طراحی داخلی

دکوراسیون پارکینگ با ترفندهایی ساده

۱۴
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پارکینگ خانه‌ها، مجتمع‎های تجاری، اداری و... نیاز به طراحی دارد. دکوراسیون و نورپردازی این فضا می‌تواند فضای ورودی خانه شما را زیباتر کند.
دکوراسیون پارکینگ

یکی از قسمت‌های مهم و اساسی خانه‌ها و مراکز تجاری که در ساخت آن باید دقت کرد، پارکینگ است. در ساخت پارکینگ‌ها علاوه بر جنبه‌ی کاربردی، باید به جنبه‌های تزیینی و نورپردازی آن نیز توجه‎ای ویژه‌ داشت.

خوب است بدانید که پارکینگ تنها جایی برای پارک کردن اتومبیل نیست و دکوراسیون آن به اندازه‌ی بخش‌های دیگر خانه حائز اهمیت است.

اما برای دکوراسیون پارکینگ و طراحی و ساخت آن چه کار باید کرد؟

یکی از فاکتورهای مهم که می‌تواند به متفاوت بودن فضای شما کمک کند، توجه به دکوراسیون پارکینگ و نورپردازی مختص آن است. برای بهره‌مندی از این فضا می‌توانید به شیوه‌هایی مختلف برای دکوراسیون پارکنیگ از طریق نورپردازی و ساخت سقف کاذب کناف اقدام کنید.

نورپردازی

یکی از متداول‌ترین نورپردازی‌ها ایجاد منابع نوری سقفی است.

2 دکوراسیون پارکینگ با ترفندهایی ساده

در این شیوه می‌توانید با مشاهده‌ی چند نمونه از پروژه‌های ساخته شده و با کمک گرفتن از کارشناسان این حوزه، برای نورپردازی سقف پارکینگ خود، اقدام کنید.

نورپردازی سقفی و دیواری از مهم‌ترین نمونه‌های طراحی نور برای این فضا بوده و استفاده از نوارهای نوری در دیزاین این فضا کاربرد زیادی دارد.

طراحی سقف کاذب پارکینگ

این متد یکی دیگر از روش‌های موجود و بسیار کاربردی برای طراحی و ساخت سقف پارکینگ‌ها است.

برای دیزاین این فضا نیز همانند سایر قسمت‌های خانه می‌توانید از مدل‌های مختلف سقف کاذب کناف استفاده کنید.

سقف کاذب

همان‌طور که می‌دانید طرح سقف‌های کاذب، ساختارهایی سبک هستند و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف‌های کاذب غیر استاندارد به شمار می‌آیند.

جنس این سقف‌ها از رابیتس و گچ است. این ساختار شامل زیرسازی فولادی سبُک متصل به سقف اصلی است و سپس صفحات روکش‌دار گچی در یک یا چند لایه، با پیچی مخصوص، روی آن‌ها نصب می‌شود.

درزهای میان این صفحات به‎وسیله‌ی  نوار و بتونه‌های مخصوص درزگیری می‌شود و به این ترتیب، سطحی یکپارچه و بدون درز به وجود می‌آید که دارای قابلیت رنگ آمیزی است.

همچنین این سقف‌ها را می‌توان به‌عنوان عایق صدا نیز استفاده کرد.

سقف‌های کاذب قادر به کاهش انتقال سروصدا هستند و می‌توانند در صورت استفاده در ساخت و دکوراسیون پارکینگ با این روش، آرامش بسیاری را برای ساکنان به وجود بیاورند.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۳ ترفند ساده و کم‌هزینه برای ایجاد عایق صدا در خانه

برای زندگی‌های پرسروصدا و پرمشغله امروزی، داشتن عایق صدا در خانه که به استراحت و آرامش بیش…