دیدنی های چین

کروز ، ترمینالی در قلب دریا !

۱۰
77
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ترمینال کروز، از نظر تجاری بسیار خاص و ارزنده است و با  عملکرد چندگانه‎ای که دارد، ضامن زندگی با کیفیت بالا در این شهر شده است.
کروز

کروز ، ترمینالی زیبا و دیدنی است که در شهر چینگدائو کشور چین قرار دارد. این شهر به کشتی‎ران‌ها و کشتی‌های بسیار بزرگ خود مشهور است.

به گزارش اختصاصی مجله دلتا، کروز در میان دریا، خودنمایی می‎کند و به عنوان ترمینال کشتی‌های کروز فعالیت می‎کند. این ترمینال مایه دلبستگی مردم شده است و در آن به اجاره دادن قایق‌های بادبانی خود می‎پردازند؛ همچنین، این امر موجب تفریح ساکنان چینگدائو شده و به رونق کسب و کار و توسعه شهر افزوده است.

اولین مطالعات و بررسی‎ها برای ساخت ترمینال کروز، در سال ۲۰۱۰ صورت گرفت. این ترمینال از نظر تجاری بسیار خاص و ارزنده است و با  عملکرد چندگانه‎ای که دارد، ضامن زندگی با کیفیت بالا در این شهر شده است. منظره‎های تماشایی و دلچسب آن، خستگی را از تن هر انسان دلخسته از دنیا، برمی‎دارد. گاهی هم نمایشگاه‎های موقت یا دائمی در آن برگزار می‎شود.

ترمینال کروز

چگونگی طراحی ترمینال کروز

موقعیت جغرافیایی این شهر، به دلیل وزش بادهای تند شمال غربی در زمستان موجب شده تا تراس‎هایی از جنس فولاد در آن ساخته شود و طوری باشد که هوای آزاد به راحتی بتواند ورود و خروج داشته باشد. گفته می‎شود طراحی تراس‎های ترمینال کروز با الهام گرفتن از عرشه کشتی انجام شده است. به طور مثال، در نمای شمالی طبقه سوم، چند تراس قرار دارد که دو سمت شمال و جنوب سازه را به یکدیگر وصل می‎کند.

 فرم معماری در بخشی از آن نیز شبیه بادبان کشتی طراحی شده است. همچنین، سقف‌های ساخته شده یادآور معماری کهن و تاریخی و پررمزوراز کشور چین است.

کروز

چرا کروز، این همه تماشایی است؟

طراحان این ترمینال در هیچ قسمت آن، نمای شیشه‎ای را به کار نبرده‎اند و برای تامین زیبایی از سازه‎های فولادی برای نمای روی ساختمان استفاده کرده‎اند. از نظر معماری، این ناهمگونی موجب شاخص شدن نمای کروز شده است. سقف ارتجاعی و انعطاف پذیر دارد که ساختار اصلی را به زیبایی برای چشم‎های مسافران نمایش می‎دهد. ترمینال کروز، شب هنگام، با رقص نورهای متنوع و جذاب، مانند رنگین کمانی در دل دریا، می‎درخشد.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

گیاهان آپارتمانی که ماهی یکبار آب نیاز دارند

مراقبت و نگهداری از گیاهان در آپارتمان ممکن است کاری زمانبر بوده و برای همه مقدور نباشد به…