خانه سلامتی از هرچه بترسیم سرمان می آید

سلامت روان

از هرچه بترسیم سرمان می آید

۹
8
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر فقط یک اصل برای این‎که بتوان یک فرد شکست‎خورده را به یک فرد موفق تبدیل کرد وجود داشته باشد، این است که، افکارتان را روی چیزهایی متمرکز کنید که می‎خواهید به دست آورید.

آیا تابه‎حال برای شما هم پیش آمده از چیزی بترسید و درست همان چیزی که از آن می‎ترسیدید، سرتان بیاید؟ به عنوان مثال، همیشه از این که تصادف کنید هراس داشته‎اید، ولی از اتفاق جزو آن گروه افرادی هستید که زیاد تصادف می‎کنید. آیا به هر چیز فکر کنیم، برای ما اتفاق می‎افتد؟

این ما هستیم که زندگی‎مان را با افکار مثبت یا منفی، بالا و پایین می‎کنیم. ما به هر چیز که فکر می‎کنیم، ذهن ما آن را به خود جذب می‎کند و روی آن مسئله متمرکز می‎شود.

گاهی به‎خود می‎گویید به چه دلیل فلانی زندگی شاد، موفق و خوبی دارد و من مدام در غم و ناراحتی به سر می‎برم. به چه دلیل من نمی‎توانم به خواسته‎هایم برسم؟ مطمئن باشید اتفاقی رخ داده است و هردوی شما از قانون جذب استفاده کرده‎اید، ولی شما شیوه استفاده از این قانون را ندانسته‎اید که به بن‎بست خورده‎اید.

ترس از شکست:

هنگامی که بترسیم از این که چیزی را از دست بدهیم، در واقع خود را برای از دست دادن آن آماده کرده و خود را دقیقاً در آن حالت قرار می‎دهیم. این قانون‎ها بر ارتباطات انسانی ما با همین ظرافت و توجه، حاکم است و در مورد همسر، دوست، کیف پول، رقابت و چیز‎های دیگر نیز صدق می‎کند.

در صورتی که بترسیم علاقه و عشق کسی را از دست بدهیم، فوری خود را در این حالت خطرناک قرار می‎دهیم. ما باید پیوسته این اصل را به یاد داشته باشیم که، به چیزهایی که داریم فکر کنیم و از داشتن آن‎ها لذت ببریم و هرگز نگران از دست دادن آن‎ها نباشیم.

ترس از شکست

اشخاص موفق به طرف موفقیت کشیده می‎شوند

این اصل در مورد بیماری و فقر هم صادق است. در صورتی که پیوسته به چیزهای بد و ناخوشایند فکر کنیم، در موردشان صحبت کنیم یا کتاب بخوانیم، به‎طور ناخواسته به طرف‎شان جذب می‎شویم. اشخاص موفق به سمت موفقیت‎ها کشیده می‎شوند، در حالی‎که اشخاص بازنده و شکست‎خورده، ترس از شکست دارند و همواره در حال فرار از سختی‎ها هستند.

اگر فقط یک اصل برای این‎که بتوان یک فرد شکست‎خورده را به یک فرد موفق تبدیل کرد وجود داشته باشد، این است که، افکارتان را روی چیزهایی متمرکز کنید که می‎خواهید به دست آورید. ولی متاسفانه حقیقت این است‎که عده زیادی از مردم تمام زندگی‎شان را صرف ترس از شکست و غصه خوردن در خصوص چیزهایی که ندارند و چیزهایی که نمی‎خواهند، می‎کنند.

ترس از شکست

زمان رویارویی با ترس، ترس پنهان می‎شود

اصل شگفت‎آور دیگر این است که هنگامی که ما جرئت و جسارت مقابله با سختی‎ها را پیدا می‎کنیم، بلافاصله آن‎ها از بین می‎روند و محو می‎شوند و دیگر نیازی به روبه‎رو شدن با آن‎ها نداریم. به محض این‎که جرئت پیدا می‎کنیم ارتباط تلفنی را که برای ما خیلی دشوار بوده، انجام دهیم یا با رئیس خود روبه‎رو شویم یا از چیز با ارزشی صرف نظر کنیم، اغلب همان موقع لزوم انجام دادن آن‎ها از بین می‎رود.

زمانی که ما یک تصمیم جدید می‎گیریم، در واقع در برابر یک ترس مقاومت کرده‎ایم.

اندیشیدن به ترس

تفکر کردن راجع به ترس‎ها، آن‎ها را به طرف شما می‎کشد و تبدیل به حقیقت می‎کند. پس باید افکارتان را روی دل‎خواسته‎های‎تان متمرکز کنید. این به معنای آن است که همواره برای مقابله با ترس‎های خود فراخوانده می‎شویم تا از این طریق خود را رشد دهیم.

منبع: بیتوته

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

راهنمای کامل خرید انواع کفش مردانه

کفش‌ها همراهان جدایی ناپذیری که در بیشتر لحظات زندگی و خاطرات خوب و بد همراهی‌مان می‌کنند.…