خانه دکوراسیون از سبک مدیترانه ای چه می‌ دانید؟

دکوراسیون داخلی

از سبک مدیترانه ای چه می‌ دانید؟

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سبک مدیترانه ای یکی از سبک‌های بسیار زیبا وجذاب در دکوراسیون داخلی خانه است.
سبک مدیترانه ای

با رشد و گسترش فناوری‌های نوین هر روز شاهد ابداع سبک‌های جدید در حوزه‌ی دکوراسیون داخلی هستیم. یکی از این سبک‌های زیبا و در عین حال متفاوت، سبک مدیترانه ای است.

سبک مدیترانه‌ای جزو شادترین و جسورانه‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی است که طبیعت زیبای ساحلی را مهمان منزل‌تان می‌کند. از نام این سبک روشن است که شما عناصر مربوط به دریا، خورشید و پوشش گیاهی را در طراحی داخلی خواهید داشت؛ این سبک فضای صلح و آرامش را ایجاد می‌کند.

در این سبک تلفیق رنگ‌ها و بافت‌ها حرف اول را می‌زند. چیزی که در این سبک طراحی دکوراسیون بیشتر به چشم می‌خورد، استفاده از رنگ‌های خالص است، مبلمان این سبک طراحی، اغلب محکم هستند و از چوب و پارچه اعلا با حکاکی دستی ساخته می‌شوند.

برای سایر وسایل از جمله لوستر، جاشمعی‌ها و مجسمه‌ها نیز رنگ برنز و طلایی گزینه‌ای ایدئال هستند.

سبک مدیترانه ای

پرده

پرده‌های انتخاب شده در این سبک بهتر است با رنگ‌های ملایم، روشن و بلند باشند و از پارچه‌هایی استفاده شود که فضای اتاق روشن‌تر و زیباتر به نظر بیاید. رنگ‌های سفید و گرم برای رنگ پرده‌ها بسیار مناسب هستند.

فرش

فرش یکی از فاکتورهای ضروری در دکوراسیون مدیترانه‌ای محسوب می‌شود. این سبک علی‌رغم نمای زیبا و حس گرمایی که منتقل می‌کند، می‌تواند در ادغام با فرش برای پوشش کف سالن و اتاق‌ها اصالت خود را بیشتر به نمایش بگذارد. فرش دست‎بافت اعلا برای سالن پذیرایی و فرش‌های بافت‌دار گرم، برای اتاق‌ها مناسب هستند.

دکوراسیون داخلی

وسایل تزیینی

سبک مدیترانه ای مناسب‌ترین سبک برای به نمایش گذاشتن آثار هنری دست‎ساز است. بطری‌های سرامیکی، ظروف برنزی، ظروف پذیرایی چوبی حکاکی شده و همچنین آینه‌های کارشده با رنگ، از وسایلی هستند که در تزیین خانه به سبک مدیترانه ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نور

 این اشیا با ترکیب رنگ‌های متضاد، نوعی کنتراست در فضا ایجاد می‌کنند و خانه را زیباتر نشان می‌دهند. خانه‌های مدیترانه‌ای همیشه سرشار از نور طبیعی فراوان هستند. این خانه‌ها دارای پنجره‌های بزرگند و قاب‌های نشاط‎بخش پنجره‌های این سبک، منظره‌ی زیبای طبیعت را نمایان می‌سازند.

منبع: سایت چیدانه

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز غذاخوری، گرد یا چهارگوش؟!

بدون شک میز ناهارخوری و صندلی‌های آن، مهمترین و ضروری‌ترین عنصر در طراحی فضای غذاخوری می‌ب…