خانه دکوراسیون فرش مناسب زیر میز ناهارخوری

فرش مناسب زیر میز ناهارخوری

۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فرش‌، یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که در همه جای دنیا به عنوان عضوی جدانشدنی در دکوراسیون داخلی به شمار می‎رود.
فرش زیر میز ناهارخوری

فرش زیر میز ناهارخوری

فرش از هنرهای اصیل و دستی این سرزمین است که در تمام دنیا زبان‌زد خاص و عام شده و با ظرافت‌ها و نقش و نگارهای بی‌نظیر خود، زیبایی و جذابیت بسیار زیادی را برای فضاهای مختلف به وجود آورده است. از این هنر دستی فاخر، در بخش‌های مختلف خانه استفاده می‌شود، که یکی از آن‌ها زیر میز ناهارخوری است. اما آیا می‌دانید که زیر میز ناهارخوری باید فرش پهن کرد یا نه؟ در این نوشتار از مجله دلتا به این موضوع پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون ناهارخوری

 

برخی از افراد، مخالف پهن کردن فرش در این بخش از خانه هستند. آن‎ها معتقدند با وجود فرش زیر میز ناهارخوری جابه‌جایی صندلی‌ها مشکل می‌شود و احتمال آسیب رساندن به فرش هم زیاد است. از همه مهم‌تر انداختن فرش در جایی که غذا خورده می‌شود، در نهایت باعث کثیفی فرش شده و باید شسته شود.

فرش مناسب میز ناهارخوری

محاسن استفاده از فرش زیر میز ناهار خوری

  • ایجاد بافت بیشتر در اتاق ناهارخوری
  • ایجاد گرما و صمیمیت بیشتر برای فضاهای سرد
  • محافظت از کفپوش در مقابل سایش پایه‌های صندلی و ضربه‌ی آن‌ها
  • یکی دیگر از مزیت‌های مهم فرش زیر میزناهارخوری مخصوص خانه‌های کوچکی است که میز را گوشه‌ای از پذیرایی می‌گذارند. با انداختن فرشی مجزا زیر میز می‌توان آن قسمت از خانه را از سایر قسمت‌ها جدا و فضایی را به‌عنوان غذاخوری تعریف کرد.

فرش

چه فرشی را برای زیر میز ناهارخوری انتخاب کنیم؟

حقیقت این است که فرش‌های زیر میزناهارخوری، هم کاربردی هستند و هم به محیط شکل می‌دهند، اما مهم‌تر از هرچیز، باید فرشی را انتخاب کنید که با اتاق و سبک زندگی‌ هماهنگ باشد. توجه به رنگ و شکل نقوش موجود در فرش، یکی از فاکتورهای بسیار مهم است که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد.

فرش میز ناهارخوری

اگر فرش انداختید این مسائل را رعایت کنید

  1. از آن‌جا که حتی بزرگسالان هم ممکن است حین غذاخوردن بی‌دقتی کنند و موادغذایی روی فرش بریزد، بهتر است فرشی تیره با طرح‌های شلوغ انتخاب کنید که لکه‌ها را بپوشاند و ناچار نشوید دائما آن را بشویید.
  2.  مطمئن شوید فرش به اندازه‌ کافی مقاوم و بادوام است و به این راحتی‌ها پاره نمی‌شود. احتمال این‎که فرش حین حرکت صندلی آسیب ببیند، زیاد است؛ بنابراین فرش‌های نازک، انتخاب خوبی نیستند.
  3. فرش‌هایی که برای فضای بیرونی و پاسیوها تولید می‌شوند، گزینه‌های مناسبی برای زیر میز ناهارخوری هستند.
  4.  هرچه فرش‌ بزرگ‌تر باشد، بهتر است. معمولا فرش زیر میز ناهارخوری باید نیم تا یک متر از لبه‌های میز بیرون بزند. این اندازه باعث می‌شود صندلی‌ها بدون گیر کردن به لبه‌ی فرش جابه‌جا شوند و احتمال گیر کردن صندلی و آسیب آن‌ها کمتر شود.
  5. اگر اتاق غذاخوری یا آشپزخانه‌ی کوچکی دارید، بهتر است فرش خود را تا حد ممکن ساده انتخاب کنید تا فضا بازتر و وسیع‌تر دیده شود.
  6. برای فضاهای کوچک بهتر است که از فرش‌هایی با رنگهای روشن‌تر استفاده کنید. رنگ‌های روشن با انعکاس نور بیشتر به بزرگ‎تر دیده شدن خانه‌تان کمک می‌کنند.

میز ناهارخوری

 

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب “اتاق غذاخوری لوکس و پرجلوه” را بخوانید.

 

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز غذاخوری، گرد یا چهارگوش؟!

بدون شک میز ناهارخوری و صندلی‌های آن، مهمترین و ضروری‌ترین عنصر در طراحی فضای غذاخوری می‌ب…