خانه سلامتی خواص نوشیدن شیر قبل از خواب چیست؟

خواص نوشیدن شیر قبل از خواب چیست؟

۶
18
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شیر نوشیدنی پرخاصیتی است که تقریباً تمام ویتامین‌ها و املاح معدنی را دارد.
خواص نوشیدن شیر

همۀ ما با این پند و توصیه بزرگ شده‌ایم که باید به اندازه کافی شیر بنوشیم، زیرا برای سلامت ضروری است. خیلی از افراد، شیر را یکی از مهم‌ترین مواد غذایی برای بدن می‌دانند. شیر استخوان‌های ما را سالم نگه می‌دارد، زیرا مقدار قابل توجهی کلسیم و ویتامین D دارد. در این مطلب به خواص نوشیدن شیر قبل از خواب می‌پردازیم.

تاثیرگذاری شیر

مطالعه‌ای که در مرکز طبی دانشگاه ماستریخت در هلند انجام شده، نشان می‌دهد شیر خیلی بیشتر از آنچه مردم در گذشته تصور می‌کردند برای‌شان مفید است و این فایده به پروتئین موجود در شیر برمی‌گردد. پروتئین، مهم‌ترین واحد سازندۀ بدن است. این مطالعه به‌طور خاص نشان داده که مصرف پروتئین چه نوع تاثیری بر عضله سازی دارد و خواص نوشیدن شیر قبل از خواب، چیست. طبق این یافته‌ها، این اثر پروتئین، زمانی که ما در خواب هستیم، در بیشترین حد خود است.

پروتئین شِیک‌ها

خواص نوشیدن شیر

در این آزمایش، پروتئین زمانی وارد بدن افراد شد که آن‌ها در خواب بودند. البته این تکنیک به خودی خود چندان تازه نیست. خیلی از بدن‎سازها، نیمه‎شب از خواب بیدار می‌شوند، پروتئین می‌نوشند، سپس دوباره می‌خوابند و معلوم شده که این تکنیک بسیار اثرگذار است. اما دقیقاً چطور؟ و چرا شب؟ این موضوع قبلاً هرگز مورد بررسی قرار نگرفته بود.

پروتئین

دانشمندان توضیح می‌دهند: بدن در شب کاملاً در حالت استراحت است و به نظر می‌رسد انگار هیچ فعالیتی ندارد، اما در واقع سرگرم کار تعمیرات و بازسازی است! به عبارتی دیگر: با مصرف شیر آن هم دقیقاً پیش از خواب، شما به بازسازی عضلات‌تان سرعت فوق العاده‌ای می‌دهید. افراد شرکت‎کننده در این مطالعه بدون این‎که کاری به‎جز خوابیدن انجام دهند، مقدار قابل توجهی عضله ساخته بودند. به این افراد قبل از خواب دو لیوان شیر داده شد و سپس بررسی شد که چه اتفاقی برای عضلات روی داده است: ۱۱ درصد از پروتئین موجود در یک لیوان شیر برای ساختن بافت عضله مصرف شده بود.

تودۀ عضلانی

خواص نوشیدن شیر

این نتایج خصوصاً برای افرادی که بیماری دارند یا افراد سالمندی که دچار مشکلاتی در حرکت هستند، بسیار کاربرد دارد. وقتی شما سرماخوردگی یا آنفلوانزا دارید و مجبورید چند روز بخوابید و استراحت کنید، حدود یک کیلوگرم از توده‌ی عضلانی خود را از دست می‌دهید که بعداً به راحتی نمی‌توانید آن را برگردانید. پس اگر می‌خواهید قوی‌تر شوید، قبل از خواب دو لیوان شیر بنوشید!

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

رژیمی برای مبتلایان کم کاری تیروئید!

گواتروژنها یا ایزوسیاناتها، ترکیبات شیمیایی گیاهی است که تولید یا فعالیت هورمونهای تیروئید…