تهرانگردی

گنبد مینا ؛ در آسمان غوطه ور شوید

۹
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گنبد مینا آدم را به یاد فیلم‌های تخیلی ژول ورن می‌اندازد. سرت را بالا می‌آوری و بووووم! یک کهکشان بالای سرت قرار دارد و انگار در آسمان غوطه ور شده‌ای.
گنبد مینا

گنبد مینا یکی از دیدنی‌های جدید پایتخت است. جاذبه‌ای که هم برای پدر و مادرها جذاب است و هم بچه‌ها را به سرزمین زیبای رویا می‌برد. در واقع داستان از این قرار است: رصد آسمان و تماشای ستاره‌ها و سیاره‌ها از میلیون‌ها سال قبل برای آدم‌ها جذاب بوده و هنوز هم جذاب به نظر می‌رسد. حالا گنبد مینا آماده است پای‌تان را از زمین جدا کند و شما را به سرزمین رازآلود کهکشان‌ها ببرد. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با هم به گنبد مینا برویم و کمی در آسمان غوطه‌ور شویم.

گنبد مینا دقیقاً چیست؟

یک بنای تقریباً کروی‎شکل که در آسمانش می‌توانید اجرام آسمانی را رصد کنید. فرق گنبد مینا با رصدخانه این است که در رصدخانه به کمک تلسکوپ، آسمان واقعی را می‌بینید. اما در گنبد مینا، همه چیز شبیه‎سازی شده است. کافی است نگاه‌تان را تا سقف گنبد بالا ببرید و در آسمان شناور شوید. گنبد برای خانواده‌هایی که فرزند خردسال دارند، عالی‌ترین مکان برای گشت و گذار و تفریح به شمار می‌رود.

گنبد مینا کجاست؟

جواب کوتاه: پارک منظومه شمسی. و حالا جواب بلند: در بزرگراه حقانی و جایی بین پارک نوروز و بوستان آب و آتش. اگر می‌خواهید با مترو به گنبد بروید، باید در ایستگاه شهید حقانی از قطار پیاده شوید. به بوستان طالقانی بروید و از روی پل طبیعت رد شوید تا به پارک آب و آتش برسید. سپس چند قدم دیگر بروید تا به گنبد برسید. همیشه راهنمایانی در پارک وجود دارند که راهنمایی‌تان می‌کنند که باید از کدام مسیر بروید. نترسید. گم نمی‌شوید.

گنبد مینا

در گنبد چه خبر است؟

گنبد طراحی شده تا بازدیدکنندگان بتوانند فضای کهکشان را از نزدیک لمس و تجربه کنند. بنابراین بالای سرتان چیزی شبیه به آسمان شب قرار دارد. در موزه دالانی این مجموعه هم می‌توانید تصاویر جذابی از فضا و عجایب روی زمین، مثل کویر لوت، را ببینید. جذاب‌ترین بخش آن، سینمای چندبعدی است. روی صندلی مخصوص می‌نشینید، پشتی صندلی را به حالت درازکشیده در می‌آورید. به سقف خیره می‌شوید و برای‌تان فیلم‌های جذابی از فضا پخش می‌کنند. با تکنولوژی صندلی‌ها، صداهایی متفاوت و عجیب را نیز می‌توانید هنگام تماشای فیلم بشنوید و هیجان بیشتری را تجربه کنید.

نکات مهم در بازدید از گنبد

در بعضی شب‌های سال که شرایط آسمان مناسب است، برنامه رصد با تلسکوپ در مجموعه اجرا می‌شود. اگر سایت گنبد را دنبال کنید، در جریان اطلاع رسانی‌های برنامه‌های موضوعی و فوق‎العاده آن قرار خواهید گرفت. برای بازدید از گنبد، یک ساعت و نیم زمان اختصاص دهید. در واقع سانس‌های بازدید را این‎گونه طراحی کرده‌اند. در نظر داشته باشد فقط در آخر هفته، یعنی پنجشنبه و جمعه می‌توانید از گنبد دیدن کنید. آن هم از ۶ عصر تا ۱۱ شب!

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دیدن این ییلاق را از دست ندهید

استان مازندران با کوه‌های سرسبز و انبوهی از جنگل‌هایی که در قلب خود جای داده است، دلبری خا…