خانه گردشگری اولسبلنگاه ، کشف زیبایی های ماسال

ایرانگردی، دیدنی های گیلان

اولسبلنگاه ، کشف زیبایی های ماسال

۱۳
11
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نمی‌شود به ییلاق رفت و روزی را به پیک‌نیک در طبیعت نگذراند. اصلاً لحظاتی که با خانواده بگذرد، در شمار لحظات زندگی‌مان حساب نمی‌آیند.
اولسبلنگاه

به گیلان، شهرستان ماسال ،۲۷ کیلومتری غرب ماسال، روستای اولسبلنگاه بروید. چه فکر می‌کنید؟ می‌توانید از این‌همه زیبایی بی‌وقفه دست بکشید؟ می‌توانید جلوه بی‌مثال طبیعت را فراموش کرده، از کنارش بگذرید؟ می‌توانید قاب خاطرات خود را بدون عکس‌های بی نظیر از این قاب‌های زیبا، خالی رها کنید؟ نه نمی‌توانید، نمی‌شود که نمی‌شود.

روستای اولسبلنگاه

نمی‌شود تکه‌ای از پازل بهشت را روی زمین پیدا کرد و به سراغش نرفت. بهشت‌واره‌ای در ماسال. روستایی پر از زیبایی و سرسبزی. نشسته بر دامنه کوه، با پس زمینه‌ای از آسمان پر از ابرهای تکه پاره رها شده بر گستره دشت.

همراهی‌مان کنید تا ببینیم امروز مجله دلتا کوله بار گردشگری‌اش را کجا پهن کرده؟… این‌جا اولَسَبِلَنگاه، بهشت گمشده ماسال است.

ییلاق اولسبلنگاه

اولسبلنگاه

طبیعت شمال ایران به سان بهشت زمینی در بین ایرانیان تجلی پیدا کرده‌است. چه رسد به ماسال و روستاها و ییلاق‌هایش که شما را غرق در دنیایی پر از حس آرامش می‌کند. جاده‌ای پر پیچ و خم، شما را به رویایی دلبرانه در ارتفاعات می‌برد. اُلَسبلنگاه؛ ییلاقی تماشایی که برای پیشواز شما را به دیدن ابرهای زیبایش که آرام در حرکتند دعوت می‌کند.

اولسبلنگاه

ویژگی‌های

  • در هجوم سنگ و سیمان به روستاها، این‌جا هنوز با خانه‌های چوبی و تخته‌ای و سقف‌های رنگارنگ دلبری می‌کند.
  •  در  ۲۷ کیلومتری شمال غرب شهر ماسال قرار دارد و جایگاه ویژه‌ای در میان ییلاق‌های اطراف ماسال دارد.

اولسبلنگاه

  • نامش تالشی‌است. از “اولسا: و “بلنگاه” تشکیل شده که به معنی جایگاه بلندی است که درخت  ممرز بر روی آن می‌روید.
  • مسیرش دیدنی و شگفت‌انگیز است. درختان درهم تنیده که تونل‌های سبز جنگلی را به وجود آورده. طبیعتی بکر، نم باران و آوای پرندگان نا‌شناخته، همه و همه تا رسیدن به روستا روح‌تان را می‌نوازد.

اولسبلنگاه ماسال

  • بین راه، رودخانه خالکایی را خواهید دید که از قله مرتفع شاه معلم سرچشمه می‌گیرد و تا نیمه مسیر، شما را همراهی می‌کند، و صدای جوش و خروش زندگی بخشش به جانتان می‌نشیند.
  • آلاچیق‌های بسیاری در مسیر رسیدن به اولسبلنگاه هستند که می‌توانید میان راه کمی توقف کرده، خستگی را از تن زدوده و خود را به یک پرس هوای تازه میهمان کنید.

ییلاق اولسبلنگاه ماسال

در اولسبلنگاه چه کنیم؟

علی‌رقم تمام گشت‌وگذارهایی که می‌تواند وقتتان را در این روستا پر کند، کارهای دلچسب دیگری هم وجود دارد که حال دلتان را حسابی خوب خواهد کرد.

طبیعت‌گردی

پیاده‌روی بین روستا و میان خانه‌های چوبی، در کنار به مشام رسیدن بوی نم سبزه‌های باران خورده، می‌تواند حس ناب طبیعت را برای‌تان زنده کند. البته کوه‌نوردی نیز می‌تواند یکی از سرگرمی‌ها در این روستا باشد.

اولسبلنگاه

عکاسی

مناظر دل‌فریب و خیره‌کننده روستای اولسبلنگاه، همراه آن خانه‌های چوبیِ سقف‌رنگی و ابرهایی که از پشت آن‌ها سرک می‌کشند، اسب‌هایی که در چمنزار می‌خرامند و چهارپایانی که به چرا مشغولند، خود بهترین زیبایی‌ها برای قاب دوربین شما هستند.

پیک نیک

نمی‌شود به ییلاق رفت و روزی را به پیک‌نیک در طبیعت نگذراند. اصلاً لحظاتی که با خانواده بگذرد، در شمار لحظات زندگی‌مان حساب نمی‌آیند.

اولسبلنگاه گیلان

اسب سواری

امروزه اسب‌ها تقریباً در تمام ییلاقات راهی برای کسب درآمد هستند. در السبلنگاه نیز می‌توانید سوار بر اسب تجربه تازه‌ای در گشت‌و‌گذار در طبیعت را داشته باشید.

دوچرخه سواری

برخی از گردشگران که رکاب‌زن‌های حرفه‌ای هستند. کوهستان را با دوچرخه پیموده و خاطرات متفاوتی از این ییلاق ثبت می‌کنند. اگر شما نیز  امکان دوچرخه‌سواری را دارید  این فرصت را در السبلنگاه از دست ندهید.

 

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

موزه ای به خوشمزگی شکلات

در بعضی از کشورها هم خوراکی‌های خوشمزه و منحصربه‌فرد را در قالب یک نمایشگاه و یا حتی موزه …