‌ی زیباتری به خانه‌ شما ببخشد.

میز تلویزیون

اگر دوست دارید به نشیمن خود رنگ و بویی کلاسیک بدهید و حضور طبیعت را در خانه‌ خود بیشتر احساس کنید، می‌توانید از میزهای تلویزیون چوبی استفاده کنید.

رنگ این چوب‌ها می‌تواند انواع طیف های  رنگ قهوه‌ای را در بر گیرد. همچنین باید در انتخاب رنگ‌ میز به تِم رنگی دکوراسیون خانه‌تان دقت کنید. حتی می‌توانید به اطراف میز قفسه‌هایی با درهای شیشه‌ای اضافه کنید و وسایل تزیینی خود را درون آن‌ها بچینید.

اگر احساس می‌کنید که باید میزرا عوض کنید ولی در عین حال از میز فعلی خود نیز راضی هستید، پیشنهاد می‌کنیم که اطراف میز را تغییر دهید.

با این کار نمایی جدید از میز خود خواهید دید. به طور مثال، اگر میز شما رنگ روشن یا سفید دارد، می‌توانید برای دیوار پشت تلویزیون کاغذ دیواری طرح‎داری با رنگ متضاد میز تهیه کنید.

میز تلویزیون چوبی

میز های تلویزیون می‌توانند از چندین قفسه با ابعاد مختلف تشکیل شده باشند. قفسه‌ها به دلیل باز بودن اطراف‌شان، انعطاف پذیری بیشتری را به فضا منتقل می‌کنند. برای استفاده از قفسه ها برای میز تلویزیون حتماً باید به این نکته توجه کرد که همه قفسه ها یک اندازه نباشند تا میز حس یکنواختی به خود نگیرد.

میز تلویزیون مدرن

لزوماً تلویزیون‌ها نباید روی میز یا پایه خاصی قرار بگیرند، اگر از LCD ها استفاده می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را روی دیوار نصب کنید. اگر داخل فضایی که می‌خواهید تلویزیون را قرار بدهید، شومینه هم وجود دارد؛ می‎توانید تلویزیون را روی دیوار بالایی شومینه نصب کنید. دیوار بالای شومینه را با صفحات MDF بپوشانید و تلویزیون خود را روی آن قرار دهید.

میز تلویزیون

 در نصب تلویزیون روی دیوار حتماً باید به چند نکته توجه کنید:

  1.  حتماً از افراد متخصص در این خصوص کمک بگیرید.
  2. توجه داشته باشید که ارتفاعی که می‌خواهید تلویزیون را نصب کنید، زیاد بالا نباشد تا موقع تماشای تلویزیون راحت باشید.

منبع: سایت چیدانه

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک وسیله به آشپزخانه خود نظم دهید!

یکی از کاربردی‌ترین و تاثیرگذارترین عناصر برای حفظ آشپزخانه شما از آشفتگی، ترولی است. در ا…