خانه گزارش های ملکی کاهش ۶۰ درصدی معاملات ، افزایش ۱۰۷ درصدی قیمت

مسکن در خرداد 98

کاهش ۶۰ درصدی معاملات ، افزایش ۱۰۷ درصدی قیمت

۱۸
76
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نزدیک به ۴۰ درصد خرید و فروش‌های انجام شده در مناطق پولدارنشین بازار مسکن تهران انجام شده است.
معاملات مسکن در خرداد

معاملات مسکن در خرداد ۹۸ از افزایش ۱۰۷ درصدی قیمت ملک نسبت به ماه مشابه سال قبل و کاهش ۶۰ درصدی معاملات مسکن، خبر می‎دهد. دفتر برنامه‎ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، گزارش وضعیت بازار مسکن تهران در خردادماه امسال را منتشر کرد.

بیشترین و کمترین معاملات مسکن در خرداد

بیشترین تعداد معاملات مسکن در خردادماه سال جاری به منطقه ۵ پایتخت با ۸۴۵ معامله اختصاص دارد و پس از آن منطقه ۴ با ۵۰۷ و منطقه ۲ با ۴۸۹ مورد معامله قرار گرفته اند.

کمترین میزان معاملات نیز به منطقه ۱۹ تهران با ۴۵ مورد و پس از آن منطقه ۹ با ۵۵ و منطقه ۲۲ با ۶۰ مورد معامله اختصاص یافته است.

در معاملات خردادماه امسال ۲۳۰۲ مورد از معاملات مسکن به ۵ منطقه نخست تهران اختصاص داشت که به تنهایی ۳۷.۵ درصد کل معاملات مسکن پایتخت را شامل می‌شود.

به این ترتیب نزدیک به ۴۰ درصد خرید و فروش‌های انجام شده در مناطق پولدارنشین بازار مسکن تهران انجام شده است.

معاملات مسکن در خرداد

گران‎ترین و ارزان‎ترین مناطق تهران در معاملات مسکن

بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، بیشترین میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در خردادماه امسال مانند ۵ سال اخیر، به منطقه یک پایتخت با میانگین هر مترمربع ۲۷ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۸۰۰ تومان اختصاص داشت و در رتبه دوم منطقه ۳ پایتخت با متوسط هر متر ۲۴ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۳۰۰ تومان قرار گرفته است.

ارزان‌ترین منطقه تهران در معاملات مسکن خردادماه امسال، منطقه ۱۸ با متوسط قیمت هر متر ۵ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است و پس از آن، رتبه بعدی به منطقه ۲۰ با میانگین هر متر مربع ۶ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان اختصاص دارد.

مقایسه آمار بازار مسکن خرداد ۹۸ نسبت به خرداد ۹۷

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین، در خردادماه سال جاری ۶۱۲۷ معامله مسکن انجام شد که نسبت به ماه مشابه سال گذشته (خرداد ۹۷) که ۱۵۲۰۹ معامله بوده، ۵۹.۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

معاملات مسکن در خرداد

همچنین میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در ماه گذشته، ۱۳ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده که نسبت به خرداد سال ۹۷ که این شاخص ۶میلیون و ۴۹۰ هزار تومان بوده، رشد ۱۰۶.۸ درصدی داشته است.

مقایسه آمار بازار مسکن خرداد ۹۸ نسبت به اردیبهشت ۹۸

تعداد معاملات واحد مسکونی در خردادماه امسال در مقایسه با ماه قبل از آن (اردیبهشت ماه ۹۸) که تعداد مبایعه نامه‌ها ۱۲۳۱۷ مورد بوده، کاهش ۵۰.۲ درصدی داشته است.

در عین حال میانگین هر متر مربع واحد مسکونی در خرداد امسال نسبت به ماه قبل از آن که میانگین هر متر مربع واحد مسکونی ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان بود، افزایش ۵.۶ درصدی داشته است.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کت و شلوار زنانه، انتخابی شیک و جذاب

برای انتخاب این لباس، استایل و فرم بدن اهمیت زیادی دارد. خانم‌های چاق یا لاغر، قد کوتاه یا…